Okul web sitesinde beğen butonu ?

Kodla Büyü

cinefil

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar. Okul web sitemizin ziyaretçi sayılarını ve beğeni sayılarını arttırıp sıralamada biraz yükselmeye çalışıyoruz. Beğen butonunu aynı hat üzerinden sadece bir kez begenebiliyoruz ama sonraki gün tekrardan begenebiliyoruz çünkü beğen butonu sonraki gün tıklanmamis oluyor. Sonraki gün tekrardan begenmemizin sıralamaya bir etkisi oluyor mudur ?

Neden, neden, neden. Ne önemi var ilçenin, ilin, ülkenin en çok tıklanan sitesi olmanın.
Okulun imajı artmaz mı Hocam ? İlde veya Türkiye'de sıralamada yüksek sıralarda olması milli eğitim içerisinde belli imaj olusturmaz mi? Bize bir faydası yok ama okula var diye düşünüyorum bence

Ki bir yararı olmasa bir çok okul sosyal medya hesabı açmazdi bence hocam.

Beğen butonu sıralamaya fayda etmese bile ertesi gün tekrardan girsek ziyaretçi sayısı da aynı şekilde artıyor. Aynı hat üzerinden ertesi gün girmek fayda ediyor mu ?

ilçede ilde türkiyede 1.olsan ne olacak hocam?türkiyede 1.olan okula ne yapılmış bişey olmuş mu?1.olmuşsun bitti.kim kaç okul ilçe il biliyor peki?cevapları kendinize verin hocam.okulla ilgili güncel haberleri ekledikten kurum çalışanlarını güncel tuttuktan sonra gerisi boş boşa yarış ve enerji kaybı zannımca.enerjimizi sıralamada öne geçmeye değil eğitimin niteliğine vermek lazım.saygılar.

Bende merak ediyorum mesela sıralama ne zaman hangi günler değişiyor neye göre değişiyor?

Benim idaremde aynı düşüncede. Sürekli ilk 10 girme çabasındayım. Sıralama neye göre yapılıyor o bile muallak. Şu sıralamayı kaldırsalar da az rahatlasak...

Sıralamanın ne önemi var hocam? birinci olmak için türlü yollar denemek ne kadar mantıklı... Okulunuz Etkinlikler yapıyorsa, bu çalışmaların tanıtımını yaparak ekleyip sitenize ordan isteyenlerin takip etmesinin sağlamak ,ilgi çekip yükselmek varken bu tarz uygulamalar ile yükselmek şişirilmiş bir balondan ne farkı vardır ki ?

Okul sitenize girmeniz gereken içeriği girip, keyfinize bakın. Sıralamaymış, ziyaretçi sayısıymış bunlara takılmayın.
Geçen yıl da bu konuları tartışmıştık. Ben de geçen yıl başında siteyle biraz ilgileneyim de sıramızı artırayım dedim. Neredeyse her gün içerik girdim. Gerçekten de sıralamamız yükseldi. İlçe'de 10. sıraya kadar yükseldik. Ama ne yaparsam yapayım, önümüzdekileri geçmek mümkün olmadı. Önümüzdeki siteleri incelediğimde içerik olarak bir üstünlükleri yoktu. Hatta güncel bile değildiler.
Sonra bir gün ülke sıralamasında bizim birkaç sıra önümüzde olan ama adresi dahi olmayan (örneğin kurumkodu.meb.k12.tr) bir okulun sitesine tıkladım. Buraya dikkat, sitede hiç bir içerik yoktu yani sadece kurum koduyla site açılmış ve bizim sitenin önündeydi. O anda şimşekler çaktı ama yine de ulan bir hata vardır diye düşündüm.
Sonraki günlerde de içerik girmeye çalıştım, hatta öğrencilerin de girmelerini sağladım. Ama ne yaparsam yapayım sitenin sıralaması ilerlemedi. O arada bildiğiniz gibi öğrenciler boş kaldıklarında oyun arayışına giriyorlar. MEB oyun diye aratıp, okul sitelerinin içerisinde gizli olan sayfalardaki flash oyunlarını oynuyorlar.
Bir gün öğrencinin oyun açtığı siteye bir baktım, bizim ilçede bir okul ve sayfanın izlenme sayısı sizce kaçtı, 6 milyon (6.000.000). İşte o anda her şey anlam kazandı. Birçok şeyimizde olduğu gibi hilesiz bir şey yapılamıyor.
Bu nedenle mesajımın ilk cümlesinde yazdığımı yapıyorum. Hatta artık site işlerini yapmıyorum. Günde ancak 20-30 kişinin girdiği bir site için saatler harcamaya değmeyeceğine karar verdim.

Okul sitenize girmeniz gereken içeriği girip, keyfinize bakın. Sıralamaymış, ziyaretçi sayısıymış bunlara takılmayın.
Geçen yıl da bu konuları tartışmıştık. Ben de geçen yıl başında siteyle biraz ilgileneyim de sıramızı artırayım dedim. Neredeyse her gün içerik girdim. Gerçekten de sıralamamız yükseldi. İlçe'de 10. sıraya kadar yükseldik. Ama ne yaparsam yapayım, önümüzdekileri geçmek mümkün olmadı. Önümüzdeki siteleri incelediğimde içerik olarak bir üstünlükleri yoktu. Hatta güncel bile değildiler.
Sonra bir gün ülke sıralamasında bizim birkaç sıra önümüzde olan ama adresi dahi olmayan (örneğin kurumkodu.meb.k12.tr) bir okulun sitesine tıkladım. Buraya dikkat, sitede hiç bir içerik yoktu yani sadece kurum koduyla site açılmış ve bizim sitenin önündeydi. O anda şimşekler çaktı ama yine de ulan bir hata vardır diye düşündüm.
Sonraki günlerde de içerik girmeye çalıştım, hatta öğrencilerin de girmelerini sağladım. Ama ne yaparsam yapayım sitenin sıralaması ilerlemedi. O arada bildiğiniz gibi öğrenciler boş kaldıklarında oyun arayışına giriyorlar. MEB oyun diye aratıp, okul sitelerinin içerisinde gizli olan sayfalardaki flash oyunlarını oynuyorlar.
Bir gün öğrencinin oyun açtığı siteye bir baktım, bizim ilçede bir okul ve sayfanın izlenme sayısı sizce kaçtı, 6 milyon (6.000.000). İşte o anda her şey anlam kazandı. Birçok şeyimizde olduğu gibi hilesiz bir şey yapılamıyor.
Bu nedenle mesajımın ilk cümlesinde yazdığımı yapıyorum. Hatta artık site işlerini yapmıyorum. Günde ancak 20-30 kişinin girdiği bir site için saatler harcamaya değmeyeceğine karar verdim.
Olay buymuş demek ki hocam. Sağol bilgi için.

Vay be hocam 6 milyon nedir yahu. Ben 100 tıklama olduğunda seviniyorum :)

Arkadaşlar merhaba bir sorunum var okul web sitesine girdiğimde şöyle bir manzarayla karşılaştım Site silinmiş görünüyor ben bir müdahalede bulunmamıştım. Daha önce böyle bir sorunla karşılaşan var mı

Ekli dosyalar

• ABCB5624-242A-417E-80E8-BA75339E5395.jpeg
    ABCB5624-242A-417E-80E8-BA75339E5395.jpeg
    345.9 KB · Görüntüleme: 72
Benim aklıma başka bir buton geldi. Başka derdimiz yok bununla mı uğraşacağız.

Arkadaşlar merhaba bir sorunum var okul web sitesine girdiğimde şöyle bir manzarayla karşılaştım Site silinmiş görünüyor ben bir müdahalede bulunmamıştım. Daha önce böyle bir sorunla karşılaşan var mı
http://742930.meb.k12.tr/
Ya sistem kazası, yada yetkili kullanıcı kazası.. site bomboş gözüküyor..

Son düzenleme:
Geri