Okul sitenize Dökümanları kendiniz mi temin ediyorsunuz?

Kodla Büyü

biltek2007

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Arkadaşlar bişey soracağım, okul sitelerinizi yapıyorsunuz tamam güzel de, ben bana verilmeyen bir dökümanı nasıl internet sayfasına yükleyebilirim.

Hadi fotoları çekiyorum, öğrenciye çektiriyorum mecburen, ama diğer rehberlik, yazı işleri gibi dökümanları da birileri size vermesi gerekmiyor mu?

Siz nasıl bir yol izliyorsunuz?

Hayır şifre tanımlayayım diyorum ama sadece bir bölümde dosya yayınlama yetkisini veremiyorum. Sadece yayınlama yetkisi de bir işe yaramıyor.

Yönetici yetkisi versem, birileri bişeyleri bozacak sonra hadi düzelt. Şifre tanımlamak da çözüm değil.

Bana bir çözüm yolu önerin lütfen.

Benim şu anda görevlendirildiğim kurumda işler tıkır tıkır işliyor. Adamlar fotoğraf falan çektirmiyor bana. Haber içeriklerini falan da yazmıyorum. Zaten mevzuat da böyle diyor. Bu web tasarım ekibinin işidir diyor mevzuat. Ekip halinde olacak her şey. Fotoğraflardan birisi sorumlu olur. Bir edebiyatçıda yazı içerikleri ve imladan sorumlu olur. Sen de içeriği siteye eklemekten sorumlu olursun.

Hocam işte olay orda kopuyor, web ekibi sözde var. Ne yapabilirim? O arkadaşların da eleştirmekten başka işleri yok. Her birine şifre versem herşeyi hallaç pamuğuna çevirirler.

Sistemde sadece bir başlığa döküman ekleyebilme yetkisi olsa, veya şuralara ekleyebiliri yapabilsek o da yok.

Hocam eskiden wp ile yaptığım okul sitesinde öğretmen arkadaşlarıma üyelik vermiş ve onların siteye yazı, resim, haber eklemelerine olanak sağlamıştım. Bu şekilde site işliyor ve güncel kalıyordu...

talp' Alıntı:
Hocam eskiden wp ile yaptığım okul sitesinde öğretmen arkadaşlarıma üyelik vermiş ve onların siteye yazı, resim, haber eklemelerine olanak sağlamıştım. Bu şekilde site işliyor ve güncel kalıyordu...
O eskideni ben yeni sistemde istiyorum. eve geldim 3 saattir okul sitesi güncelliyorum. İlgili olanlara vereyim ama sınırlı hesap olsun istiyorum. :(

biltek2007' Alıntı:
Hocam işte olay orda kopuyor, web ekibi sözde var. Ne yapabilirim? O arkadaşların da eleştirmekten başka işleri yok. Her birine şifre versem herşeyi hallaç pamuğuna çevirirler.

Sistemde sadece bir başlığa döküman ekleyebilme yetkisi olsa, veya şuralara ekleyebiliri yapabilsek o da yok.

Sevgili meslektaşım yanlış anlama ama sorun senin çözüm yolunda. Okulun internet sitesi ekip işidir. En kısa zamanda ekibi toplarsın, herkesin yapması gereken görevleri belirlersin ve tavrını ona göre koyarsın. Bizlerin işi sadece sitenin teknik işidir, yani gelen materyalleri siteye ekleme işini biz yaparız, siteye eklenecek dokümanları toplamak ya da imlâ kurallarına göre düzenlemek bizim işimiz değildir. Okul idaresine bu durumu anlatırsın, sitenin güncel kalmasını istiyorsanız bu iş bu şekilde yürümeli dersiniz olur biter.

Hocam ekip işi olduğunu biliyorum, böyle olması gerektiğini biliyorum, ben daha pratik bir çözümün peşindeyim. Elştiri gelince bu çözümü önlerine koymayı düşünüyorum. Ama çözüm yok. Bu sebeple düzenli sitesini güncelleyen arkadaşlar bu işi nasıl yapıyorlar onu öğrenmek istiyorum.

Bakıyorum okullara ne güzel dökümanlar var. Farklı etkinliklerle güncelliyorlar. Nasıl oluyor bu?

Hocam en önemlisi ekip bu web işinde. Ben herkesi bilgilendirdim, web sitesine içerik konulsun istiyorsanız bana resimleriyle birlikte içeriği yazın getirin(word şeklinde istiyorum yazıyı) siteye atarım ben diyorum. Sonuç ne oluyor peki; okulda bir türkçe öğretmeni bana içerik getiriyor diğerlerinin hiç umurunda değil. Arada müdür web güncel değil diyor, bende içerik gelmeyince yapamam diyorum. Müdür sıkıştırıyor içerik geliyor sonra yine aynı döngü başlıyor :mrgreen:

Önünde 1-2 yolun var.
1- Yayın ekibini topla, hepsinin imzası olmadan hiçbir yayın yapma. Yazıydı, fotoydu uğraşma. getirsinler, sen internete yükle.
2-Herkese kullanıcı adı ver. Kendi kullanıcı adı ve şifreleriyle girsinler. Sorun çıkarsa kimin eklediği belli.
3-Herkese Kısıtlı kullancı adı ver. yazıyı eklesinler. Herkes onay versin. Ondan Sonra Yayınla.

Sorun çıkaran olursa resmiyet işlet. resmiyet dedeğim şey şu "Ekip üyesinden birisini imzası olmadan yayınlanamaz." Yönetmeliği oku. Nasıl ki okul panosu kurul incelemeden ve onaylamadan yapılamaz, site de aynı..

Ben ne mi yapıyorum?
2 okulda görevliyim.
1.okulda müdür beye site yapımını gösterdim. Eline sağlık, iki siteyide taze tutuyor. Hatta ileride yapılacak haberleri ve duyuruları şimdiden taslağını hazırlamış ve Taslak olarak kaydetmiş.. Sadece resim eklenip yayınla denmek üzere hazırda duruyor.... :)
2. okulda idare fazla karışmıyor. İşlerin tamamı bende. Müdür bana; "hocam, iki gün okuldasın, etkinlik veya duyuru isteyen sana yazı ve resimleri getirsin. sen kimsenin peşinde koşma. Sadece gelen yazı ve resimleri kontrol edip internete at. Öyle herşeyide internete atma." dediler...

İki okuldada öğretmenlere "haberdi, resim galerisiydi istiyorsanız bana getirin, ben sizi takip edemem." dedim.

web tasarım ekibi var tamam da yapmayan yapmıyor ve idarede üzerinde durmazsa diğer branş öğretmenleri verilen görevi yapmıyor ve bize kalıyor herşey otomatikman yapacak bişey yok maalesef

hasan hocam dediklerin güzel de çok denedim olmuyor. hamuş hocamın dediği gibi dikiş tutmuyor.

Ama benim zoruma giden katkıları olmadan eleştri yapmaları.

ben fotoğraf falanda uğraşmıyorum. kimler hangi törende görevliyse, hangi etkinliği düzenliyorlarsa fotoğraflarını onlar çekiyor. onlardan yaptıkları etkinlik hakkında bilgi istiyorum ( 2 satırlık şey) fotoğraflarıda siteye yüklüyorum.

bununla ilgili idareyede öğretmenlerede bilgi verdim sistemimi kurdum. yaptığın etkinlikleri sitede istiyorsan bana getireceksin.

jhake' Alıntı:
içerik yoksa siteye ne koyacağım de hocam :D

Bu sefer de bilişim öğretmeni yapmak istemiyor durumuna getiriyorlar. Bir çözüm lazım, hani yapmayacağım diyemesinler, isteyerek yapmalarını sağlayalım.

7 aydır müdür siteyle de hiç uğraşmıyorsun diyor. bende haber içerik verin ekleyeyim diyorum tık yok. onlar vermiyor bende yapmıyorum. sorsalar da bahanem oluyor. içerik verdiniz de ben mi eklemedim, kafamdan haber uyduramam ya diyorum konu kapanıyor.

yav hiç sorma hocam ben de kıl oluyorum bu işe web yayın ekibi var güyaaa bir rehber öğretmeni kendiyle alakalı bilgileri yüklüyor öğrettim ona. Web yayın ekibinin işlemesi için idarenin bişeyler yapması gerek yoksa kimse umursamıyor açıkcası.

Geri