Okul Zil Programı ÜCRETSİZ ve AMFİ kontrollü 2012

Kodla Büyü
Re: Okul Zil Programı (ÜCRETSİZ ve AMFİ kontrollü) kendi imalatı

hocam allah razı olsun benzzer programa ve devareye firma toplam500 istedi 250 devre 250 de program sen programı bedava veriyorsun devrenin maliyeti 10 lira ben 30 verdim elektronıkcı kendı yaptı yyarın deneyecem. yalnız bizim mdr birde tenefüslerde müzik yayını istiyor hocam ekleme şansın varmı veya biz eklesek nasıl olur..

hocam süper bir program paylaşmşsın.şimdi dosyaları alacağım.ne kadar teşekkür etsem azdır :)

bayram840' Alıntı:
hocam allah razı olsun benzzer programa ve devareye firma toplam500 istedi 250 devre 250 de program sen programı bedava veriyorsun devrenin maliyeti 10 lira ben 30 verdim elektronıkcı kendı yaptı yyarın deneyecem. yalnız bizim mdr birde tenefüslerde müzik yayını istiyor hocam ekleme şansın varmı veya biz eklesek nasıl olur..
programı yazarken müzik yayını yapmayı düşünmemiştim ama müzik yayını yapılacaksa mp-3 dosya okuma daha işlevsel olur diye düşünüyorum. malum dönem başı işler biraz yoğun, yoğunluk azalınca tavsiyenizi değerlendirip yeni bir sürüm çıkarabiliriz :+1:

daha önce teşekkür etmiştim, programı bu hafta okula kurdum :)

ben de iki öneride bulunayım:
zillerin hafta sonu çalmaması için bir seçenek eklenebilir
bilgisayarın hafta sonu kapanması için ayrı bir saat girişi ekenebilir

hgx2' Alıntı:
bayram840' Alıntı:
programı yazarken müzik yayını yapmayı düşünmemiştim ama müzik yayını yapılacaksa mp-3 dosya okuma daha işlevsel olur diye düşünüyorum. malum dönem başı işler biraz yoğun, yoğunluk azalınca tavsiyenizi değerlendirip yeni bir sürüm çıkarabiliriz :+1:
saolasın hocam en yakın zamanda yeni sürümünübekliyoruz senden. Yeni yılınız hayırlı olsun.

Anfiyi açıp kapatan devreyi yapan arkadaşlar fotoğrafını eklerlerse memnun olurum.Ben bir türlü yapamadım.Bağlantı yapınca ekranda sallanma yapıyor.

sayın hgx2 programınızı okulumuzda kullanmak istiyoruz. fakat devreyi yaptıracağım elektronikçi,
lpt kablosunu bağlayarak deneme amaçlı çıkışta ne gibi bir değişim olduğuna baktı.
çıkışta 5 volt görünüyor ama amfiyi aç yada kapa dedğimizde bir voltaj değişimi olmuyor.
voltajlamı kontrol yapıyor yoksa sinyal gibi bir şeymi yolluyor. açıklarsan sevinirim.

Program ve devre için teşekkürler.Gayet güzel çalışıyor. Dvrenin proteus areste hazırlamış olduğum pcb şemasını gönderiyorum.Umarım faydalı olur.

Ekli dosyalar

• zil proteus ares pcb.rar
    22.2 KB · Görüntüleme: 367

Çok teşekkürler arkadaşlar emeklerinize sağlık.

emeğinize sağlık arkadaşlar

ben teşekkür ederim arkadaşlar.

isikayhan, bayram840, aliözdil ve diğer arkadaşların önerilerini ve isteklerini dikkate alarak yeni sürüm üzerinde çalışmaya başladım, yeni sürümle birlikte devrenin yapım aşamasınıda fotoğraflandırarak anlatırım, inşallah haftaya biter

kamatem hocam verdiğiniz baskı devreyi kurup çalıştırdınız mı? eğer test edip çalıştırdıysanız sizin devreyi kullanmak daha profesyonelce olacak

hgx2' Alıntı:
ben teşekkür ederim arkadaşlar.

isikayhan, bayram840, aliözdil ve diğer arkadaşların önerilerini ve isteklerini dikkate alarak yeni sürüm üzerinde çalışmaya başladım, yeni sürümle birlikte devrenin yapım aşamasınıda fotoğraflandırarak anlatırım, inşallah haftaya biter

kamatem hocam verdiğiniz baskı devreyi kurup çalıştırdınız mı? eğer test edip çalıştırdıysanız sizin devreyi kullanmak daha profesyonelce olacak

:+1:

suckan10' Alıntı:
sayın hgx2 programınızı okulumuzda kullanmak istiyoruz. fakat devreyi yaptıracağım elektronikçi,
lpt kablosunu bağlayarak deneme amaçlı çıkışta ne gibi bir değişim olduğuna baktı.
çıkışta 5 volt görünüyor ama amfiyi aç yada kapa dedğimizde bir voltaj değişimi olmuyor.
voltajlamı kontrol yapıyor yoksa sinyal gibi bir şeymi yolluyor. açıklarsan sevinirim.
evet hocam benim devrem geldi yalnız çalışmadı. elektronikçi iki numaralı ayaktaki 5 volt çıkışı 12 nolu ayağa bağlamış bundanmıdır dedim. oda şemadaki pc nin görüntüsüymüş öğle denk geliyor dedi bende başka bi paralel porta led bağlayıp ledi yakayım dedim ama yanmadı programda bir sorunmu var acaba..

Devreyi kurup çalıştırdım.pdf dosyasında hangi elemanları kullandığımı gösterdim.proteus 7.6 sp2 ile hazırladım pcb yi.Hiç çekinmeden kullanabilirsiniz.

Devre ile ilgili ayrıntılı dosyaları ekliyorum. Proteus programı olmayanlar, pdf ve bmp den baskı çıkarabilir.
Düzeltme:Yukarıdaki mesajda pdf den bahsetmiştim. Daha önce gönderdiğim dosyada pdf yoktu.Şimdi pdf çıktı da alabilirsiniz.Kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• zil PDF BMP ARES pcb.rar
    52.5 KB · Görüntüleme: 481

kametem' Alıntı:
Devre ile ilgili ayrıntılı dosyaları ekliyorum. Proteus programı olmayanlar, pdf ve bmp den baskı çıkarabilir.
Düzeltme:Yukarıdaki mesajda pdf den bahsetmiştim. Daha önce gönderdiğim dosyada pdf yoktu.Şimdi pdf çıktı da alabilirsiniz.Kolay gelsin.

Teşekkürler, eline sağlık hocam yarın baskı devreyi çıkarıp devreyi kuracam

bayram840' Alıntı:
suckan10' Alıntı:
evet hocam benim devrem geldi yalnız çalışmadı. elektronikçi iki numaralı ayaktaki 5 volt çıkışı 12 nolu ayağa bağlamış bundanmıdır dedim. oda şemadaki pc nin görüntüsüymüş öğle denk geliyor dedi bende başka bi paralel porta led bağlayıp ledi yakayım dedim ama yanmadı programda bir sorunmu var acaba..

Hocam öncelikle elektronikçi devreyi kurarken şaseleri birbirine bağlamadan deneme yapıyor buna dikkat edin, bunun dışında sizinle birlikte 2 arkadaş daha çalıştıramadım, çıkışta sinyal vermiyor şikayetinde bulununca 1 haftadır karşıma gelen bütün bilgisayarda zil programını denedim ve çalışmayan bir tane buldum. Aslında o bilgisayarda da program çalışıyor ama çıkış sinyali 2 numaraya değil 12 numaraya gidiyor işte şeması aşağıda. Yalnız bağlantıyı yaparken 18-25 numaralı pinleri birbirine bağlamayı unutmayın. (eski şema üzerine eklediğim için düzeltmeyi unutmuşum porta bağlı 330 ohm luk direnç 100 ohm olacak )

Yeni sürüm hazır, yeni sürümde müzik yayını, hafta sonu zil ve bilgisayar kapatma ve LPT port seçimi var, linki ilk mesaja da ekledim
http://s1.dosya.tc/file/agrXAj/HGokulzili.rar.html

Ekli dosyalar

• amfi bağlantısı.jpg
    amfi bağlantısı.jpg
    131.6 KB · Görüntüleme: 1,853
Re: Okul Zil Programı (ÜCRETSİZ ve AMFİ kontrollü) YENİ

Üstadım ellerine sağlık.Program çok güzel olmuş.

yeni sürüm için teşekkürler :+1:

zil saatlerini değiştirip kaydet diyorum ama bilg. yeniden başlayınca eski zil saatleri tekrar geri geliyor neden olablir?

karinca_52' Alıntı:
zil saatlerini değiştirip kaydet diyorum ama bilg. yeniden başlayınca eski zil saatleri tekrar geri geliyor neden olablir?

ben de aynı sorunla karşılaştım
eski sürümdeki data.txt dosyasında yazan saatleri yeni sürümdekine kopyala-yapıştır yapıp kaydettim

karinca_52' Alıntı:

Deneme aşamasındayken kaydetmeyi kapatmıştım, açmayı unutmuşum :? kusura bakmayın

indirme linkini yeniledim, daha önceden indiren arkadaşlarda tekrar 50mb lık dosyanın tamamını indirmelerine gerek yok, sadece aşağıdaki dosyayı indirip, exe dosyasını klasörün içine atarak programı çalıştırabilirler.

Ekli dosyalar

• HG zil pro exe.rar
    29.4 KB · Görüntüleme: 441

hgx2' Alıntı:
indirme linkini yeniledim, daha önceden indiren arkadaşlarda tekrar 50mb lık dosyanın tamamını indirmelerine gerek yok, sadece aşağıdaki dosyayı indirip, exe dosyasını klasörün içine atarak programı çalıştırabilirler.

teşekkürler :+1:

Ya program bende çalışmıyor aşağıda eklediğim hatayı veriyor sürekli işletim sistemi windows vista...Yardımcı olun arkadaşlar ...

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    71.9 KB · Görüntüleme: 1,803

erdalerkal' Alıntı:
Ya program bende çalışmıyor aşağıda eklediğim hatayı veriyor sürekli işletim sistemi windows vista...Yardımcı olun arkadaşlar ...

-bu adresten o dosyayı inidirin:
http://www.ascentive.com/support/new/im ... MDLG32.OCX

-şu dizine koplyalayın:
C:\WINDOWS\SYSTEM32

-daha sonra çalıştır(run) kısmından aşağıdaki komutu çalıştırın:
regsvr32 \windows\system32\COMDLG32.OCX

isikayhan' Alıntı:
erdalerkal' Alıntı:

-bu adresten o dosyayı inidirin:
http://www.ascentive.com/support/new/su ... MDLG32.OCX

-şu dizine koplyalayın:
C:\WINDOWS\SYSTEM32

-daha sonra çalıştır(run) kısmından aşağıdaki komutu çalıştırın:
regsvr32 \windows\system32\COMDLG32.OCX
TEŞEKÜR EDERİM....

Sayın Seferi Hocam,
Ben fizik öğretmeniyim bahsettiğiniz zil devresini yapmak istiyorum ve üzerinde çalışıyorum. Sizin kadar elektronikten anlamadığım için izninizle birşey sormak isterim. Devreyi ve elemanlarını biraz çalışıp anladım böylece biraz elektronik ilgim arttı sayenizde ama anlamadığım bir husus var 1. devre yani pc817-optokuplör devre şemasında rolenin iki tarafında 9-12 volt ve topraklama var bu devreye ayrı olarak bir adaptör mü bağlanıyor. Roleye voltajı lpt verip çalıştırıyor diye anladım ben. Teşekkür ederim.

hgx2' Alıntı:
kametem' Alıntı:

Teşekkürler, eline sağlık hocam yarın baskı devreyi çıkarıp devreyi kuracam

bayram840' Alıntı:
suckan10' Alıntı:

Hocam öncelikle elektronikçi devreyi kurarken şaseleri birbirine bağlamadan deneme yapıyor buna dikkat edin, bunun dışında sizinle birlikte 2 arkadaş daha çalıştıramadım, çıkışta sinyal vermiyor şikayetinde bulununca 1 haftadır karşıma gelen bütün bilgisayarda zil programını denedim ve çalışmayan bir tane buldum. Aslında o bilgisayarda da program çalışıyor ama çıkış sinyali 2 numaraya değil 12 numaraya gidiyor işte şeması aşağıda. Yalnız bağlantıyı yaparken 18-25 numaralı pinleri birbirine bağlamayı unutmayın. (eski şema üzerine eklediğim için düzeltmeyi unutmuşum porta bağlı 330 ohm luk direnç 100 ohm olacak )

Yeni sürüm hazır, yeni sürümde müzik yayını, hafta sonu zil ve bilgisayar kapatma ve LPT port seçimi var, linki ilk mesaja da ekledim
http://s1.dosya.tc/file/agrXAj/HGokulzili.rar.html

hocam çalışmıyor diye günahını almışım bugün led bulup ayakları tek tek denedim 13 numaralı ayak olduğunu farkettim. ve onu kullanmaya başladım ama yine olmayınca voltajın az geldiğini fark ettim şimdi de 1,5 voltluk pili seri bağladım şuanda devre çalışıyor tekrar saolasın..

çalıştırabildiğinize sevindim hocam, devrede kullanmak için adaptör alacak olursanız çıkış voltajını ölçün, malesef piyasada satılan ucuz adaptörlerin çoğunun çıkışı voltajı üzerinde yazanı tutmuyor

hocam teşekkürler
emeğine sağlık

Geri