okul sitelerindeki H A T A !!!İçerik Bulunmamaktadır. mesajı

Kodla Büyü

bilgisayarmax

Süper Üye
Süper Üye
merhaba.okul sitelerindeki H A T A !!!İçerik Bulunmamaktadır. mesajı için çözüm nedir arkadaşlar .eski içeriklerin tamamı personel fotoları falan hep hata veriyor çözümü nedir

MEBWEB de şöyle bir duyuru var hocam.
28.09.2017 - Okul web siteleri sistem altyapı kaynaklarının verimli kullanılması sağlama amacıyla yürütülen çalışma neticesinde son 3 yıla ait veriler haricindeki tüm haber, duyuru , resim ve dosyalarınız yayından kaldırılmıştır.Belirtilen nikelikteki içerikler haricindeki yayından kaldırılan içeriklerinize panel içerisinden ulaşabilir ve tekrar yayına alabilirsiniz.

Meb panelden hata veren içeriklerinize ulaşın. Yayın durumu Arşiv olarak gözükecektir. Onu tekrar Yayınla olarak güncellerseniz düzelir.

Bir ek yapayım.
Sunucu adresi değiştiğinde de okulun hakkında,istatistik,iletişim gibi bölümleri değişiyor. Google'da indekslenen sayfalar hata veriyor.
Yeni alanlar eklendiği için eskisinden daha uzun sürüyor güncellemesi :/

resimler yok.png

yazılar duruyor arşiv diye seçilmiş tekrar yayınladım fakat resimler vs .. klasör var içindeki resimler silinmiş ... ne yapacaz peki yazıları da silelim mi yani

Son düzenleme:
Bende geçtiğimiz hafta o şekilde yaptım. Uyarıyı okuyunca panelde dosyaları arşivden yayına aldım içerikler tekrardan geldi. Sanırım veritabanı baya şişti sitelerden dolayı. Çünkü görselleri direk alıyordu. 10 tane 4 mblık foto at 40 mb bir haberr için büyük limit bence o haliyle sunucularda depolama sıkıntısıda yaratıyor. Bazı içeriklerin yayından kalkması bitr nebze olsun sunucu erişimini rahatlatır.

Yayından kaldırılan içerikler nasıl yayına alınıyor
hocam haberler yada hangi kategoriye yazdıysanız o yazıyı zaten belli oluyor biraz koyu renkte ve o nu güncelle ve oradan arşivlenmiş yada taslak yazar onu yayınla yapıcaksın ama resimler uçmuş işte..

tamam haber ve duyuruları sil de öğretmen fotoları da silinmiş arkadaş napıcam hersene her öğretmenin fotosunu mu güncelliyeceğim adam 10 yıldır aynı okulda duruyor örneğin.bir iş yaparken düşünmeden yapan tek kurum .

Arkadaşlar bizim sitede, fotoğraf galerisi oluşturuyorum, fotolar yükleniyor haber içeriklerine fotoları galeriden slayt show ekleyerek yerleştirebiliyorum, buraya kadar sıkıntı yok. Ama menülerde Fotoğraf galerisi diye bir bölüm açmıştım, fotoğraf galerilerini göstermek için. Eski fotograflar görünüyor ama yeni eklediğim fotoğraf galerileri "Hata içerik bulunmamaktadır" mesajı veriyor. Nasıl bir çözüm bulunabilir sizce?

Arkadaşlar bizim sitede, fotoğraf galerisi oluşturuyorum, fotolar yükleniyor haber içeriklerine fotoları galeriden slayt show ekleyerek yerleştirebiliyorum, buraya kadar sıkıntı yok. Ama menülerde Fotoğraf galerisi diye bir bölüm açmıştım, fotoğraf galerilerini göstermek için. Eski fotograflar görünüyor ama yeni eklediğim fotoğraf galerileri "Hata içerik bulunmamaktadır" mesajı veriyor. Nasıl bir çözüm bulunabilir sizce?
Galeriyi düzenleme ekranını açın hocam orada şu seçeneğin karşısında tik yoksa tik atın.
Bu Kategori Web Sayfasında
Liste Şeklinde Yayınlanabilir

yarım saat uğraştıktan sonra buldum bende

"bu kategori web sayfasında liste şeklinde yayınlanabilir" kutucuğun yanına açıklama konulsa mantıklı olurmuş.

Geri