Okul Zİl Programı v5.4.1

Kodla Büyü

Exandout

Site Gezgini
5.3 Versiyonunda,

1. Her güne ayrı zamanlama yapabilme
2. 8 farklı melodi seçebilme
3. Girişe şifre koyabilme
4. Windows açılışına ekleyebilme
5. Sistem tepsisine gönderme
6. Etkinlikler için geçici olarak zili devre dışı bırakabilme
7. Program içerisinden İstiklal Marşı, Saygı duruşu ve Siren çalabilme özelliği
8. Bilgisayarı kapatma saati ayarlayabilme

5. 4 Versiyonunda,

Bu yeni versiyonda forumdan bir arkadaşın tavsiyesi ile eski versiyona ek 16 ders için 48 ayrı zamana ayrı ayrı melodi atayabilme eklendi. Örneğin ögle arası ders çıkışına ayrı bir melodi atayabilirsiniz. Menüden Melodi ayarlarından erişebilirsiniz. 5,3 versiyonundan 5,4 versiyonuna üncellemek isteyenler Okul Zil Programı.exe dosyasını ve appfiles/melodiayar klasörünü 5.3 versiyonu klasörüne aynı konum olmak şartı ile kopyalayabilirler. Kaynak bölümünden her iki versiyona da ulaşabilirsiniz

5.4.1

Program devamlı çalıştığında bir önceki günün saatlerinin kalması sorunu düzeltildi.

Ekran Görüntüleri
program1.jpg program2.jpg program3.jpg program4.jpg program5.jpg

İndirme Adresleri

https://drive.google.com/file/d/1UdS7Oz5xcvEbWreTXvCcNxBo4Paa_7F8/view?usp=sharing

Güle güle kullanın...

Murat ALTINDAĞ
Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
Çankırı / Merkez - Atatürk Ortaokulu

Son düzenleme:
hocam eline sağlık, zil programını değiştirmeyi düşünüyordum. inceleyeyim.

20170922_110744.jpg
20170922_110820.jpg
Hocam pc başladığında resimdeki hatayi veriyor? Ayrıca masaüstünde de zil programı baslatiliyor diye bi yazı beliriyor ve gitmiyor.

Hocam emeğinize sağlık,

Pazartesi günü zil programınızı okulumuzda kullanmaya başladık, şöyle bir sorunla karşılaştık;
pazatesi, salı ve çarşamba günleri öğlenci grubun ders saatlerinde farklılık var, her gün için ayarları ayrı ayrı yaptık ama salı günü öğlen ziller yine pazartesi günündeki saatlerde çaldı, ekrandan kontrol ettiğimde saatler pazartesi gününün saatleri görünüyordu, ayarları kontrol ettiğimde salı günü için saatler doğru idi. Bilgisayarımız netbook, hiç kapatmıyoruz sürekli açık duruyor, program kapanmadığı için gün değiştiğinde saatleri otomatik olarak güncellemiyor sanırım program, çünkü kapatıp açtığımızda salı günü saatleri ile açıldı. Saatlerin otomatik güncellenmesi için birşey yapılabilir mi bilmiyorum?

Hocam emeğinize sağlık,

Pazartesi günü zil programınızı okulumuzda kullanmaya başladık, şöyle bir sorunla karşılaştık;
pazatesi, salı ve çarşamba günleri öğlenci grubun ders saatlerinde farklılık var, her gün için ayarları ayrı ayrı yaptık ama salı günü öğlen ziller yine pazartesi günündeki saatlerde çaldı, ekrandan kontrol ettiğimde saatler pazartesi gününün saatleri görünüyordu, ayarları kontrol ettiğimde salı günü için saatler doğru idi. Bilgisayarımız netbook, hiç kapatmıyoruz sürekli açık duruyor, program kapanmadığı için gün değiştiğinde saatleri otomatik olarak güncellemiyor sanırım program, çünkü kapatıp açtığımızda salı günü saatleri ile açıldı. Saatlerin otomatik güncellenmesi için birşey yapılabilir mi bilmiyorum?

Hocam günlerde değişiklik yaptığınızda her seferinde kaydet butonuna basmanız gerekiyor yoksa eski saat devam eder

Örneğin bir günün saat ayarlamasını yaptınız ve tüm hafta içini saatlerini böyle ayarlayı seçtiğiniz ve kaydet butonuna bastığınızda pazartesi salı çarşamba perşembe ve cumayı aynı saatlere göre programlar. mesela salı gününde değişiklik yaptığınızda her seferinde kaydet butonuna basmanız gerekiyor.

Hocam bilgisayar yeni. O açıdan bi eksiği olduğunu düşünmüyorum ama bir daha bakarım

Hocam Okul Zil Programı.exe dosyasını açılış klasörüne mi eklediniz. eğer eklediyseniz ordan silin programın içinde genel ayarlardan windows açılışına ekleyi göreceksiniz. bu ayarı yaparken antivirüsü geçici kapatın çünkü kayıt defterine giriş yaptığı için virüs gibi görebiliyor.

Hocam Okul Zil Programı.exe dosyasını açılış klasörüne mi eklediniz. eğer eklediyseniz ordan silin programın içinde genel ayarlardan windows açılışına ekleyi göreceksiniz. bu ayarı yaparken antivirüsü geçici kapatın çünkü kayıt defterine giriş yaptığı için virüs gibi görebiliyor.
Evet hocam aynı anda iki işlemi de yapmıştım. Yarın dediğin gibi deneyeyim teşekkür ederim

Hocam günlerde değişiklik yaptığınızda her seferinde kaydet butonuna basmanız gerekiyor yoksa eski saat devam eder

saat ayarlarında bir problem yok hocam saatlerin hepsini ayarladık, her gün iin ayrı ayrı saatleri girdik ama, örneğin bugün salı'ydı, bugün bilgisayarı veya programı kapatmazsak açık kalırsa, yarın çarşamba saatleri ile değilde salı günü saatleri ile çalışmaya devam ediyor program, otomatik olarak çarşamba saatlerine geçmiyor. sabah derse girmeden önce programı veya bilgisayarı kapatıp tekrar açmamız gerekiyor.

saat ayarlarında bir problem yok hocam saatlerin hepsini ayarladık, her gün iin ayrı ayrı saatleri girdik ama, örneğin bugün salı'ydı, bugün bilgisayarı veya programı kapatmazsak açık kalırsa, yarın çarşamba saatleri ile değilde salı günü saatleri ile çalışmaya devam ediyor program, otomatik olarak çarşamba saatlerine geçmiyor. sabah derse girmeden önce programı veya bilgisayarı kapatıp tekrar açmamız gerekiyor.

Hocam geri dönütünüz için teşekkür ederim. Programdaki bir eksikliği bu şekilde gidermiş oldum. Program çalışmaya başladığında günü tespit ediyordu. Sizde bilgisayarı hiç kapatmadığınız için bir önceki günün saatleri kalıyordu sistemde. Bu sorun düzeltildi, tarihte değişiklik olduğunda otomatik o günün saatleri programa yansıyacaktır.
en son sürüm için

https://www.bilgisayarbilisim.net/kaynak_yonetimi/okul-zil-programi.28/history

adresinde 5.4.1 sürümünü indirebilirsiniz

Son düzenleme:
Hocam geri dönütünüz için teşekkür ederim. Programdaki bir eksikliği bu şekilde gidermiş oldum. Program çalışmaya başladığında günü tespit ediyordu. Sizde bilgisayarı hiç kapatmadığınız için bir önceki günün saatleri kalıyordu sistemde. Bu sorun düzeltildi, tarihte değişiklik olduğunda otomatik o günün saatleri programa yansıyacaktır.
en son sürüm için

https://www.bilgisayarbilisim.net/kaynak_yonetimi/okul-zil-programi.28/history

adresinde 5.4.1 sürümünü indirebilirsiniz[/QUO

İlginiz için ben teşekkür ederim hocam, tekrardan emeğinize sağlık

Geri