okul web sayfamda virüs uyarısı

Kodla Büyü

F5fresh

Aktif Üye
Arkadaşlar web sayfamda kod açıkları yüzünden bir sürü kötü amaçlı kodlar web sitesine eklenmiş.Bu yüzden web sitesine giremiyorum.Sitemin dosyalarını tarattığım zaman virüs bulmuyor.Kodları tek tek incelemek çok zahmetli ne yapmam lazım?Yardımcı olur musunuz?

Web sitenizdeki kurulu olan sistem nedir?Eklenti kullandıysanız eklentiler güvenlik açıklarına sebep olabilir.Eklentileri pasit yaparak sorunu anlamaya çalışabilirsiniz...

Hocam Gmail hesabınız varsa oradan sitenizi indexleme yapacaksınız. Aynısı benimde başıma gelmişti. Okulumuzun sitesi aranınca google da çıkıyordu ama sitenin kendi adı ile olan ilk sırada idi. Ben www.okulweb/66/123456 gibi olan adresi indexledim şimdi o adres çıkıyor google da sizde sitenizin okulweb li olan adresini bulun o adresi indexletin. İşin ilginç yanı belli bir süre sonra normal www.ataturkioo.meb.k12.tr gibi olan adreste açılıyor kötü amaçlı uyarısı gidiyor...

Veritabanına js kodları yüklemişlerdir bundan dolayı google uyarı veriyordur. script dosyalarını demizle daha sonrada veritabındaki bütün tabloları kontrol et temizledikten sonra google web master araçlarından sitenin yeniden değerlendirilmesi için istek gönder google botlar tekrar uğradıklarında sorun ortadan kalkmış olacaktır. iyi çalışmalar

Adresi yazarsanız en azından inceleme fırsatımız olur.

hocam ftpden dosyaları yüklerken hangi programı kullanıyorsun inşallah cuteftp değildir

Geri