Okul PC önerisi

Kodla Büyü

mfacil

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Müdür bugun arayıp buro sınıfına 15 pc alıcaz bunlar arasından sec dedı

sormus olmak ıcın sordugunu dusunuyorum cunku cok pahalı netten alalım dedıgımde yada bakayım dedıgımde bunlardan secıcez seklınde donuyor genelde sızdende fıkır almak ıstıyorum bırde sızın onerecegınız bır sıstem var mı ?

sanırım 1500 2000 arası bır fıyat demısler

Hocam bende de aynı durum vardı.Aşağıdakilrri topladım bi bak hepsi düşünülerek yapıldı.

hocam tavsiyem netten almak yerine bulunduğunuz yerde bir bilgisayarcıdan bunlara benzer toplama bir kaç sistem/fiyat çıkarttırıp sunun
size sundukları(veya tutumları) hoşunuza gitmediyse birini seçmeyin
ben olsam öyle yaparım yani :)

sas7979' Alıntı:
Hocam bende de aynı durum vardı.Aşağıdakilrri topladım bi bak hepsi düşünülerek yapıldı.
DVD sürücüsünü çıkartınca tam istediğim gibi bir bilgisayar. O resimdeki sistemlerin ikinci el bilgisayar olabileceğini düşünüyorum.

Lenovo A7020a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

dndd' Alıntı:
hocam tavsiyem netten almak yerine bulunduğunuz yerde bir bilgisayarcıdan bunlara benzer toplama bir kaç sistem/fiyat çıkarttırıp sunun
size sundukları(veya tutumları) hoşunuza gitmediyse birini seçmeyin
ben olsam öyle yaparım yani :)

oda zaten ilceden bır bılgısayarcıdan alıyor sureklı onun sundugu bılgısayarlar bızım lab ıcın yeterlı degıl ama büroda cok program kurulmuyor dedım sıze seneye bakarız dedı ama değmeyecek mazeme alınmasına karsıyım ama nedersın mudur olan o bır öncekın alımda fıyatlarıda vermıstı bunda onuda yapmadı :D

hocalarım yanıtlaırınız ıcın tesekkurler pc pnerınızıde söylerım bana sorarsa tabı

biri fiyatına 16 kasa aldım geçen yıl...atom bilişimden ikinci el kasa bakın hocam...okulun parasına yazık...
saygılarımla...

Fiyatlar gerçekten performanslarına göre yüksek ve hantal yapılar. Bulunabilirse 2. el temiz sistemler daha anlamlı olacaktır. Ancak hepsi aynı standartta sıfır sistem isteniyorsa bence mantıklı olan mini bilgisayar çözümleri. CD, DVD gibi gereksiz bileşenlerin olmadığı, 120 GB civarı SSD barındıran ya da disksiz ama kendinizin sonradan kolayca ekleyebileceği, müdahalesi ve parça değişimi nispeten kolay olan çözümleri BT lab için çok mantıklı buluyorum. Monitor ve klavye-mouse bağımsız olduğundan arızaları ayrılabilir, hafif olduklarından sizi çok daha az yoracak sistemler. Belli ki bütçeniz var fakat optimum kullanmalısınız. Kolay gelsin hocam.
Tavsiye edecek kadar incelemedim, örnek olması açısından;
http://www.hepsiburada.com/asus-e51...-ssd-mini-masaustu-bilgisayar-p-HBV000001J6B6

ıkıncı el alamayız sanırım malum meslek lısesı odenekten verecek

mını ıcınde aynısını dusunuyorum cok performanslı ve degısım olaylarında sıkıntı olabılır alınan pc mınumum 5 yıl kullanılır

Geri