Okul sitesine Joomla'nın hangi versiyonunu kullanmalıyım?

Kodla Büyü

ofkar

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar okul sitemiz joomla ile yapılmış ve güncellemeyi düşünüyorum ama eklenti şablon bulma gibi konularda da sıkıntı yaşamamak için hangi versiyonu kullanmamı önerirsiniz?

İlginiz için şimdiden teşekkür ediyorum.

asp-php hocam bu bahsettiğiniz son versiyonda eklenti ve şablon sıkıntısı olmaz mı değil mi

bir de elimde bulunan 2.5 uyumlu şablonu kullansam eklenti konusunda sıkıntı olur mu acaba

joomlanın çok ayak altında olması beraberinde bazı dezavantajları getiriyor diye duydum.
yeni yetme hackerlar için antreman sahası olmuş.

2.5.8 ile 2.5 aynıdır. yani 2.5. dan sonra gelen rakamlar güvenlik derecesidir. joomla 2.5 ile okul sitesi yapabilirsiniz.
"yeni yetme hackerlar için antreman sahası olmuş." diyen arkadaş a cevap için söyleyeyim 18 tane joomla sitem var. bunların içinde siyasi siteler de var ve hiçbiri hacklenemiyor. Joomla sitenin hacklenme ihtimali diğer sitelerin hacklenme ihtimalinden farklı değildir. yeter ki hostinginiz sağlam olsun ve wa-rez kullanmayın

k.cokol' Alıntı:
2.5.8 ile 2.5 aynıdır. yani 2.5. dan sonra gelen rakamlar güvenlik derecesidir. joomla 2.5 ile okul sitesi yapabilirsiniz.
"yeni yetme hackerlar için antreman sahası olmuş." diyen arkadaş a cevap için söyleyeyim 18 tane joomla sitem var. bunların içinde siyasi siteler de var ve hiçbiri hacklenemiyor. Joomla sitenin hacklenme ihtimali diğer sitelerin hacklenme ihtimalinden farklı değildir. yeter ki hostinginiz sağlam olsun ve wa-rez kullanmayın

+1

; Joomla : 1,0 olan - 5 taneye
; Joomla : 1,5 olan - 13 taneye
; Joomla : 2,5 olan - 20 taneye

Sitem bulunuyor. 7 yıldır bir saldırı bile değmemiş durumda...

Siz yeterli güvenli olmayan eklentilere bulaşmayın hostu sağlam tutun gerisi nafile...

desertrose' Alıntı:
Hocam okul siteleri standartlaştırılıyor artık, joomlaya gerek yok artık

evet hocam haklısınız fakat ben joomlada kendimi geliştirmek için okul özel alanındaki sitemizi güncellemeye çalışıyorum

desertrose' Alıntı:
Hocam okul siteleri standartlaştırılıyor artık, joomlaya gerek yok artık

Evet doğru ama hayat okuldan ve okul sayfalarından ibaret değil :)

Siz yeterki tasarım ile uğraşın özelden bir sürü iş imkanı gelir...

cokol hocam sizin siteleri beğeniyordum, ben de bir iki haftadır joomla-wordpress üzerine çalışıyordum. dünya kadar tema incelemiştim :) hepimize geçmiş olsun artık

mevcut' Alıntı:
cokol hocam sizin siteleri beğeniyordum, ben de bir iki haftadır joomla-wordpress üzerine çalışıyordum. dünya kadar tema incelemiştim :) hepimize geçmiş olsun artık
inanın moralim sıfır oldu. o kadar çalışmam boşa gidecek.
MEB in okul sitesi formatını okul ftp alanına kopyalayacağım açık olacak. diğer yaptığım joomla siteyi de kapatmayacağım.Yaptığım tüm okul siteleri için okul müdürlerini bilgilendireceğim. Özel site isteyen olursa tabiiki joomla ile en kral siteleri yaparız.

Öğrendiklerimiz yanımıza kar kalacak artık. Ben öğrencilerime Web Tasarım dersinde anlatacağım mesela Joomla ve Wordpress'i.

Geri