Okul Siteleri İçin Eğlenceli Oyunlar

Kodla Büyü
okul siteniz gerçekten güzel olmuş, emeğinize sağlık :alkis: :alkis:

Yorumlarınız için teşekkür ederim.

@tarolikpak:
10. bölümde takılı kaldım ben de. Bölümde durup soluklanacağım bir yer yok. Başla-bitir olayı var.

Son olarak "Tangram" isimli oyunu ekledim. Skor gönderme modunu da oluşturdum.

SWF Flash dosyalarını indirip bir html sayfasına ekleyebilirsiniz. (Ya da doğrudan SWF dosyasına link verebilirsiniz.) HTML dosyasını ve SWF'yi de MEB sunucusuna attığınızda oyunlar yüklediğiniz sayfada çalışacaktır.

Öncelikle görüşünüz için teşekkür ederim.
Bannerı ve Meb logosunun animasyonunu kendim yaptım. Üst kısmı Flash da basitçe çizdim(turuncu kısım). Meb logosuna gelince, önce logoyu Meb'den indirdim. Photoshop'ta kenarlarını temizledim. Flash'da Beyaz Tint uyguladım. Üst üste iki tane ayrı katmanda bu logoyu yerleştirdim. Üsttekine Glow efekti verip, maskeledim. Maskeyi de yuvarlak hareketli bir şekilde yaptım. Böylelikle maske döndükçe Glow efektli logo gözüküyor ve o kısım parlıyor gibi oluyor. Umarım açıklayabilmiişimdir.

hocam oyunları nerden indirdinz skorları nasıl ekliyosunz. html den öyle bii şansımız war mı?

lavinia_7' Alıntı:
hocam oyunları nerden indirdinz skorları nasıl ekliyosunz. html den öyle bii şansımız war mı?
Flash oyunları internette flash oyun içerik sunan sitelerden indirmek mümkün. İsterseniz tarayıcınıza eklenti kurarak indirebilirsiniz. Yada doğrudan swf nin adresini bulup farklı kaydedebilirsiniz. Skor ekleme modunu kendim oluşturuyorum. HTML'de değil Flash-PHP bağlantısını kurarak yapıyorum. Oyunları bir PHP sunucuda yayınlıyorum ve skorları Flash içerisinden veritabanına gönderiyorum. Okul sitesine de iframe kullanarak alıyorum oyunları.

hocam siteniz çok güzel olmuş.epano uygulaması da bana fikir verdi izninizle bende kullanmak istiyorum okul sitemizde tekrar tebrikler

Geri