okul sitemiz nasıl olmuş? Bakar mısınız?

Kodla Büyü
mydesign alt yapısına benziyor. Mavisi biraz fazla gibi.Elinize sağlık zamanla daha güzel olacaktır.

hasari' Alıntı:
mydesign alt yapısına benziyor. Mavisi biraz fazla gibi.Elinize sağlık zamanla daha güzel olacaktır.

hasari hocam sizin gibi bi üstaddan ''elinize sağlık'' bir iltifattır..
işte tasarımla ilgili problemimi bir türlü aşamıyorum..
renkleri tutturamıyorum.
footer bbnette paylaşılmıştı..
mydesign e bakarak yapmaya çalıştım.
renk konusunda nasıl bir yol izlemem konusunda fikir verebilirmisiniz.
tesekkurler.

abzah' Alıntı:
hasari' Alıntı:

hasari hocam sizin gibi bi üstaddan ''elinize sağlık'' bir iltifattır..
işte tasarımla ilgili problemimi bir türlü aşamıyorum..
renkleri tutturamıyorum.
footer bbnette paylaşılmıştı..
mydesign e bakarak yapmaya çalıştım.
renk konusunda nasıl bir yol izlemem konusunda fikir verebilirmisiniz.
tesekkurler.
Estafurulla hocam sizde gayet güzel bir site yapmışsınız.
Branş öğretmenleri sayfasında bir arka plan var bu desen hoşuma gitmedi ama bilemiyorum başkaları beğenedebilir. Birde ana sayfada sayfa arka planı da mavi en azından bu rengi farklı bir renk tercih edebilirsin. Banneri de bir çok sitede görmeye başladım ilerde buda kendi tasarımınız olabilir.
Eminim zamanla her şeyiyle çok güzel bir site olur. Birde hocam mydesign kullanırken dikkat edin adamların bir lisans sözlemesi var ilerde sizlere sorun çıkarmasınlar. Kolay gelsin iyi çalışmalar.

Hocam @hasari hocama katılmakla birlikte, birde sitenizde font sıkıntısı mevcut. Çok farklı font kullanılmış ve göz yoruyor. Onları da bir standarda bindirmek lazım...

Elinize sağlık, geliştirildikçe daha hoş bişey olacak gibi...

Site yapmak gerçekten çok zor bir iştir. Genellikle tasarımda sıkıntı yaşanır. aslında olay şöyle kimisi kod kısmında daha iyi kimisi tasarım tabii ikisinde de usta olanlar yok değil. Benim gibi tasarımda zorluk çekenlere tavsiyem değişik siteleri incelesinler.

hocam sizede başarılar emeğinize sağlık

Mustafa973' Alıntı:
Site yapmak gerçekten çok zor bir iştir. Genellikle tasarımda sıkıntı yaşanır. aslında olay şöyle kimisi kod kısmında daha iyi kimisi tasarım tabii ikisinde de usta olanlar yok değil. Benim gibi tasarımda zorluk çekenlere tavsiyem değişik siteleri incelesinler.

hocam sizede başarılar emeğinize sağlık
çok teşekkür ederim sayın Mustafa hocam...

s_kajmeran' Alıntı:
Hocam @hasari hocama katılmakla birlikte, birde sitenizde font sıkıntısı mevcut. Çok farklı font kullanılmış ve göz yoruyor. Onları da bir standarda bindirmek lazım...

Elinize sağlık, geliştirildikçe daha hoş bişey olacak gibi...
bu bahsettiğiniz font sıkıntısını açabilir misiniz hocam.. tam anlayamadım..
tesekkurler

Menü başlıkları, içerik başlıkları (resim olan) ve bölüm içeriklerinin yazı tipleri farklı gibi algılıyorum. Menü başlıkları çok büyük.

hocam genel itibari ile güzel ellerinize sağlık göze hoş gelmeyen bir kaç yeri de söylemeden geçemeyecem.

1. öncelikle hocama katılıyorum mavisi biraz koyu durmuş bir kaç ton daha açık mavi deneyin bence
2.yazı puntosu bölüm başlıklarında çok büyük . Örneğin Ana menü,Önemli linkler... Bunları da içerikle aynı büyüklüğe getirin.
3. Ana menü ve önemli linlerdeki alt menü elemanları ortalı yapmışsınız orda da bir karışıklık var. Sola hizalı deneyip başlangıçlarına madde işareti ekleyerek daha düzenli yapabilirsiniz.

Bu değişikliklerle daha derli toplu görüneceği kanaatindeyim ama yine de siz bilirsiniz...

s_kajmeran' Alıntı:
Menü başlıkları, içerik başlıkları (resim olan) ve bölüm içeriklerinin yazı tipleri farklı gibi algılıyorum. Menü başlıkları çok büyük.
teşekkür ederim, dikkate alarak düzeltme yapıcam..
sagol hocam

s_kajmeran' Alıntı:

Arkadaşa katılıyorum.. Site hoş emek vermişin ama font sorunu var ve sanki biraz daha küçük boyutta kullansan bide okul adındaki efekti azcik azaltsan biraz daha estetik olur gibi..

phileo' Alıntı:
hocam genel itibari ile güzel ellerinize sağlık göze hoş gelmeyen bir kaç yeri de söylemeden geçemeyecem.

1. öncelikle hocama katılıyorum mavisi biraz koyu durmuş bir kaç ton daha açık mavi deneyin bence
2.yazı puntosu bölüm başlıklarında çok büyük . Örneğin Ana menü,Önemli linkler... Bunları da içerikle aynı büyüklüğe getirin.
3. Ana menü ve önemli linlerdeki alt menü elemanları ortalı yapmışsınız orda da bir karışıklık var. Sola hizalı deneyip başlangıçlarına madde işareti ekleyerek daha düzenli yapabilirsiniz.

Bu değişikliklerle daha derli toplu görüneceği kanaatindeyim ama yine de siz bilirsiniz...
çok değerli yorumlarınız beni doğruya ulaştıracaktır diye düşünüyorum.
saygı ve sevgilerimi bildiririm.. yorumlarınızı dikkata alacağım..

hocam güzel olmuş siteniz. 800&600 piksellerde aşağıda kaydırma cubukları görünüyor bende kendi okulumun sitesini yaparken buna dikkat etmedim ama daha sonra tekrar tasarlamak zorunda kaldım :mrgreen:

<?akucan?>' Alıntı:
hocam güzel olmuş siteniz. 800&600 piksellerde aşağıda kaydırma cubukları görünüyor bende kendi okulumun sitesini yaparken buna dikkat etmedim ama daha sonra tekrar tasarlamak zorunda kaldım :mrgreen:
hocam 800x600 çözünürlük tarih olmadı mı daha :)

abzah' Alıntı:
önerileriniz doğrultusunda bazı değişiklikler yaptım ve yayına verdim..
bakalım atladığım bişiy var mı..
http://kaio.meb.k12.tr/

bence menu ortalı olmasın...kötü duruyor...arka zemin değişebilir..farklı siteleri incelemelisin...
linki yeniden yazmanın sebebi değişiklikler değil, değil mi? :)

Service Unavailable

--------------------------------------------------------------------------------
Yazıyor ama güzeldir herhalde.. :roll:

muhalif33' Alıntı:
abzah' Alıntı:

bence menu ortalı olmasın...kötü duruyor...arka zemin değişebilir..farklı siteleri incelemelisin...

kesinlikle ''değişiklikler'' sayın hocam..
reklam almıyorum ki reyting kaygım olsun.

abzah' Alıntı:
muhalif33' Alıntı:
abzah' Alıntı:

yanlış anladın, değişiklik olduğu zaman yeni link vermen gerekmiyordu..ondan dedim :)

muhalif33' Alıntı:
abzah' Alıntı:
muhalif33' Alıntı:
abzah' Alıntı:

yanlış anladın, değişiklik olduğu zaman yeni link vermen gerekmiyordu..ondan dedim :)
sorun yok dostum.

Şunları yaparsanız bence daha güzel olur:
-Arkaplanı değiştirin
-Sol menüdeki linkleri sola hizalayın
-En alttaki bulutları kaldırın
-En önemlisi CSS kodlarını harici olarak ekleyin.

yapmış olduğunuz eleştirileri dikkate alarak dersime biraz daha çalıştım.. ufak tefek eksiklikler var ama tasarım olarak biraz daha şenlendi galiba .. yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar

Hocam elinize sağlık güzel olmuş :+1: , size bir öneri olarak fotogaleri kısımında fotoları gruplandırabilirsiniz. Örneğin 23 nisan için farklı bir grup diğer etkinliker için farklı bir grup gibi böylece kullanıcılara seçme şansı veremiş olursunuz.

aksa68200' Alıntı:
Hocam elinize sağlık güzel olmuş :+1: , size bir öneri olarak fotogaleri kısımında fotoları gruplandırabilirsiniz. Örneğin 23 nisan için farklı bir grup diğer etkinliker için farklı bir grup gibi böylece kullanıcılara seçme şansı veremiş olursunuz.
çok teşekkür ederim.. cok güzel fikir. önerinizi dikkate alacağım sayın hocam.
saygılar.

Geri