Okul sitesi .com ya da .k12.tr olabilir mi?

Kodla Büyü

faskerhat

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar araştırdım ama net bir sonuç elde edemedim.
Okullara illa meb.k12.tr uzantısı zorunlu mu? Meb'in verdiği bu uzantılı site dursun ben yanına .com ya da k12.tr alayım yönlendireyim. Bazı okullar da böyle yapıyor. Net bir bilgisi olan var mı bu konuda, bakanlık yazısı var mı?

(Not : konuyu açmak için en uygun yer burası diye gördüm :) )

Eğer böyle bir kısıtlama olsa nic.tr k12.tr leri satışa çıkarmazdı. Bu domainler kapalı olurdur. Meb kendi sunucuları var diyor ki isteyen bunu kullansın isteyen özel alsın. Malum meb sadece html sitelere destek veriyor free hostlar gibi. :)

o olay aşikar ama onu özel okullara açtılar ilk başta diye biliyordum. Sanıırm kesin olan bir kural yok. Ben de alayım kurayım gitsin. Bilgi için teşekkrüler

k12.tr alın. Hem daha uygun olur hem de yıllık 5 tl ücreti var. .com'lar 15 TL'den başlıyor.

com olmaz diye biliyorum. Okul siteleri k12.tr olmak zorunda. Meb'in alanı olursa tabi meb.k12.tr

hocam üniversiteler edu alıyorsa, devlet daireleri gov alıyorsa sende k12 al. zaten k12 yi belge imzalayıp öühürleyip göndermeden alamıyosun. dolayısıyla ciddiyet açısından k12 olması daha uygun olur kanımca. şekil a: imzamdaki okul sitem :)

Geri