Okul Sitesini Güncelleme !!

Kodla Büyü

tkavcan

Aktif Üye
Arkadaşlar okul sitesini güncelleyeceğim. Yönetim panelinde e posta adresi ve şifre istiyor.. Bunu İl mem den mi alacam ?

Okul mebbis alanından direk giriş yapılabiliyor hocam. İdare size mebbis şifresini vermek istemezsem yönetici olarak size mail ve şifre veriyorlar, onla giriş yapabilirsiniz.

tkavcan' Alıntı:
Arkadaşlar okul sitesini güncelleyeceğim. Yönetim panelinde e posta adresi ve şifre istiyor.. Bunu İl mem den mi alacam ?

Okulun kendi e-postası ve Meb panele giriş için şifresi okul idaresinde vardır. Eğer yoksa şifremi unuttum bölümünden okulun e-postasına yeni şifre gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Bunu yaparken e-posta açma süreniz 24 saati geçmesin. Yoksa yeniden şifre istemeniz gerekiyor sistemden. Yani okul müdürü ya size okulun e-posta şifresini verecek. Ya da siz okuldayken mebpanel şifresi için doğrulama e-postasını birlikte halledeceksiniz.

Daha sonra mebpanel için yeni şifre tanımlamanız gerekiyor.

Okuldaki bilgisayarlar ve internet çok yavaş. Şimdi evimde kendi pc de halledeyim diyorum.. Mesela yarın Okul müdür yardımcısını arayıp okulun e posta adresini ve şifresini istemem normal olur mu peki ?

tkavcan' Alıntı:
Okuldaki bilgisayarlar ve internet çok yavaş. Şimdi evimde kendi pc de halledeyim diyorum.. Mesela yarın Okul müdür yardımcısını arayıp okulun e posta adresini ve şifresini istemem normal olur mu peki ?

Olur hocam bir sorun olmaz. Zaten okulda şifreleri, bir bilişimci bir de idareciler bilir. Ha idareci sonra okul e-postasını istediği gibi değiştirsin. Siz durumu düzgün anlatınca sorun olmayacaktır.

Anladım hocam.. Çok tşk ettim.. Bide sitede ne gibi düzenlemeler yapabilirim.. Hani kurumdaki öğretmen ve personeller sayfasını güncelleyecem.. okul adres ve bilgileri de olur.. başka neler yapılabilir?

tkavcan' Alıntı:
Anladım hocam.. Çok tşk ettim.. Bide sitede ne gibi düzenlemeler yapabilirim.. Hani kurumdaki öğretmen ve personeller sayfasını güncelleyecem.. okul adres ve bilgileri de olur.. başka neler yapılabilir?

Hocam arkadaşların imzalarında yer alan okul sitelerini incelerseniz size fikir verecektir. HAsari hocam açılım yapmış durumda zaten panoromik görüntüyle :)

Genelde, etkinlikler, rehberlik, kadro, yararlı linkler, ziyaretçi defteri gibi alanlar yeterli olacaktır.

okul kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yapın(okul müdürü bilir) sonra kullanıcılardan kendi mail adresinizi ve şifresinizi tanımlayın artık mail adresinizle girersiniz..

EğitimTR' Alıntı:
okul kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yapın(okul müdürü bilir) sonra kullanıcılardan kendi mail adresinizi ve şifresinizi tanımlayın artık mail adresinizle girersiniz..
Kendi mail adresimi tanımlanmak mantıklı mı ki.s Yeni atandığım için bilmediğimden soruyorum. Hani idarenin saçma tepkisiyle karşılaşmam demi?

tkavcan' Alıntı:
EğitimTR' Alıntı:
Kendi mail adresimi tanımlanmak mantıklı mı ki.s Yeni atandığım için bilmediğimden soruyorum. Hani idarenin saçma tepkisiyle karşılaşmam demi?

Hocam yeni atandıysanız şu önerimi dikkate alınız. Her yayınladığınız haber için aylık rapor hazırlayınız. Ve okuldaki Web komisyonundaki arkadaşlara imzalatınız. Böylelikle sıkıntı çıkmayacaktır. Her yayınladığınız haberden sonra da okul müdürüne kontrol etmesini söyleyiniz. Şunu yayınladım. Şöyle yazdım vs. Zaten belli bir süre sonra odaya girdiğinizde refleks olarak okul sitesine bakacaklardır. Onların onayı önemli. İmzalar da tabi.

Kendi e-postanızın tanımlanması demek, sizin yayınladığınız haberlerin siz tarafından yayınladığını gösteriri. Malum okul e-postasıyla aldığınız şifrenin okul müdüründe olması gerekmekte. Loglar tutulsa da Okul idaresi bir değişiklik yaptığında hoş olmayan bir durumla karşılaşmazsınız.

biltek2007' Alıntı:
tkavcan' Alıntı:
EğitimTR' Alıntı:

Hocam yeni atandıysanız şu önerimi dikkate alınız. Her yayınladığınız haber için aylık rapor hazırlayınız. Ve okuldaki Web komisyonundaki arkadaşlara imzalatınız. Böylelikle sıkıntı çıkmayacaktır. Her yayınladığınız haberden sonra da okul müdürüne kontrol etmesini söyleyiniz. Şunu yayınladım. Şöyle yazdım vs. Zaten belli bir süre sonra odaya girdiğinizde refleks olarak okul sitesine bakacaklardır. Onların onayı önemli. İmzalar da tabi.

Kendi e-postanızın tanımlanması demek, sizin yayınladığınız haberlerin siz tarafından yayınladığını gösteriri. Malum okul e-postasıyla aldığınız şifrenin okul müdüründe olması gerekmekte. Loglar tutulsa da Okul idaresi bir değişiklik yaptığında hoş olmayan bir durumla karşılaşmazsınız.

Hocam aylık rapor, Web komisyonu bunlar ilk defa duyduğum şeyler.. Bizim okul idari yönden biraz sıkıntılı hani pek ilgilenen yok böyle şeylerle.. Bana kimse okul sitesini güncelle de demedi.. Okulda BTR yim bir dönemdir(okulda akıllı tahta, tablet vs yok) Btr nin hakkını vermek için çok güzel bi lab kurdum ve boş durmak istemiorum. Hem aldığım paranın hakkını vermek için hem de bu işi öğrenmek için siteyi güncelliyim dedim. Yani bu dediğiniz rapor, komisyon vs korkuttu beni :) :eek:

Hocam BTR gelengesini baştan bir okumanızı öneririm o vakit. Çünkü bu web komisyonu sene başı öğretmenler kurulunda belirlenir. Ve okul sitesinden bu arkadaşlar sorumludur.

biltek2007' Alıntı:
tkavcan' Alıntı:
EğitimTR' Alıntı:

Söyledikleriniz çok doğru. müdür benden eposta adresi istedi artık sen kendi adresinle gir dedi yani bana okul şifresini vermediler ben de kendi eposta adresimle girip işlemleri yapıyorum..

biltek2007' Alıntı:
Hocam BTR gelengesini baştan bir okumanızı öneririm o vakit. Çünkü bu web komisyonu sene başı öğretmenler kurulunda belirlenir. Ve okul sitesinden bu arkadaşlar sorumludur.

Genelgede: Okul/kurum web sitesinin hazırlanmasında, yaınlamasında, güncel tutulmasıyla ilgili web yayın ekibine katılmak ve rehberlik etmek şeklinde görevim var.s ama okulda web yayın ekibi yok.s ne önerirsiniz hocam ?

Hocam sene başında kurulmuş olması gerekiyor. Okul idaresi kuracak. Başkası yok bunun :)

biltek2007' Alıntı:
Hocam sene başında kurulmuş olması gerekiyor. Okul idaresi kuracak. Başkası yok bunun :)

Okul idaresi öyle bişey kurmadı. Benimde öyle bir komisyon olduğundan yeni haberim oluyor. Şimdi yarın mdr yard. arayıp okulun e posta ve şifresini alıp siteyi bi an önce güncellemeli miyim? yoksa 2. dönemin başında müdür ün yanına gidip böyle bi komisyon var mı? varsa ben nie bilmiorum:S Bide bana şimdiye kadr kimse siteyi günceller misin hocam demedi. Buda benm aklıma geldi. Kısaca nee yapmam lazım şimdi hocam :mrgreen:

Hocam sen ben bu siteyi güncelleyeceğim diyorsan buyur güncelle. Sonra herhangi bir sıkıntı olduğunda bütün sorumluluğu üzerime alıyorum diyorsan tabi.

Ama ben bu sorumluluğu almıyayım, okul idaresine web komisyonu kurması için bilgi vereyim diyorsan, ikinci dönem öğretmenler kurulunda bu iş hallolur. İkinci dönem sağlıklı şekilde okulun sitesini güncellersin :)

Bu komisyona uygun çalışan var mı arkadaşlar? Ya da uygulayan okul? Müfettişlerin dahi haberi yok gibi. İdareciler de bilmiyor durumu. Ben okulda BT öğretmeniyim, senebaşında yaparım dedim ama hiç vaktim olmadı. Hatırlatmamız lazım mı?

antipc' Alıntı:
Bu komisyona uygun çalışan var mı arkadaşlar? Ya da uygulayan okul? Müfettişlerin dahi haberi yok gibi. İdareciler de bilmiyor durumu. Ben okulda BT öğretmeniyim, senebaşında yaparım dedim ama hiç vaktim olmadı. Hatırlatmamız lazım mı?
hocam komisyonu kurun. Burada amac sizin problem çıktığında tek başına kalmamanız. Aylık raporları imzalatın bir dosyada bulunsun.

biltek2007' Alıntı:
antipc' Alıntı:
hocam komisyonu kurun. Burada amac sizin problem çıktığında tek başına kalmamanız. Aylık raporları imzalatın bir dosyada bulunsun.

Evet kesinlikle doğru hemen ikinci dönem komisyon kurmak lazım ve dosya tutmak lazım

Geri