Okul Müdürü Savunmamı istedi

Kodla Büyü
ha böyle armut kafalarla çalışmak insanı bezdirir.
hocam yakasını bırakma müdürün.
sonunda o zararlı çıkacak.

Hocam,müdürünüzün yaptığı saçmalık. Ancak size teknik bir bilgi vereyim. Size kendi başına soruşturma açamaz bilginiz olsun, bağlı bulunduğunuz kaymakamlıktan soruşturmayı kendisinin yapabilmesi için onay alması gerekir. Eğer size ceza verirse bu durumu göz önünde bulundurarak itiraz edebilirsiniz.

Hacam ilk olarak geçmiş olsun,

Size bir sorum olacak,

CEVABINIZA BURADAN BALADINIZMI ? :puhaha:

(NOT: Müdürünüze ithafen; "Seni oraya müdür diye oturtanda kabahat, sende değil")

Arakadaşlar fikirleriniz için teşekkürler...Haftasonu savunmam üzerinde çalışacağım..Sonra bir avukat aracılığı ile hukuki bir dile dönüştürteceğim ve müdürün cevabını bekleyeceğim...Umarım her şey yolunda gider...

Hocam allah yardımcınız olsun umarım hak edene hak eden dersi verirsiniz. bu meselenin sonucunu sabırsızlıkla bekliyoruz. Bir zamanlar bende de benzer bi durum vardı ama benim şansım şube müdürümüzün hemşom olması. resmiyete gerek kalmadan müdürün kafasını tabir yerinde ise sürtmüştüm.. inşallah sizden de aynı sonucu bekliyoruz kolay gelsin..

Bu kadar saçmalık olmaz allah benim karşıma çıkartmasın böyle bir adamı. Makamdan önce bunlara insaf, vicdan ve düşünme kabiliyeti verilmeli.

Ayrıca burdan bazı arkadaşlarımıza bu takındıkları üsluba dikkat etmeleri gerektiğini söylemek istiyorum. Bizler "Formatör" olmaya çok hevesli değiliz. Okulunda 8 saat dersin vardır, köy okulundasındır, gönderecekleri diğer okul şehrin diğer ucundadır. Okulundan gönderilmemek için yerinden düzeninden edilmemek için kabul ettiğin bir boyunduruktur. Yani birsürü değişken var. Kimse "Normal Memur" gibi 08:00-17:00 okulda çakılma hevesli değildir herhalde. Bu formatörlüğü zevkle yaptığını söyleyen birkaç kişi belki vardır, emin olun ki büyük bir çoğunluk bundan müzdarip...
Kimse meslektaşını, zümresini böyle "formatör gönüllüsü" benzeri ve türevi sözlerle suçlamamalı. Kimse kimsenin ne çektiğini nasıl bir çalışma ortamına sahip olduğunu bilemez.

benim merak ettiğim müdür bu savunma yazısını üşenmeden kendi mi yazdı yoksa birine mi yazdırdı acaba..? Oturup okul işleriyle ilgileneceği yerde öğretmenler üzerinde baskı kurmayı maharet olarak gören kişilerden başka bişey beklenemez zaten..

Okul müdürünün verdiği uyarı ve kınama cezalarına

".... ilçe milli eğitim müdürlüğü disiplin kuruluna" diye "Müdür haksız yere bana ceza verdi. Cezamın kaldırılmasını talep ediyorum." şeklinde (tabi hukuk dilinde)itiraz edebiliyorsunuz. Eğer ilçe de cezayı onaylarsa(genellikle kaldırıyormuş ama) idari mahkemeye başvurabiliyormuşuz. Sendikanız varsa sendika avukat masraflarını karşılıyormuş.

"Mobbing davasını" da konuşmasında geçen "cinsiyet ayrımcılığı" nı da kullanmayı düşünüyorum. Geri adım atma gibi bir düşüncem yok.
Hafta içi yaptıklarımı ve nasıl sonuçlandığını size bildiririm.

gozzde' Alıntı:
Okul müdürünün verdiği uyarı ve kınama cezalarına

".... ilçe milli eğitim müdürlüğü disiplin kuruluna" diye "Müdür haksız yere bana ceza verdi. Cezamın kaldırılmasını talep ediyorum." şeklinde (tabi hukuk dilinde)itiraz edebiliyorsunuz. Eğer ilçe de cezayı onaylarsa(genellikle kaldırıyormuş ama) idari mahkemeye başvurabiliyormuşuz. Sendikanız varsa sendika avukat masraflarını karşılıyormuş.

"Mobbing davasını" da konuşmasında geçen "cinsiyet ayrımcılığı" nı da kullanmayı düşünüyorum. Geri adım atma gibi bir düşüncem yok.
Hafta içi yaptıklarımı ve nasıl sonuçlandığını size bildiririm.

Sayın hocam siz formatör öğretmen değildiniz değilmi??

Suç kimsede değil formatörlük görevleri o kadar geniş verilmişki isteyen istediği yere çekiyor. Allah art niyetli idarecilerden bizi korusun :(

"Ho var öküz yürütür ho var boyunduruk kırdırır." Sevgili öğretmen arkadaşlarım işi bu aşamaya getirmemek lazım. Biraz insani ilişkilerimizde ve kullandığımız uslupta itina gösterecek olursak işler böyle cedelleşme noktasına gelmez. Bizler öğretmeniz ve örnek olmak zorundayız. Kırmak dökmek dava açmak vs bunlar kolay işler. Mesele bu tip idarecileri usulünce yola getirmektir. Okulumuzda işe yaramayan biri havasını estiriryorsak seviyesiz görevini yapamayan yaptıramıyan idarecilerde angarya işleri üzerinize yüklemeye çaşarak tatmin olmaya uğraşırlar. Acizane mağdur arkadaşıma işi usulünce yapmasının öneririm. Yoksa o okuldan ya o idarci yahut sizin gitmeniz gerekir. Saygılarımla kolay gelsin.

HOCAM sakın canını sıkma. savunmana sana verilen yazıda olduğu gibi cevap ver yani "Bakanlığımız tarafından yürütülen ve BT alt yapısı kullanan projelerin okulda yürütülmesinden/teknik destek verilmesinden sorumlu olmak." ifadesinden yola çık ve gerekli kurulumun yapıldığı öğretmenlerin yazılı olarak herhangi bir teknik destek istemedikleri aynı zamanda formatör öğretmenlerin kendi branşı dışında derse girmesi ile ilgili herhangi bir genelge, yönerge veya yönetmeliğin olmadığını yazında belirt.

transistor' Alıntı:
Yaptıklarımı Bt Formatör öğretmenliği adına yapmıyorum...Sınıflardan gelen teknik isteklere kayıtsız kalamıyorum...Gidip yapıyorum ki derslerini bilgisayar destekli hale getirebilsinler...Savunmamı öyle şekillendirmek istiyorum ki onun vereceği cevapla benimle uğraştığını ispatlayacağım inşallah..Fikir beyan ederseniz benim için iyi olacak..Ben BT formatör öğretmeni ile ilgili gelen yazıları dosyamdan çıkardım..Salıya kadar şöyle okkalı bi savunma hazırlamak istiyorum,bikaç soru içersin istiyorum ona vereceği cevaplardan bişeyler tutturmak istiyorum..zaten konuya hakim değil benden istediği savunma yazısından anlaşıldığı gibi..Ama kendisini kaf dağında sanıyor...30 yıllık idareciymiş okulu mühür yönetirmiş mühür kendisindeymiş. :D :D

Sadece savunma yazmayıp kendisini rezil etmem de gerekiyor Artı davalık bişeyler tuturmak istiyorum...

hocam aynı şey eşimin de başına geldi insanın sinirleri bozuluyor anlıoyorum sizi. sendikanız varsa sendikayla görüşün sendikanın avukatı aracılığı ile savunmanızı yazmanızı tavsiye ederim, biz öyle yaptık, en son dosyayı müfettişe de yollamış müfettiş eşimi de çağırdı onu dinleyince dosyaya içbirşey yapmadı, müdüre de söylemiş birşey yapmadığını, sonrasında ise hiç bir ceza almadı . inşallah sizin de sorununuz çözülür.

transistor' Alıntı:
Bilişim Teknolojileri Formatör öğretmenin, köleleştirmeye çalışan Yurdum Müdürlerine ben de varım diye haykıran bir sesle Okul Müdürüm elime sarı zarfı tutuşturdu.Şahsi işlerinde köle gibi kullanamadığı için benim açığımı aradı ve bulduğu şeye bakın:):)..

Okulumda her Bilişim Teknolojileri Formatör öğretmeni gibi fazla performans ve öazveriyle çalışırken.(BT sınıfı hariç 22 derslikte 22 bilgisayar projeksiyon + Bir fen lab Akıllı tahta+bir öğretmenler odası bilgisayarı+spor odası bilgisayarı +5 idare bilgisayarı bakımvs vs) ...

Çalışıyorsun deyip teşekkür edeceğine akıl mantık almayan gereksiz angaryalarına çoğu zaman hayır dediğim için savunmamı istiyor..Hey Allahım...

Hayır yaptığım işleri bu herif için yapmıyorum ama yine de insanın şevki kırılıyor ...

Savunmamı istedği konu ise tam saçmalık..Neymiş İngilizce dersine ( DYNED) öğretmenle birlikte girecekmişim...22 saat DYNED var toplam 4 Farklı İngilizce öğretmeni giriyor..Hepsinin elinden tut 40 dakika derse gir..Adamın BT formatör öğretmeni Mebin dyned ,thinkquest vs projelerini yürütürden çıkardığı sonuca bak...Hey Allahım...

İngilizce öğretmeni arkdaşlarımla iyi bir işbirliği ile aktif kullanım sağlıyoruz.Yeri geliyor saat 6 da gidiyorum..Okul ikili eğitim olduğu için çoğu zaman öğleleri dahi BT sınıını organize etmekle geçiyor vaktim..Tüm yaptıklarıma ve iyiniyetime rağmen cümlelere gayriciddi iş yapmanız diye yazmış...Kişisel kompleksli isteklerine cevap vermeyişim gayriciddilik PEH...!!

Eğer son günlerdeki girişimlerimizden bir BT Rehber öğretmeni yada herneyse bir düzenleme yaptırtamazsak bizi ezmeye çalışan çok olacak anlaşılan...
işte bu sebeplerden dolayı herzaman uyguladığım şey.
yok deme ama savsakla veya becereme :p
bırak herkes seni iş bilmez veya tembel bilsin. :+1:

Bu konuyu sonuca bağlamak adına yazmak istedim. Savunmamı verdim müdüre, kendim oturdum yazdım. Hiçbir sendika veya avukattan yardım almadım. Hiçbir şey çıkmadı arkasından. Sadece göz dağı vermek amaçlı yapılmış bir olaydı zaten. Ama iyi oldu bir yandan da. Araya mesafe girdi. Önceki gibi her şeye koşturamıyorlar beni. Bir şey isteyecekleri zaman 2 kere düşünüyorlar. Bilseydim bu durumun daha iyi olacağını baştan arama mesafemi koyar rahat ederdim. Ama herkesle iyi geçinmek istemiştim bu sefer. Olmadı. Destekleriniz için teşekkürler.

gerçekten sizin adınıza çok üzüldüm hocam. Ben sizin yaptığınız kadar çalışmıyorumdur bile okulunuz büyük anlaşılan ve buna rağmen böyle tepkiler görmek içler acısı gerçekten :( savunmanızı yazdıktan sonra sonucu bizlerede bildirin lütfen

gozzde' Alıntı:
Benim de birkaç gün önce benzer bir durum başıma geldi. Resmi olarak formatör olmamama rağmen benden memur bilgisayarına program kurmamı istedi. İşim bitince kurarım lafını bile kabul edemeyen bir müdür benimki. Yazın ve şubat tatilinde ve bilumum tatillerde bile web sitesi güncellemesine, istediği program şifrelerini telefonla vermelere kadar çalışmama rağmen.. Yazıklar olsun, kimseye yaranılmıyor.. Verdiği yazıda ise konuşmanın işine gelen kısımlarını yazmış, işine gelmeyen kısımlarını yazmamış uyanık!!

Beni 1 haftadır hiçbir iş yapmamakla suçladı(kaldı ki okulumuz 14 şubatta taşındı tadilattan dolayı ve 1 haftada bilgisayar odasını kullanılır hale getirdim temizlik+düzen+bilgisayarların çalışırlık durumu bakımından). Kendisine resmi olarak formatörlük görevlendirmem olmadığını söylememe rağmen üzerime geldi. Vee asıl bomba şu; "erkek öğretmen olsaydınız tutumum ve bu durum farklı olurdu" sözleri. Daha yazsam neler neler var da ben özetledim size kısaca.

İyi yapmışsınız hocam tebrik ediyorum sizi :)

hocam yaz benim görevim dynedi kurmak falan filan dersi ingilizce öğretmenleri verir ayrıca dyned ingilizce öğretmeni eşliğinde olur.

deftones' Alıntı:
volkankey' Alıntı:
yapacaklariniz belli savunmanizi verin hicbir seycik olmaz.
bundan sonra da bt formatör ogretmeninin görevleri disinda bir is yapmayin..
hicbir bilgisayari ya da cihazi düzeltmeyin, sorun budur deyin söyle cözülür diyin yeterli..

İşleri sallamaklada yada düzeltmemeklede sorun çözülmüyor. Formatörlük genelgesinde en son müdürün verdiği görevleri yapar diyo. Ne denilebilrki. Elimiz kolumuz bağlı bu formatörlük esaretinde

Hocam mudur yardımcılarının da görev tanımlamalarında mudurun vereceği diğer görevleri yaparlar diyor,

o mantıkla onlara da aynı şeyleri yaptırabiliyor olması lazım,

tam dayaklıkmış o adam ya!!

girdap08' Alıntı:
gozzde hocam ve diğer arkadaşlar fark ettiniz mi bilmiyorum ama savunmanın en altını bir okursanız nasıl bir acizle karşı karşıya olduğunuzu anlayabilirsiniz. Allah hepimize kolaylık sabır ve kolaylık versin.

CEVABINIZA BURADAN BALAYINIZ. Muhtemelen kendi hazırlamıştır bunu.

ilk gözüme çarpan bu olmuştu hahaaaa :) cevabınızı burdan ballandıra ballandıra yazınız :))))

marmarabote' Alıntı:
gerçekten sizin adınıza çok üzüldüm hocam. Ben sizin yaptığınız kadar çalışmıyorumdur bile okulunuz büyük anlaşılan ve buna rağmen böyle tepkiler görmek içler acısı gerçekten :( savunmanızı yazdıktan sonra sonucu bizlerede bildirin lütfen
Sonucu yazdım zaten. Savunmamı yazdım, verdim, gerisi gelmedi. Yani soruşturma açılmadı veya bir ceza almadım. Olayın üstünden zaten neredeyse 1 yıl geçti.

Benzer bir olay benimde başıma gelmişti..Saygıdeğer eski okul müdürüm(!) bir günde 3 soruşturma açmıştı bana..
Sonrasında kınama cezası verdi..
İlçe MEM'e itiraz ettim..ve ceza iptal oldu...
Bende tayin isteyip başka bir okula geldim..maşallah diyeyim şimdi ki okulum süper :roll:

erkutalp' Alıntı:
Hacam ilk olarak geçmiş olsun,

Size bir sorum olacak,

CEVABINIZA BURADAN BALADINIZMI ? :puhaha:

(NOT: Müdürünüze ithafen; "Seni oraya müdür diye oturtanda kabahat, sende değil")

hahahaaahahaaaa hey Allahım yaaa

Tüm yazılanları okumaya fırsatım olmadı birazdan okuyacağım ama;

Hocam müdürün istediği üzerine 7 gün içerisinde istediğiniz yerde yazarak müdüre teslim edeceğiniz bu ifadeye onun yaptığı bir kaç yanlışı eklerseniz ifade isteği mem e kadar uzamaz. Diğer öğretmenlere arka çıkmasından bahsedebilirsiniz mesela. "yardım etmediğimi iddia ettiğiniz şu öğretmenle okul müdürümüzün yakın arkadaş olduğunu tüm okul bildiğinden" vs gibi.. Şimdi iyi bir örnek gelmedi aklıma ama. O zaman konuyu uzatması durumunda mem de ifadede kendi adı geçen kısımda okunacağından uzatmaz. Tecrübe ile sabittir.

Kolay gelsin hepimize..

Ayrıca dynetle ilgili pek bilgim yok ama, teknik destek dışında, her derste bulunmanızı mecbur kılan bir yazı var mı ona bakın. Yoksa dynetle ilgili yazıda böyle bir şeyin belirtilmediğini söyleyerek ifadenize eklersiniz. Sizin destek dışında her derste bulunmanız gerektiğini "müdür efendinin isteği üzerine" hiç sanmıyorum..

Sendikanız varsa avukatına da mutlaka danışın.

formatör öğretmen görevlendirme yazısında formatör öğretmenin görevleri vardır... onu savunma olarak kullanabilirsin... laboratuarı hazır tutmak dışında ingilizce dersine girmek gibi bir görevimiz asla olmadı ve olamazda...

bu olaydan sonra sizde müdür hakkında soruşturma açtırın... şahsi işlerini yapmadığım için savunmamı istiyor diyin... gidin ilçeye ve il milli eğitime durumunuzu bildirin...

Geri