Okul Sitesinin adını değiştirme?

Kodla Büyü

barbar55

Site Gezgini
Arkadaşlar okul sitesi virüsü yedi. Sildim virüsleri ancak google amca mimledim bizi. Zararlı içerik diyor ve ne yaptıysam kaldırmadılar. Sitede virüs şu an kesin yok yeniden değerlendirme istedim ancak olmuyor.
Mebbis de web yönetim panelinde sitenin adresini değiştirebiliyorum. Bunu daha önceden yapan var mı? Şimdi değiştirirsem her yer de eski bağlantı var google da okulun görünmesi falan nasıl olacak. Bir fikir verin lütfen...

hocam ben değiştirdim. şöyle özetleyim; öncelikle yaklaşık bir hafta google aramasında site çıkmıyor. sonra düzeliyor. ayrıca site normal çalışmasına devam ediyor. yani sen sitene haberi eklemişsen ve link vermişsen aynen çalışıyor.

Adnan hocam bilmiyorum başnıza nasıl bir şey geldi ama mncetinkaya.meb.k12.tr DNS'i asıl adres okulweb.meb.gov.tr/52/04/397491 google a siz yeniden değerlendirme talebini 2. verdiğim üzerinden yapabiliosunuz. Ancak o adresi virüslü olarak görmüyor zaten. Diğerini değerlendirme talebi gibi bir şey söz konusu değil.

İlhami hocam diğer linkler falan demişsiniz onlar çalışır da. Hani bu kurum web siteleri ffalan var meb de . Buradan değiştirmek için hiç bir şey yapılmayacak mı. Yönetim panelinden sadece ismi değiştirdim tamam oldu mu ? Bu mudur?

barbar55' Alıntı:
İlhami hocam diğer linkler falan demişsiniz onlar çalışır da. Hani bu kurum web siteleri ffalan var meb de . Buradan değiştirmek için hiç bir şey yapılmayacak mı. Yönetim panelinden sadece ismi değiştirdim tamam oldu mu ? Bu mudur?

hocam meb.k12.tr yönetim panelinden domain ismini değiştirip kaydettikten sonra paneldeki yayınla seçeneğine tekrar tıklayın. yeni adresle yayınlamaya başlıyor. ben aynen bunu yaptım.

barbar55' Alıntı:
Adnan hocam bilmiyorum başnıza nasıl bir şey geldi ama mncetinkaya.meb.k12.tr DNS'i asıl adres okulweb.meb.gov.tr/52/04/397491 google a siz yeniden değerlendirme talebini 2. verdiğim üzerinden yapabiliosunuz. Ancak o adresi virüslü olarak görmüyor zaten. Diğerini değerlendirme talebi gibi bir şey söz konusu değil.

Öncelikle yazınızı tam okuyup değerlendiremediğim ve yanlış bilgi için özür dilerim.
benim siteye ifareme virüsü bulaştıktan sonra google kara listeye aldı. virüsü temizleyip yazıda geçen işlemleri yapıp yeniden değerlendirme istediğimde 1-2 gn sonra kara liste kalkmıştı.

Ben olsaydım biraz daha beklerdim. Okul web adresini değiştirmek bilinilirlilik ve resmi açısından sıkıntı oluşturur.
kolay gelsin.

İlhami hocam çok teşekkür ederim son ihtimal olarak dediğinizi yapacağım.

Adnan hocam estağfrullah ama sizin önerinizide göz önünde bulunurmak mantıklı 1 hafta falan daha bekleyeceğim google belirli zaman aralıklarındaindexleme yapıyormuş belki sitede sıkıntı olmadığını görür ve kaldırır. Çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için

merhabalar.okulumuzun adı değişti.ancak sitemizin adresi hala eski isimde.meb.k12.trden bunu değiştirme gibi bir şansımız var sanırım.daha önce yapanlar yardımcı olabilir mi

hocam www.meb.k12.tr adresinden giriş yapıyorsunuz. Okul kodu ve mebbis şifrsiyle... değiştireceğiniz yer bura..

ordan olduğunu biliyorum hocam saolun ama herhangi bir sıkıntı olur mu.onu öğrenmek istedim

bilgisayarmax' Alıntı:
ordan olduğunu biliyorum hocam saolun ama herhangi bir sıkıntı olur mu.onu öğrenmek istedim
hiç bir şey olmaz, sadece meb bağlatılar'da adresi ekleyin, (aynı yerde menülerde olacaktı), birde okulun resmi yazışmalarında kullanılan antentli kağıtın altındaki okul web adresini değiştirin. Birde okul panosuna "okulumuz web adresi www.xxxx.meb.k12.tr diye bir yazı yapıştırın..
Zaten sizin resmi adres okulweb.meb.ov.tr/55/5555 gibi birşeydir. Google amca doğrudan buraya bakıyor. Ayrıntılı bilgi için forumda "google site yöneticisi araçları" diye aratın..

hasan' Alıntı:
bilgisayarmax' Alıntı:
hiç bir şey olmaz, sadece meb bağlatılar'da adresi ekleyin, (aynı yerde menülerde olacaktı), birde okulun resmi yazışmalarında kullanılan antentli kağıtın altındaki okul web adresini değiştirin. Birde okul panosuna "okulumuz web adresi http://www.xxxx.meb.k12.tr diye bir yazı yapıştırın..
Zaten sizin resmi adres okulweb.meb.ov.tr/55/5555 gibi birşeydir. Google amca doğrudan buraya bakıyor. Ayrıntılı bilgi için forumda "google site yöneticisi araçları" diye aratın..

tşkr ederim

biz değiştirdik googleden eski adrese tıklayınca yenisine yönelendiriyor bizi ...

Geri