Okul Web Sitesi İçin Ek Ders Veriliyor Mu?

Kodla Büyü

pelevan

Üye
Herkese Selamlar.. Bu sene atandım bilişim teknolojileri öğretmeniyim hemen elime okul web site şifresini iliştirdiler bununla ilgilen diye. Acaba bunu yapmama hakkımız var mı? Veya bunun için ek ders verilir mi?
not: formatör değilim.

Verilir hem de %25 zamlı
Ayrıca nöbetler için %50 zamlı
Katıldığınız her bayrak töreni için de %10 prim alıyorsunuz

başlığı okuyunca olduğum yerde ters döndüm sandalyenin bacağı kırıldı :puhaha:

bunda dalga geçilecek ne var adam bilmiyo soruyo bazı arkadaşlar iyice çığrından çıktı cevap vermeyeceksen verme kimsenin kimseyle dalga geçmeye hakkı yok.

ya hocam dalga değil be adamlar hakkı olan ekdersi almakta zorlanıyorken adamlar dan ekders sanki babalarının malıymıs gibi zorla ekders alıyorsak bu başlığada şaşırabilirler .ben dahi başlığı görünce one lan noluyo dedim bir anda

ama hakkaten şaşırtıcı bir başlık :D :++:

Aşçı olacaksın, işe gireceksin, yemek yapmasam olmaz mı diyeceksin bir de yemek yaparsam ekstra para alır mıyım diye soracaksın?

Bunu bilmiyor ve soruyor? Kimse kusura bakmasın....

DaMieN' Alıntı:
Verilir hem de %25 zamlı
Ayrıca panele her girişte 5 saat ekders otomatik yazılıyor. :puhaha: :puhaha: (bu biraz fazla oldu herhalde soruyu soran arkadaştan özür dilerim.)

Arkadaşlar kaç defadır söylüyorum forumda lütfen güzel güzel cevaplar verelim. Geçenlerde sınav kağıdı nasıl okunur sorusuna da acayip cevaplar gelmişti. Adam belli ki bilmiyor. Hatta ben bu konuda tecrübesiz olduğunu düşünüyorum. Belki de site yapması zor geldi. Çoğumuz bilmiyordur hattta. Bende ilk kez yaptığımda zor birşey gibi görmüştüm. Bakın daha da kötüsü müdürle aralarında sorunları olabilir. Adamlar al yap lan! diye de söylemiş, öğretmen bu tavır üzerine de bu soruyu sormuş olabilir. Felaket tellalığı değil bunlar. Lütfen bir birimize daha düzgün, daha aklı başında alaycı olmadan mesajlar yazalım derim. Sadece öneri. Akıl vermek değil haddime de değil..
.
SORUYA CEVAP: Arkadaşım, bilgisayar öğretmeninin işidir web sitesi. BTR olsun olmasın site güncellemesi vs. bilgisayar işlerine Bİlişim Teknolojileri Öğretmeni yapar...
Allah yardımcın olsun.

Hocam web sitesi yapmak bize yüklenmiş bir görevdir. Ama karşılığında ek ders verilmez. Peki verilmeli midir, kesinlikle verilmelidir. Web sitesi işi resmi törenlerde görev alan türkçe öğretmeninin veya müzik öğretmeninin yaptığından farklı bir iştir. Bu nedenle BT rehberliği yapmayan biri çıkarda idare mahkemesine iptal davası açarsa kesin kazanır ama bunu başkasından beklediğimiz için bu görev bizde zorunlu olarak kalır.

Hocam, ücret verilmez.
Yanlız okulda İnternet Sitesi Yönetim Ekibi kurmanız gerekiyor. Yönetmelik gereği. "Web yayın ekibi" diye artırsanız bulursunuz.
http://www.meb.k12.tr/index.php "Kullanım Esasları" linkinde..
http://www.meb.gov.tr/duyurular/duyurul ... aslari.pdf Madde 19

Madem yenisiniz; hiç bilmiyormuşsunuz gibi anlatayım.
Bazı konularda dikkatli olmanız gerekir. Öncelikle sizin yaptıklarınızla , idarenin yaptığı karışmaması için kendinize yeni bir kullanıcı adı ekeyin. Sadece kendi adınıza girin. Yaptığınız yazıları, galerileri vs eklemeden önce çıktısını alıp ekiptekilere onaylatın. Nasıl ki panoya asılan yazıların hepsi komisyondan ve idarede yazılı onay almak zorunda aynen öyle.
Tam uygulamassanız iş üstünüze kalır ve bir sorun çıktığında da şuç size kalır ki kurallara uymadığınız için de şuç sizde olacaktır.
birde http://www.meb.k12.tr--> "okul web sayfaları" linkinden http://www.meb.gov.tr/baglantilar/okullar/index.asp sayfasına girerek ilinizdeki-ilçenizdeki okulların neler yaptığına bakın. Abartmayın ama basit te olmasın. Not: Galeride resim klasörlerine güzel isimler verirseniz ileride karışıklık olmaz. "2014-01-23-6b görselsanatlar etkinliği" gibi..

Birde bu sitede oldukça kaynak var. meb-k12-tr-f122/ Okul Web Siteleri hakkındaki 2012-Ekimden önceki yazıları okuma.. mebpanel K2012-Kasım ayında geldi..

Dev Kitap Arşivi' Alıntı:
Arkadaşlar kaç defadır söylüyorum forumda lütfen güzel güzel cevaplar verelim. Geçenlerde sınav kağıdı nasıl okunur sorusuna da acayip cevaplar gelmişti. Adam belli ki bilmiyor. Hatta ben bu konuda tecrübesiz olduğunu düşünüyorum. Belki de site yapması zor geldi. Çoğumuz bilmiyordur hattta. Bende ilk kez yaptığımda zor birşey gibi görmüştüm. Bakın daha da kötüsü müdürle aralarında sorunları olabilir. Adamlar al yap lan! diye de söylemiş, öğretmen bu tavır üzerine de bu soruyu sormuş olabilir. Felaket tellalığı değil bunlar. Lütfen bir birimize daha düzgün, daha aklı başında alaycı olmadan mesajlar yazalım derim. Sadece öneri. Akıl vermek değil haddime de değil..
.
SORUYA CEVAP: Arkadaşım, bilgisayar öğretmeninin işidir web sitesi. BTR olsun olmasın site güncellemesi vs. bilgisayar işlerine Bİlişim Teknolojileri Öğretmeni yapar...
Allah yardımcın olsun.
Hocam bilgisayar işlerine BT rehberi bakar desen eyvallah ama bilişim tek. öğretmeni bakar dersen o olmaz işte. Bak bu dönem BT rehberi değilim, olmadığımda bir bilgisayarcı ile anlaşmışlardı o geliyordu, bu dönem yine öyle olacak. BT rehberi değilsen dersine girersin, nöbetini tutarsın varsa sınıf rehberliği vb. yapar evinin yolunu tutarsın. Web sitesine gelince bir önceki mesajda da yazdığım gibi idare mahkemesine bakar ama biz üşenir gidip de iptal davası açmayız bu iş bize kalır ama web sitesi de ücret verilmeden bilişim tek. öğretmenine yüklenmemelidir.
Resmi yazı Allah ın emri değildir, o yazıyı yazanların kolayına gelmiş okulda bt rehberi yoks ne olacak demiş amcamın teki, diğeri de o zaman bilişim tek. öğrt. yapsın eşek değil ya demiş olay bu.

computing' Alıntı:
Dev Kitap Arşivi' Alıntı:
Hocam bilgisayar işlerine BT rehberi bakar desen eyvallah ama bilişim tek. öğretmeni bakar dersen o olmaz işte. Bak bu dönem BT rehberi değilim, olmadığımda bir bilgisayarcı ile anlaşmışlardı o geliyordu, bu dönem yine öyle olacak. BT rehberi değilsen dersine girersin, nöbetini tutarsın varsa sınıf rehberliği vb. yapar evinin yolunu tutarsın. Web sitesine gelince bir önceki mesajda da yazdığım gibi idare mahkemesine bakar ama biz üşenir gidip de iptal davası açmayız bu iş bize kalır ama web sitesi de ücret verilmeden bilişim tek. öğretmenine yüklenmemelidir.
Resmi yazı Allah ın emri değildir, o yazıyı yazanların kolayına gelmiş okulda bt rehberi yoks ne olacak demiş amcamın teki, diğeri de o zaman bilişim tek. öğrt. yapsın eşek değil ya demiş olay bu.

Hocam tabi ki haklısındır ama şu işte bizim işimiz olsun. Belki büyük okullarda bilmediğim için zordur idare etmesi. Tabi şu da var: Bilgisayarcının işi ne muhabbeti. Esasen bu iş kurul işidir orası da var. Türkçe öğretmeni vs. de olması lazım...
Ek ücret konusu kötü olurdu zira öğretmeni olmayan çok okulda bu paralar müdürlerin cebine girerdi...

ovvv başlığa bakh beee....doğru cevap hayır verilmiyor...muzip cevap evet hemi de 18 saat.

web sitesi işi bt öğretmeninin gizil öğrenmeyle ücretsiz yapması gereken bişey :) resimci okulun duvarına süs çizer para almaz, müzikçi pazartesileri istiklal marşı okutur para almaz, türkçeci her toplantıda yazmandır para almaz, bedenci okul turnuvası düzenler para almaz, gibi gibi.....

muamma25' Alıntı:
web sitesi işi bt öğretmeninin gizil öğrenmeyle ücretsiz yapması gereken bişey :) resimci okulun duvarına süs çizer para almaz, müzikçi pazartesileri istiklal marşı okutur para almaz, türkçeci her toplantıda yazmandır para almaz, bedenci okul turnuvası düzenler para almaz, gibi gibi.....
Bizim Türkçe öğretmenini yazman yapamıyoruz.
Hocam, bilişim teknolojileri öğretmeni sadece web sitesi için ek ders almaz. Web sitesi komisyonunun doğal üyesidir Türkçe öğretmeni, İngilizce öğretmeni ve bir idareci ile beraber.

Daha yeni atandıysanız tavsiyem web sitesi için ek ders düşünmeden önce öğretmenliği öğrenmeye ve Milli Eğitim kurumunu tanımaya çalışın.

başlıkta yorumlarda on numara valla keşke verseler ben iki okula birden bakıyorum :))

iyi ki bir şey sorduk ha pişman ettiniz :eek: .
kardeşim neden matematik öğretmeni, fen öğretmeni, Türkçe öğretmeni dersi bittikten sonra evine gidiyor de bilişim öğretmeni dersi bittikten sonra okulda kalıyor tamirci gibi çalıştırıyor.
yok müdürün bilgisayarı bozuk yok projeksiyon odasının perdeleri açılmıyor yok okul sitesine şunu at bunu at ...

:lol:

Ekli dosyalar

• 1781993_537872339666311_1960742379_n.jpg
    1781993_537872339666311_1960742379_n.jpg
    54.7 KB · Görüntüleme: 1,372
DaMieN' Alıntı:
Verilir hem de %25 zamlı
+1

Çay içiyordum, başlığı görünce burnumdan geldi,. :|

Geri