Okula bilgisayar alımı

Kodla Büyü

sananeki

Site Gezgini
Chip Seti : Intel
İşlemci numarası : 3220
İşlemci Cache 3 MB
İşlemci Hızı 3.3 Ghz
İşlemci Platformu Intel Core i3
Ekran Özelliği 18.5 " WIDE LED LCD
Ekran Kartı INTEL HD Graphics 2500
Ekran Kartı Hafızası 1 GB
Ram Tipi 4 GB DDR3 1600MHz
Sabit Disk Kapasitesi 320 GB 7200RPM SATA3 6Gb/s 16 MB Cache
Optik Sürücü DVD Dual Yazıcı
Klavye TR/F
Fare Optik mouse
Kablolu iletişim Ethernet 10/100/1000
Kablosuz İletişim Wireless 802.11b/g/n
USB (Adet) 6
HDMI Çıkışlı
Kart Okuyucular 5 in 1
İşletim Sistemi MS Windows 7
Kasa ATX kasa
Garanti Süresi (Ay) 24

arkadaşlar eksik gördüğünüz yerleri yazar mısınız örneğin power supply kaç olmalı bilemedim
sizin gözünüze çarpan bir eksik yada yanlış varsa yazmanızı bekliyorum lütfen

Ekran kartı yoksa 300 watt güç kaynağı yeterli olur. Ayrıca ekran kartı varsa 350 watta gerekebilir.
Eğer mümkünse optik sürücü almayın. Böylece her bilgisayardan 40-50 TL kara geçersiniz. Zaten pek kullanılmıyorlar, ana bilgisayar için alırsanız yeterli olur diye düşünüyorum. USB bellekle formatlama, program yükleme vs. yapıyoruz. Optik sürücü almazsanız 10 bilgisayarda neredeyse bir bilgisayar için para artırabilirsiniz.

yakuphan' Alıntı:
Ekran kartı yoksa 300 watt güç kaynağı yeterli olur. Ayrıca ekran kartı varsa 350 watta gerekebilir.
Eğer mümkünse optik sürücü almayın. Böylece her bilgisayardan 40-50 TL kara geçersiniz. Zaten pek kullanılmıyorlar, ana bilgisayar için alırsanız yeterli olur diye düşünüyorum. USB bellekle formatlama, program yükleme vs. yapıyoruz. Optik sürücü almazsanız 10 bilgisayarda neredeyse bir bilgisayar için para artırabilirsiniz.

teşekkür ederim hocam bu bilgisayarlar idare odalarına alınacak 6 tane
optik sürücüyü memur özellikle istedi
ekran kartı dahili

Ekran kartı dahili olsa bile kaliteli güç kaynağı alın. Türkiye şartlarında elektrik daima dalgalı olur. eğer dandik bir güç kaynağı alırsanız bilgisayar parçalarını koruyamayabilir.

zzeytinci' Alıntı:
Ekran kartı dahili olsa bile kaliteli güç kaynağı alın. Türkiye şartlarında elektrik daima dalgalı olur. eğer dandik bir güç kaynağı alırsanız bilgisayar parçalarını koruyamayabilir.

haklısınız teşekkürler

arkadaşlar okulumuza laboratuar kurulumu için ödenek geldi. 15+1 bilgisayar alacağız. Nerden tavsiye edersiniz? İnternet üzeri almak dahamı mantıklı?

Hocam ben internetten almıştım, hp nin kurumsal eski kasalarından, kullanılmış ürünler. Baya uyguna gelmişti. ( Kasa başına 150 TL )

bikaç link ekliyorum;

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci- ... 2993/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci- ... 8133/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci- ... 1919/detay

biraz daha araştırarak, size daha uygun kasalardan bulabilirsiniz,
kargo ücretinide hesaplayın ve klavye fare isteyin, genelde ücretsiz verebiliyorlar, özelliklede okul olarak alım yaptığınızı belirtin..

Bence artık SSD disk bulunan sistemler alınmalı. Bilgisayar kullanıyorum dersiniz.
Optik sürücü bence israftır. Lazım olur derseniz bir tane harici alın gitsin.
İşlemci olarak G4400 veya G4560 gibi bir işlemci alınız.
RAM 4GB yeterli.
Windows 7 yerine Windows 10 olmalı. Yeni şeyler öğretmek lazım.
Ekran kartı HD 2500 çok eski. Anakartınızı biraz yeni alınız.
Günü kurtarmak yerine biraz ileriye dönük de olmalı.

Okul olarak yeni bir lab kurarken ve mevcut labları yenilerken 84 tane 120GB Kington furry SSD aldık. İşimize bakıyoruz.

okullar için en kullanışlı olan AIO pclerdir hocam. ne masaüstü ne de laptop ile uğraşmayın. biz kullanıyoruz çok memnunuz.

Bize de 3 tane lazım adam gibi bilgisayar idare odalarında kullanmak için. 1.000 -1500 aralığında. YArdımcı olursanız sevinirim...

Geri