Okul sayfasını Google'a nasıl ekleyebilirim ?

Kodla Büyü
hasari hocam bildiğim kadarıyla okul sitelerini ekleyemiyoruz benim okul sitemi eklemeye çok çalıştım ama sitemap.xml i doğrulatamadım aradan günler geçti baktım kendiğinden eklenmiş şimdi google de birinci sırada çıkıyor bir yerden duyduğum kadarıyla ne kadar çok güncelleme yaparsak google bizi daha çabuk buluyor bende sürekli güncelleme yaptım ve amacıma ulaştım sanırım böyle.

hakanotuken' Alıntı:
hasari hocam bildiğim kadarıyla okul sitelerini ekleyemiyoruz benim okul sitemi eklemeye çok çalıştım ama sitemap.xml i doğrulatamadım aradan günler geçti baktım kendiğinden eklenmiş şimdi google de birinci sırada çıkıyor bir yerden duyduğum kadarıyla ne kadar çok güncelleme yaparsak google bizi daha çabuk buluyor bende sürekli güncelleme yaptım ve amacıma ulaştım sanırım böyle.
Hocam nerdeyse hergün güncelliyorum ama henüz çıkmadı benim site dün gece googleye ekleyip doğrulamasını sağladım.
Bekliyorum şimdi bakalım googlenin arama motru nezaman ekleyecek beni aslında hemen eklemesi lazım haritada eklemiştim çünkü.

Evet sanırım artık çıkıyoruz googlede dün geçe doğrulamasını sağlamıştım şimddi kontrol ettim çıkmışız.

bırsey yapmanıza gerek yok en fazla 1 aylık sure ıcınde google zaten sıtenızı otomatık olarak eklıyor arkadaslar

http://okulweb.meb.gov.tr/25/02/305234/
adresi bu şekilde yazınca doğrulama işi tamamdır.ama sitemizin ne zaman arama sonuçlarında gösterileceği hatta gösterileceği konusunda bir taahhüt verilmiyor.Sitemi ekledim ve de doğrulamasını yaptım ama arama sonuçlarında hala okulun sayfası cıkmıyor.Doğrula işi dediğim gibi kesinlikle oluyor...

Arkadaslar google ye eklediginiz zaman siteniz zaten hemen cıkmıyor ..Google ayda 1 defa komple tarama yapıyor .. ve yeni bulduklarını ekliyor.. yani eklediginiz gibi çıkmasını beklemeyin... eklemek içinse:

www.google.com/addurl den ekleyebilirsiniz

Re:

okur_musun' Alıntı:
Ben de denedim, meb.k12.tr uzantılı okul sitemizi, ama olmuyor. google55c7ffd7dfbadd54.html dosyasını yolladım, görünüyor ama doğrulamada sorun çıkıyor.
<meta name="verify-v1" content="wpalQbElhPpFIEFPwdhGeV0eDl7f0QKhCwiMXWIoU4o=" /> kodunu da koyuyorum ana sayfaya, ama sayfayı yollayınca bu kod görünmüyor sitedeki sayfanın kodlarında. Yapan var mı acaba meb.k12.tr için? :(
Malum olduğu üzere meb.k12.tr alanı çerçeveli bir yapı sunuyor. Yani head etiketleri arasına yerleştirilmiş frame kodları var. Bizim asıl sitemiz is bu framelere kaynak olan örneğin şöyle bir link: Http://abc.meb.k12.tr/12345/67/89 Dolayısıyla biz sadece bu sitedeki dosyanın kodlarına müdahale edebiliyoruz. Google'a da bu linki vermek lazım verification code için.

Re:

hasari' Alıntı:
hakanotuken' Alıntı:
nasıl doğrulattın hocam ben çok uğraştım olmadı
Hocam bana hangi siteni eklemek istediğini söyle sana yardımcı olayım.

Hasari hocam ben de beceremedim bu doğrulama işini. meta etiketini de ekledim. addurl den de ekledim ama görünmüyor. bir arkadaş hemen baktım listeye girdi yazmış hemen oluyorsa nasıl oluyor bu iş?
www.cayirbagi.meb.k12.tr

Re: Re:

kwr_kwr' Alıntı:
hasari' Alıntı:
hakanotuken' Alıntı:
nasıl doğrulattın hocam ben çok uğraştım olmadı
Hocam bana hangi siteni eklemek istediğini söyle sana yardımcı olayım.

Hasari hocam ben de beceremedim bu doğrulama işini. meta etiketini de ekledim. addurl den de ekledim ama görünmüyor. bir arkadaş hemen baktım listeye girdi yazmış hemen oluyorsa nasıl oluyor bu iş?
http://www.cayirbagi.meb.k12.tr
Hocam şu linke tıklayın
http://www.google.com/webmasters/sitemaps/?hl=tr
site ekleyi tıklayın sitenizin adresini www.cayirbagi.meb.k12.tr şeklinde değil, şu şekilde ekleyeceksiniz okulweb.meb.gov.tr/61/16/235434
Daha sonra meta etiketi ya da verdiği html uzantılı dosyayı ftp'nize atın doğrulayın.

Re: Re:

http://www.cayirbagi.meb.k12.tr[/quote]
Hocam şu linke tıklayın
http://www.google.com/webmasters/sitemaps/?hl=tr
site ekleyi tıklayın sitenizin adresini http://www.cayirbagi.meb.k12.tr şeklinde değil, şu şekilde ekleyeceksiniz okulweb.meb.gov.tr/61/16/235434
Daha sonra meta etiketi ya da verdiği html uzantılı dosyayı ftp'nize atın doğrulayın.[/quote]

teşekkürler hocam kodlu adresi ben nerden bulacağımı bilememiştim :)
ama yine göremiyorum ben google 'da, anahtar kelime eklemek gerekiyor mu? anahtar kelime verisi yok diyor ekleme kısmı yok ??

<head></head> tagları arasına meta etiketi ekleyin kendinize göre düzenleyin. Örneğin.
<meta name="keywords" content="diyarbakır, diyarbakır milli eğitim müdürlüğü, diyarbakır MEM,merkez,bağlar,diyarbakır,700.yıl ilköğretim okulu" />
<meta name="description" content="diyarbakır, diyarbakır milli eğitim müdürlüğü, diyarbakır MEM,merkez,bağlar,diyarbakır,700.yıl ilköğretim okulu" />

hasari' Alıntı:
<head></head> tagları arasına meta etiketi ekleyin kendinize göre düzenleyin. Örneğin.
<meta name="keywords" content="diyarbakır, diyarbakır milli eğitim müdürlüğü, diyarbakır MEM,merkez,bağlar,diyarbakır,700.yıl ilköğretim okulu" />
<meta name="description" content="diyarbakır, diyarbakır milli eğitim müdürlüğü, diyarbakır MEM,merkez,bağlar,diyarbakır,700.yıl ilköğretim okulu" />

onları yapmıştım hocam teşekkürler.
çok rahatsız ettim biliyorum ama firefox da kaymayla alakalı da bir sorum olmuştu başka bir konuda. yardımcı olabilirseniz çok sevineceğim. firefox da tablonun dışında çıkıyor içerik ve de hepsi yana kaymış vaziyette. ne yapmak lazım, css' yi nasıl düzeltebilirim?

yaklaşık 32154 tane mesaj 21145 tane konu okudum hala şu okulweb.meb.gov.tr/........ şeklindeki adresin nereden alındıgını yazan bir üye göremedim..çok değerli sanırım açıklamıyorlar... :alkis:

tcoalngsau' Alıntı:
yaklaşık 32154 tane mesaj 21145 tane konu okudum hala şu okulweb.meb.gov.tr/........ şeklindeki adresin nereden alındıgını yazan bir üye göremedim..çok değerli sanırım açıklamıyorlar... :alkis:
Tam olarak neyi öğrenmek istiyorsun hocam, yardımcı olmaya çalışayım?

kllcd hocam sağol gece yarısı kendi çabamla hallettim..merak edenler için yazayım

okulunuzun web adresini google a eklemek için şu adresi (okulweb.meb.gov.tr/........ ) Görünüm-- kaynak yolunu izleyerek satırlarda bulabilirsiniz ..

tcoalngsau' Alıntı:
kllcd hocam sağol gece yarısı kendi çabamla hallettim..merak edenler için yazayım

okulunuzun web adresini google a eklemek için şu adresi (okulweb.meb.gov.tr/........ ) Görünüm-- kaynak yolunu izleyerek satırlarda bulabilirsiniz ..

hay allah razı olsun ben de okurken alla alla o nu nerden bulcam die düşünüp duruodum en sondaymışşş

yaaaaaaa öyle de eklenmio bu meret hata verio ellinciye denemişimdirrr okulweb.meb.gov.tr/06/01/305689 bööle de denedim olmadı gene biri yardım edebilir mi nerde hata yapıormmmm url yi bile eklemedi deil doğrulamakkk

tcoalngsau' Alıntı:
hocam sitenin anasayfasında sağ tuş kaynağı görüntüle, kodların iinde oralarda bi yerde yazıyor
Ben de az önce tesadüefen buuldum, belki daha kolay bir yolu vardır.

Geri