Okul web sayfası sıralaması

Kodla Büyü
işgüzar bilişimcilerin siteleri instagram gibi kullanmasına vesile olan müthiş bir sıralama. sitelere bakarken ben utandım. ayrıca gerçeklik payı yok benden öncekiler ve sonrakilerle bi kıyas yaptım orantısızlık var.

Sıralamayı nasıl yaptığı konusu çok muallakta gibi. Saçma ama sıralamaları seven bir milletiz.

Sıralamayı nasıl yaptığı konusu çok muallakta gibi. Saçma ama sıralamaları seven bir milletiz.
Askerlik aklıma geliyor hep.. Orada da böyle denetlemeye hazırlık tek seferlik, göstermelik işler yapardık, sorardım bu uzun vadede dayanmaz diye.. aman derdi komutanım biz yapalım da ne olursa olsun..

• Beğen
Tepkiler: omd
Anasınıfımız yıl boyunca yaptığı etkinlikleri bana tek seferde gönderdi, ilçe sıralamasında 49. sıradaydık anasınıfı menüsünün altına toplam 25 ayrı içerik ekledim. sitede 25 sıra birden ilerledi ilçede 24. falan oldu belki daha yukarı.
bu arada bu 25 içerik aynı gün eklenmiyor. Mebweb sistemi aynı günde toplam 21 farklı içerik eklemeye izin veriyormuş onuda öğrenmiş oldum.
bence sıralama tamamen içerik ekleme üzerinden gidiyor. Ne zaman içerik eklesem 1-2 sıra ileri gidiyorum, bunda da şu faktör mesela 23 nisan 12 mart 18 mart gibi tarihlerde zaten herkes içerik ekliyor bunun sıralamaya etkisi olmuyor gibi ama ara dönemde okulda yapılan etkinlikler sıralamayı değiştiriyor.
sıralamaya gerek var mı? bence kesinlikle yok.
amaç sitelerin aktif kullanılmasıysa bunun yerine site 30 gün boyunca aktif olmazsa içerik ekleyin uyarısı falan verilebilir

ilk 5 siteye bakın . aynı haberleri 3 kere başla başlık altında yapan var... Zaten birinci olanada aferin denmiyordur

işgüzar bilişimcilerin siteleri instagram gibi kullanmasına vesile olan müthiş bir sıralama. sitelere bakarken ben utandım. ayrıca gerçeklik payı yok benden öncekiler ve sonrakilerle bi kıyas yaptım orantısızlık var.

kesinlikle katılıyorum. sıralamada üste çıkmak gibi bir derdim de yok. sadece anlamaya çalışıyorum. siteyi belirli günlerde ve okulda yapılan çeşitli aktivitelerde sürekli güncel tutuyorum. ama bulunduğum ilçede arada sırada güncellenen siteler, hatta güncellenmeyen siteler benim okulumun üstünde. onlar kaç bin üstteler ki bir türlü olmuyor? bu iş paylaşımla hatta hit ile olmalı. bunun dışında bir durum var gibi, anlamaya çalışıyorum sadece.

Web sayfası sıralamasına ara verilmiş, ilgisiz haberleri artık görmeyeceğiz.:)
upload_2021-10-28_15-24-38.png

MEB in zaman ve emek israfından başka bir işe yaramayan gereksiz uygulamalarından biri idi.

Listede en üstlerde yer alan okullar, benzer sosyal ve fiziksel çevre koşullarına sahip okullarla kıyaslayınca eğitim öğretim başarısı yönünden nasıllardı acaba?

MEB in zaman ve emek israfından başka bir işe yaramayan gereksiz uygulamalarından biri idi.

Listede en üstlerde yer alan okullar, benzer sosyal ve fiziksel çevre koşullarına sahip okullarla kıyaslayınca eğitim öğretim başarısı yönünden nasıllardı acaba?
Haberlerin çoğu MEB sitesinden, HABER sitelerinden ve ordan buradan alınarak ekleniyordu. Gereksiz bir ton haberler ile doluyordu siteler. Geçte olsa doğru bir karar.

Geri