okul müdürünün verdiği uyarı cezasına itiraz

Kodla Büyü

esra34

Site Gezgini
okul müdürümüz 29 ekime katılmadım diye uyarı cezası vermiş..ama ben onun öncesinde 7 günlük raporluydum.29 ekimin hangi tarihte saat kaçta kutlanacağı ben raporluyken belli olmuş..Ve öğretmenler o zman imzalamış..Bana idareden kimse haber vermedi..müdürün bahanesi mde meb ilköğretim yönetmeliğinin 69. maddesi."okulda yapılan her türlü resmi toplantılar ve yerel kurtulıuş günleri ile milli bayramlarda bulunmak zorundadırlar." Fakat bu cümleden sonraki kısmı almamış.."Öğretmenlere görevlendirme ve toplantıların zamanı, en az beş gün önceden bir yazı ile duyurulur. " şimdi ben müdürün verdiği bu uyarı cezasına karşı ilçe itiraz da bulunsam bir sonuç elde edebilirmiyim.. sicile işlenmiyomuş bu uyarı cezaları sadece müdürüe gıcıklık olsun diye itiraz etmek istiyorum...

muhtemelen oda bunu sisteme işlememiştir resmi değildir sadece uyarmak amaçlıdır. itiraz etsenizde zaten işlenmediği için sonuçta iptal edecekleri bişi yok diye düşünüyorum

sisteme işlememiştir derken..Benden savunma istedi resm,i yolla ben yazdım..Oda aynı şekilde sayı ve numarasıyla ihtar cezası ile tecziye ediyorum dedi.. :(( bu da resmi değilse...

esra34' Alıntı:
okul müdürümüz 29 ekime katılmadım diye uyarı cezası vermiş..ama ben onun öncesinde 7 günlük raporluydum.29 ekimin hangi tarihte saat kaçta kutlanacağı ben raporluyken belli olmuş..Ve öğretmenler o zman imzalamış..Bana idareden kimse haber vermedi..müdürün bahanesi mde meb ilköğretim yönetmeliğinin 69. maddesi."okulda yapılan her türlü resmi toplantılar ve yerel kurtulıuş günleri ile milli bayramlarda bulunmak zorundadırlar." Fakat bu cümleden sonraki kısmı almamış.."Öğretmenlere görevlendirme ve toplantıların zamanı, en az beş gün önceden bir yazı ile duyurulur. " şimdi ben müdürün verdiği bu uyarı cezasına karşı ilçe itiraz da bulunsam bir sonuç elde edebilirmiyim.. sicile işlenmiyomuş bu uyarı cezaları sadece müdürüe gıcıklık olsun diye itiraz etmek istiyorum...

Hemen 7 günü geçirmeden ilçe disiplin kuruluna savunmanı verip itiraz et.

Okul müdürüne yaptığın itiraz geçerli değil.

yok okul müdürüne itirazda bulunmucam da ilçe disiplin kuruluna nasıl bir dilekçe verebilirim örnek arıyorum...

esra34' Alıntı:
sisteme işlememiştir derken..Benden savunma istedi resm,i yolla ben yazdım..Oda aynı şekilde sayı ve numarasıyla ihtar cezası ile tecziye ediyorum dedi.. :(( bu da resmi değilse...
resmi olmuş hocam ozaman itiraz edin :+1:

Hocam 7 gün dolmadan itiraz edin. Dilekçenize yasal haklarınızın saklı kalması hususunu ekleyin. Sonuç aynı olursa sendika yetkilisi bir arkadaşlar görüşün yasal yollarla sicilinizi temizlersiniz. Tebliğ edilmemiş bir durum için ceza veremez sana. Ve kanunlar yönetmelikler kişi aleyhine değil lehine yorumlanmak durumundadır.

7 gün içinde ilçeye itiraz edin hocam..dilekçede raporlu olduğunuzu okul idaresinin size bildirmediğini yazın..hatta sendika avukatlarına danışın bi bu konuda..büyük ihtimalle cezanız iptal olur

Müdürün ceza yetkisi yok diye biliyorum. ceza gelmesi için il yada ilçe milli eğitimden gelmesi gerekir.

esra34' Alıntı:
yok okul müdürüne itirazda bulunmucam da ilçe disiplin kuruluna nasıl bir dilekçe verebilirim örnek arıyorum...

Bundan sonra diğer öğretmenleri ve sizi takip edicem deyin.Başka birine iltimas geçildiğini görürsem yada benim durumumda olan olursa o zaman sorarım size deyin.

itiraz dilekçesine şunuda ekle "keser döner sap döner gün gelir devran döner" o anlar.

hocam öncelikle hakkınızda bir soruşturma açılmadan müdürünüz kafasından size hiçbir ceza veremez. ceza ve disiplin yönetmeliğine yada konuyla ilgili yönetmeliklere aykırı bir durum. siz gerçekten suçlu olsanız dahi soruşturma açılmadan ceza uygulandığı için bunu iptal ettirebilirsiniz.. bunuda belirten ayrıca resmi tatil olduğu ve size herhangi bir bilgilendirme yapılmadığına dair bahsettiğiniz maddeyide yazarak il-ilçe disiplin kuruluna itiraz dilekçesi verin. fazla beklemeyin bir itiraz dilekçezi yazıp verin..

uyarı cezasını iptal ettirincede nolursunuz bunu öğretmenler odasında önünüze gelene ballandıra ballandıra yüksek sesle gülerek anlatınız.. bu tip cezaların psikolojik baskısıda vardır. siz bu baskıyı üzerinizden atmış olursunuz.. nacizane önerim ama siz bilirsiniz elbette.. ilk yapmanız gereken itiraz dilekçesi kayda sokturarak mutlaka tarih ve sayısını alarak ekinede size verilen uyarının bir kopyasını ekleyerek.. müdürünüzede aslıgibidir diye onaylatıp çoğaltın elinizde uyarı dursun.. disiplin kurulu kararı iptal edecek.. iptal edildiğine dair mutlaka yazılı belge isteyin.. yani uyarı cezanız iptal edilmiştir gibi yazı mutlaka alın.. inatla bunun cevabını yazılı alın.. bu da müdürünüzün zoruna gidecektir.. gitsin.. o da öğrensin bu işin böyle yapılamayacağını..

Geri