Okul web sitelerinin etkin kullanımında Türkiye birincisi olan okul

Kodla Büyü

yuci81

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
https://www.memurlar.net/haber/9771...kullaniminda-turkiye-birincisi-olan-okul.html

Bu okulda görev yapan bt öğretmenlerine geçmiş olsun derim, umarım hala her gün bir şeyler girmeye devam etmiyorlardır, zira sıralamalar açıklandığına ve hedefe vardığınıza göre iş bitmiştir.

Siteyi inceledim (burada vermiyorum adını, reklam olmasın, ayrıca bizim de sonuçta rakibimiz niye sıralamayı etkilettireyim :p ), gereksiz bir bilgi yani okulu ilgilendirmeyen bir bilgi gözüme çarpmadı, ama her yapılan dersi paylaşmak da doğru değil, öğretmenlerin rızası var mı bunda? Neyse tebrik eder, seneye de 1. olmanızı dilerim. o okulda bt öğretmeni olmak istemezdim açıkçası. Bakan beyimiz umarım bunu görür ve gerekli takdirnameleri bu işte hak edenlere verir.

Üşenmedim okulun sitesine girdim. Bol takipçi kasmalı ancak minimum(!) beğenmeli, botlu ins*****m hesapları gibi.. Düşünün okulun her haberini 34 bin küsür kişi görmüş(!) ama ilginçtir ki 7 kişi beğenmiş.. Evet sadece yedi ! Yani her şey ortada :) Keşke sayfa yenileme tuşuna daha az basılsaydı!...
Haber içeriklerine girmiyorum bile.. Bir öğretmen farklı sınıflarla ders işlemiş onları da ayrı ayrı haber yapmışlar. Yani gülüyorum sadece :)

"Okul müdürü, AA muhabirine, ülke genelinde 52 bin 661 okul arasında birinci seçilmelerinin tesadüf olmadığını söyledi."

"Milli Eğitim Bakanlığınca belirlenen kriterler kapsamında okulların web sitelerine her gün 5 haber, 3 duyuru konulması, özgün çalışmaların paylaşılması isteniyordu. Okul olarak ekip ruhuyla çalıştık. Hem öğretmenlerimiz hem öğrencilerimiz ve idarecilerimizin gayretleriyle Türkiye genelinde birinci olmamızın haklı gururunu yaşıyoruz."

"Okulumuzun başarısıyla bu sıralamayı 35'inciliğe taşıdık. Gelecek yıl için daha tecrübeli ve bilgiliyiz. Gelecek yılın da birincisi olmak için daha çok gayret ve çalışma içinde olacağız. Bu çalışma ile okulumuzun tanınırlığı ve başarısı da arttı."
:D:D:D

Siteyi yapan bilişimciler. Personel listesi yapmışlar en son branşa bilişim öğretmenlerini koymuşlar. Bizim bilişimciler niye böyle acaba? İşin zor kısmında olup reklam kısmında en arkada oluyorlar. bir törende bile bilişimci resim çeker yükler. Etkinlikte tüm herkesin ismi cismi vardır. Bilişimcinin yok

Zamanlarını, emeklerini okul ve öğrencileri açısından daha faydalı bir işe harcasalardı keşke.

Haber girme, güncelleme, metin ve resimleri ayarlama işleri için her gün bir kişinin en az yarım saat vakit ayırması lazım. Tüm eğitim yılını düşünürsek toplamda çok uzun bir süre yapıyor.

Bahsi geçen okuldaki arkadaşlar işin sırrını yani nasıl Türkiye birincisi olduklarını burada bizimle paylaşırlarsa çok seviniriz. Ama siz bizim rakibimizsiniz niye paylaşalım derseniz de alınmayız, hakkınızdır.

Siteyi yapan bilişimciler. Personel listesi yapmışlar en son branşa bilişim öğretmenlerini koymuşlar. Bizim bilişimciler niye böyle acaba? İşin zor kısmında olup reklam kısmında en arkada oluyorlar. bir törende bile bilişimci resim çeker yükler. Etkinlikte tüm herkesin ismi cismi vardır. Bilişimcinin yok
Kamera arkası çalışanları :cool:
Bu arada site birinci olsa ne olur, olmasa ne olur. Siteyi yöneten kıymetli branşdaşım; bunlara vakit sarf etmek yerine yeni şeyler öğrenmek, biraz dinlenmek daha iyi olmaz mı ki? Yine de siz bilirsiniz tabii.

işin sırrı bende :)
İşin sırrı AA ya açıklama yapan okul müdürünün teşekkür ifadelerinde; "bilişim bölümü öğrencileri". Öyle bir noktaya geldik ki geri dönüşü olduğunu düşünmüyorum. Çünkü; son 5 yıldır öğrencilerin öğrendiği en önemli şey maalesef "mış gibi yapmak"

İşin sırrı AA ya açıklama yapan okul müdürünün teşekkür ifadelerinde; "bilişim bölümü öğrencileri". Öyle bir noktaya geldik ki geri dönüşü olduğunu düşünmüyorum. Çünkü; son 5 yıldır öğrencilerin öğrendiği en önemli şey maalesef "mış gibi yapmak"
hocam bilişim bölümü öğrencileri mebbisten haber ekleyemez, ekledilerse o okul suç işlemiş olur ya neyse. ama işin içinden wordde yazıyı yazdılar, fotoğrafları çektiler ve düzenlediler web komisyonumuz da gerekli işlemleri yaptı diyerek çıkarlar.

"mış" gibi yapmak çok kötü bir hastalık, size sonuna kadar katılıyorum.

ben de aynı noktayı yazacaktım benden önce davranmışsın hocam :) Ben siteye neredeyse bir yıldır girmedim. İdareci arkadaşlar öğrendiler. Kendileri komisyon momisyon uğraşmadan haberlerini giriyorlar.

Okulun mevcudu 750, "Mesleki Açık Lise Beceri Eğitimi Sınavı" haberini 35000 kişi ziyaret etmiş. Herkes bizim gibi merak edip girdi herhalde :cool:

Ben de ikinci olan okula hayran kalmıştım. 19 öğretmen 250 öğrenci ile haber başına 30 bin üzerinde görüntülenme. Mübarek bütün ilçe ulusal ajansın yerine okulun web sitesini takip ediyor sanırım.

Öğretmenim sanma ki sizi eleştiriyorum. Sadece şapka çıkarıyorum size. Helal olsun. Seni il merkezine alsak Türkiye değil dünya birincisi olacağına adım gibi eminim. Harcanman çok yazık. Siyasi parti kursam, olmadı firmam olsa bilişim işim sende olurdu :)

1.olan siteye girdim sanki okulun whatsapp grubuna bakıyormuşum gibi hissettim. Alan şeflerinin toplantı haberi girilmiş. Herhalde müdür bütün haberleşmeyi okul sitesi üzerinden yapıyor..

Son düzenleme:
Allahtan haber ve duyuru kotası var.
Bakanlık üst limit belirlemiş, limiti görev zannedenler var.

Gereksiz her çalışma için harcanan vakte, elektriğe, serverlarda kapladığı alana yazık diyorum.

Gerçekten yarışma ve etkinliklerin çok olduğu okullar var, bunlara birşey diyemem ama nüfusu 300 olan okul haftada 20 haber ve duyuru yapıyor. Herbiri de aynı gün 250 tıklama alıyor, ama benim aklım mantığım almıyor.

Seneye haftalık en fazla 5 haber, 5 duyuru şeklinde düzenleme yaparlarsa elektrikten tasarruf edilebilir. Ekonomi önemli..

Sonuç?
1.olunca ne oluyor.
Ya forumlarda maaş hesaplaması bile yapıp okul linkini koyanlar var.
Yazıktır ya nelerle uğraşıyoruz. Bu zamanı git çocuklara birşey yapmak için harca daha verimli olur

Hakkına razı gelmeyen, hırsına yenik düşen, sözde başarı için her türlü hileyi mübah sayan bir eğitimci..
Market sırasında biri önüne geçse kul hakkından dem vuracağına da eminim.. Yazık..

Sıralama işi gerçekten önemli mi? Okullar biraz fazla ciddiye alıyor sanki. Gerçekten haber-duyuru niteliği olan az ve rahat ulaşılabilir içerik için uğraşılsa daha kıymetli olmaz mı?

eba 1. si olan öğretmeni açıklasalar çok merak ediyorum, kaç puanı var.
Bu olur,, her ilde 1. Olana bir maaş ödülü verseler olur. En azından bir gideri var, öğrenciye ödev göndermiş, raporlara bakmış , etkinlik eklemiş... ortada ürün olarak "öğretim" yada teşebbüsü var.

Çapsızlık üzücü. Malesef sistem ona sevkediyor. Ciddi anlamda kendini gerçekleştirememe sorunu yaşanıyor. Terapi ihtiyacı var malesef

Geri