Okul Zil Programı v5.3 ( Güncellendi )

Kodla Büyü

Exandout

Site Gezgini
Hazırlamış olduğum Okul Zil Programını paylaşıyorum. Daha önce paylaştığım programın vb.net de hazırlanmış gelişmiş versiyonudur.
Umarım yardımcı olur.

Not: Arkadaşların istekleri doğrultusunda her güne ayrı zamanlama yapılabilir.

Özellikleri
1. Her güne ayrı zamanlama yapabilme
2. 8 farklı melodi seçebilme
3. Girişe şifre koyabilme
4. Windows açılışına ekleyebilme
5. Sistem tepsisine gönderme
6. Etkinlikler için geçici olarak zili devre dışı bırakabilme
7. Program içerisinden İstiklal Marşı, Saygı duruşu ve Siren çalabilme özelliği
8. Bilgisayarı kapatma saati ayarlayabilme

İndirme Baglantısı : https://drive.google.com/file/d/0B0tEl-qUBzodQ255UUNnRlk4MTQ/view?usp=sharing

Re: Okul Zil Programı v5.1

hocam program iyi güzelde hergün ayrı ayrı olsa iyi imiş mesela cuma günü öğlen girişi bizde cuma namazından dolayı farklı nasıl olur.... :idea: :idea:

pisagorean' Alıntı:
Windows 10 açılışında sıkıntı çıkarıyor hocam

Sıkıntıyı paylaşırsanız çözüm getirebilirim.
Programın çalışabilmesi için Framework 2.0 gereklidir.

die4you' Alıntı:
hocam program iyi güzelde hergün ayrı ayrı olsa iyi imiş mesela cuma günü öğlen girişi bizde cuma namazından dolayı farklı nasıl olur.... :idea: :idea:

hocam bir sonraki versiyonda dikkate alacağım

Exandout' Alıntı:
pisagorean' Alıntı:

Açılışta hangi programla açılsın penceresi açılıyor hocam. Normalde tıklayınca çalışıyor.

pisagorean' Alıntı:
Exandout' Alıntı:
pisagorean' Alıntı:

Açılışta hangi programla açılsın penceresi açılıyor hocam. Normalde tıklayınca çalışıyor.

Hocam menüden ayarlar bölümünden "Windows açılışına ekle" yi seçtiğiniz demi veriyor bu hatayı
Bazı antivirüs programları windows açılışına ekleyi seçtikten sonra kaydet yaptığınızda hata verebilir. sebebi kayıt defterine girdi yapmaya çalışmasıdır. antivirüs programını geçici kapatıp bu işlemi yapabilirsiniz

Emeğinize sağlık teşekkürler hocam. Üst mesajlarda paylaşıldığı gibi cuma günü için farklı bir ayar olsa güzel olur.

Re: Okul Zil Programı v5.2 ( Güncellendi )

Arkadaşlar her gün için ayrı zamanlama yapabilme eklendi programa

teşekkür ederim hocam. emeğine sağlık. okuldan indiremiyorum. akşam evde indirip bakalım.

Hocam günlük olarak bilgisayarı kapatma özelliği eklenebilir...

Hocam eline sağlık zamanlamalı istiklal marşı,saygı duruşu yada beraber olabilir mi.Mesela saat 09:05 ayarladık diyelim,kutucuğunu tıkladık burada istersek seçtiğimiz anons yada marşlar otomatik çalabilir mi...

mehmetaltin' Alıntı:
Hocam eline sağlık zamanlamalı istiklal marşı,saygı duruşu yada beraber olabilir mi.Mesela saat 09:05 ayarladık diyelim,kutucuğunu tıkladık burada istersek seçtiğimiz anons yada marşlar otomatik çalabilir mi...

Yapılabilir hocam fakat bunu zil programına entegre değilde ayrı bir program olarak yaptığımda forumda paylaşırım.

hocam aç kapat deyince ne yapıyor o sağ üst köşedeki buton ile anfiyi nasıl açıp kapattırabiliriz...

Hazırlamış olduğum Okul Zil Programını paylaşıyorum. Daha önce paylaştığım programın vb.net de hazırlanmış gelişmiş versiyonudur.
Umarım yardımcı olur.

Not: Arkadaşların istekleri doğrultusunda her güne ayrı zamanlama yapılabilir.

Özellikleri
1. Her güne ayrı zamanlama yapabilme
2. 8 farklı melodi seçebilme
3. Girişe şifre koyabilme
4. Windows açılışına ekleyebilme
5. Sistem tepsisine gönderme
6. Etkinlikler için geçici olarak zili devre dışı bırakabilme
7. Program içerisinden İstiklal Marşı, Saygı duruşu ve Siren çalabilme özelliği
8. Bilgisayarı kapatma saati ayarlayabilme

İndirme Baglantısı : https://drive.google.com/file/d/0B0tEl-qUBzodQ255UUNnRlk4MTQ/view?usp=sharing

Exandout Hocam ben farklı bir melodi seçmek istiyorum izin vermiyor. Farlı bir melodiyi nasıl seçebilirim.

Tşkler öğretmenim...

İstiklal marşı, siren, öğrenci zili çal dediğimizde durdurmak için sesi kapat aç dememiz gerekiyor sanırım. ÇAL - DURDUR şeklinde yanlarına butonlar da eklenebilir.
Öğrenci giriş için zil sonunda "sevgili öğrenciler iyi dersler", sevgili öğrenciler iyi tenefüsler sesi olsa daha iyi olur, bunu biz de bulup ekleyebiliriz tabi :)

Elinize sağlık

Exandout Hocam ben farklı bir melodi seçmek istiyorum izin vermiyor. Farlı bir melodiyi nasıl seçebilirim.
Hocam program ana dizinindeki sesler/zil melodileri klasöründe 8 adet melodi bulunmaktadır istediğiniz bir mp3 formatındaki melodiyi mesela melodi1.mp3 şeklinde isimlendirip bu kalasör içine attıgınızda ve ayarlardan bu melodiyi seçtiğinizde sizin yüklediğiniz melodi çalacaktır.

Geri