Okul Zil Programı ÜCRETSİZ ve AMFİ kontrollü 2012

Kodla Büyü
Programı yapan arkadaşın emeğine sağlık. Böyle öğretmenlerimiz oldukça sırtımız yere gelmez bizim. Çok teşekkürler.

Programı bende kullanacağım yakında. Teneffüslerde müzik yayını yapmak istiyoruz. Ancak bizim isteğimiz farklı günlerde farklı listelerde müzik yayını yapmak. Pztesi.m3u, Salı.m3u, Çarşamba.m3u vb.gibi müzik listelerini farklı günlerde yapmak için programda bir güncelleme yapmak mümkün mü acaba.

Tekrar çok teşekkürler.

Öncelikler emekleriniz için çok teşekkür ediyoruz ve elinize, yüreğinize sağlık diyoruz. Neredeyse 5 yıldır bu zil programını kullanıyoruz ve şimdiye kadar bizi yarı yolda bırakmadı çok şükür. Şimdi de okuma saatleri için ayrı bir zil sesi ve anonsu ayarlayabilmemiz mümkün mü diye bir soru sormak istiyorum. Eğer bunu da yapabilirseniz çok dua alırsınız. Kolay gelsin, hayırlı günler...

Arkadaşlar bu devreyi gittigidiyorda buldum. HG Zil Lpt olarak arattığınızda bulabiliyorsunuz. Boşuna vaktinizi harcamayın adamlar yapmış :)

151007084_tn70_0.jpg

Yaptığımız melodileri melodiler bölüne kayıt ediyorum, fakat menüde görünmüyor. Mevcut olan 1,2,3,4,5,6,7,8,9 melodilerinden 1,2,3'ü siliyorum yerine hazırlamış olduğum wav formatında ki melodileri 1,2,3 adında kayıt ediyorum. Nasıl oluyorsa hala önceden yüklü olanlar çalıyor. Böyle bir durumla karşılaşan oldu mu? Sorunun çözümü nasıl olu? Yoksa bende mi bir sorun var :D

Zil sesleri sonunda sözlü anons yapmıyor. Dosya olarak ilgili dizinde anonslar görünüyor ama çalmıyor. Nedenini bilen varmı acaba?

arkadaşlar bu yeni bilgisayarlarda lpt portu yok onu yerine usb to lpt portu kullansak iş görür mü sizce. veya pci to lpt card port kullanmak
teşekkürler iyi çalışmalar..

muran' Alıntı:
Yaptığımız melodileri melodiler bölüne kayıt ediyorum, fakat menüde görünmüyor. Mevcut olan 1,2,3,4,5,6,7,8,9 melodilerinden 1,2,3'ü siliyorum yerine hazırlamış olduğum wav formatında ki melodileri 1,2,3 adında kayıt ediyorum. Nasıl oluyorsa hala önceden yüklü olanlar çalıyor. Böyle bir durumla karşılaşan oldu mu? Sorunun çözümü nasıl olu? Yoksa bende mi bir sorun var :D

oyle olmaması lazım hocam yeni yaptıgınız olmuyor olabilir ama silmiş oldugunuz melodilerin çalması mümkün degil_ bence şçyle yapın programı kapatın orjinal melodilerin ismini degiştirin örnegin 1 İ a yap 2 yi b yap ondan sonra kendi wav formatında hazırlamış oldugunuz melodileri ismini deşiştirmiş oldugunuz melodilerin ismini verin 1. 2 .3 gibi. oması lazım çok denedim oluyor.. sıkıntı oursa yardımcı olmaya çalışırız

kaymon' Alıntı:
arkadaşlar bu yeni bilgisayarlarda lpt portu yok onu yerine usb to lpt portu kullansak iş görür mü sizce. veya pci to lpt card port kullanmak

Arkadaşlar LTP portumuz nasıl olacak

serci2001' Alıntı:
kaymon' Alıntı:

Arkadaşlar LTP portumuz nasıl olacak
malesef aynı dert bizde de var, bu devrelerle uğraşmadan, dönüştürücüyle sorunu çözemezmiyiz.

iyi günler,
Hüseyin hocam Allah razı olsun emeğinize ve yardımseverliğinize. Program lpt portuna komut göndererek devreyi aktif hale getiriyor. Peki ayni komutu usb portada gönderir mi? Elimizdeki netbookta lpt yok usbden bağlamayı düşünüyorum. Uygun olur mu?

Sayın Hocam programınız çok güzel olmuş,daha önce çalıştığım okulda kullanıyordum. v2 sürümünde tüm günler için saatlerin aynı olduğu sürüm bilgisayarı açtığımda 2 saniyede çalışırken son sürüm 15 -20 dakika sonra çalışıyor sebebini bulamadık çalıştırma ile ilgili tüm yönergeleri uyguladık.İşletim sistemi Windows 7 bilgisayar yeni formatlandı ve ofis programı dışında bir program yüklü değil. Sebebi ne olabilir programın exe dosyasını silip eski v2 exe yi yapıştırdığımızda anında çalışıyor bize yardımcı olur musunuz teşekkürler.

emreemir' Alıntı:
Sayın Hocam programınız çok güzel olmuş,daha önce çalıştığım okulda kullanıyordum. v2 sürümünde tüm günler için saatlerin aynı olduğu sürüm bilgisayarı açtığımda 2 saniyede çalışırken son sürüm 15 -20 dakika sonra çalışıyor sebebini bulamadık çalıştırma ile ilgili tüm yönergeleri uyguladık.İşletim sistemi Windows 7 bilgisayar yeni formatlandı ve ofis programı dışında bir program yüklü değil. Sebebi ne olabilir programın exe dosyasını silip eski v2 exe yi yapıştırdığımızda anında çalışıyor bize yardımcı olur musunuz teşekkürler.

bizde okulumuzda karşılaştık aynı sorunla uygulama yazan metin belgesi içinde tüm " işaretlerini sildim sadece programı çalıştıran kısımdaki yazının başına ve sonuna koydum tak diye açıldı :) run time 5 hatası alıyorum başlangıçta ama kısa yolu tekrar oluşturursam sorun düzelecektir sanırım. ama bilgisi olan varsa iyi olur..

Bende bu sorun yüzünden programı sildim. Supper zil kullanıyorum. Şöyle bir alternatif buldum. İçinde zil bölümü var ve ücretsiz, hemde m.p.3 çalıyor.
yarın deneyeceğim.

Ekli dosyalar

• zil_kur.rar
    4.1 MB · Görüntüleme: 493
supper zil güzel ama, haftaiçinde iki gün farklı zil sesleri çalmak istediğimizde bunu otomatik her hafta için yapabileceğimiz program bilen var mı? Zilenyum da var bu özellik ama o da ücretli, başka da göremedim kullandığınız programlarda var mı veya başka bir çözüm önerisi olan ? :shock:

Aslında HG Zil kapsamlı hazırlanmış ama güncelleme yapılma zamanı gelmiş. Programı yazan arkadaşadan rica etsek ufak düzeltmeler yapabilri mi? En büyük sorun geç açılması ve mp-3 dosyası çalmaması sanırım. Zamanım olsa yeni bir kodlama yapmak isterdim ama programlamadan da epey uzaklaştım.

Devre konusunda yardımcı olabilecek arkadaş var mı? Bu konuda bilgim yok ve buralarda yaptırabileceğim bir elektronikçide yok. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Arkadaşlar Win 7'de denedim çalışıyor.Geç açılma problemini uygulama dosyasındaki(txt) tırnakların hepsini kaldırınca run time hatası veriyordu bende 5-6 satır olacak şekilde tekrar ekledim ve sondaki exe yazan kısıma dokunmadım.Şimdi stabil şekilde 1-2 saniyede açılıyor.

Arkadaşlar amfi kontrolünü yapabilen ya da yaptırabileniniz var mı? Biz de okulumuza yaptırmak istiyoruz, satın alsak pahalı, yaptırsak bulunduğumuz yerde bunu becerebilen yok gibi! Yapabilen varsa ücretini gönderip okulumuz için satın alabiliriz.
(Bu arada konu sahibine kişisel mesaj atıyorum cevap vermiyor)

hüseyin hocam bi güncelleme yapabildiniz mi acaba programda.... geç açılması sorun sorunu yada yeni eklemeler gibi...

hocam bana bunun v2.3 sürümü lazım. yükleyebilir misiniz? ya da nerden bulabilirim.? aslında istiklal marşları değişmiş. bize de önceki sürümündeki marş lazım. bilenler yardımcı olsun lütfen

Geri