Okul Müdürü Savunmamı istedi

Kodla Büyü

transistor

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bilişim Teknolojileri Formatör öğretmenin, köleleştirmeye çalışan Yurdum Müdürlerine ben de varım diye haykıran bir sesle Okul Müdürüm elime sarı zarfı tutuşturdu.Şahsi işlerinde köle gibi kullanamadığı için benim açığımı aradı ve bulduğu şeye bakın:):)..

Okulumda her Bilişim Teknolojileri Formatör öğretmeni gibi fazla performans ve öazveriyle çalışırken.(BT sınıfı hariç 22 derslikte 22 bilgisayar projeksiyon + Bir fen lab Akıllı tahta+bir öğretmenler odası bilgisayarı+spor odası bilgisayarı +5 idare bilgisayarı bakımvs vs) ...

Çalışıyorsun deyip teşekkür edeceğine akıl mantık almayan gereksiz angaryalarına çoğu zaman hayır dediğim için savunmamı istiyor..Hey Allahım...

Hayır yaptığım işleri bu herif için yapmıyorum ama yine de insanın şevki kırılıyor ...

Savunmamı istedği konu ise tam saçmalık..Neymiş İngilizce dersine ( DYNED) öğretmenle birlikte girecekmişim...22 saat DYNED var toplam 4 Farklı İngilizce öğretmeni giriyor..Hepsinin elinden tut 40 dakika derse gir..Adamın BT formatör öğretmeni Mebin dyned ,thinkquest vs projelerini yürütürden çıkardığı sonuca bak...Hey Allahım...

İngilizce öğretmeni arkdaşlarımla iyi bir işbirliği ile aktif kullanım sağlıyoruz.Yeri geliyor saat 6 da gidiyorum..Okul ikili eğitim olduğu için çoğu zaman öğleleri dahi BT sınıını organize etmekle geçiyor vaktim..Tüm yaptıklarıma ve iyiniyetime rağmen cümlelere gayriciddi iş yapmanız diye yazmış...Kişisel kompleksli isteklerine cevap vermeyişim gayriciddilik PEH...!!

Eğer son günlerdeki girişimlerimizden bir BT Rehber öğretmeni yada herneyse bir düzenleme yaptırtamazsak bizi ezmeye çalışan çok olacak anlaşılan...

Ekli dosyalar

• sas-001.jpg
    sas-001.jpg
    147 KB · Görüntüleme: 6,843
Hocam DynEd ile ilgili bakanlık genelgesini bul ve savunma olarak ver. Müdürün bu yazı ile kendi kendine mahkemelik olur:) Dyned genelgesinde bunun ayrı bir ders olmadığı belirtilir ve sadece ingilizce öğretmenleri tarafından yürütülmesi gerektiği yazar. BT Formatör Öğretmen sadece dyned'in ÇALIŞIYOR OLMASINDAN SORUMLUDUR. Müdürün senden künde yemek üzere:) Ne adamlar var yaaa!

derse bizzat girmek zorunda degilsiniz.
ama suc sizde ve bizde
formatörlügü kacis noktasi görenlere bir örnek olur umarim.

yapacaklariniz belli savunmanizi verin hicbir seycik olmaz.
bundan sonra da bt formatör ogretmeninin görevleri disinda bir is yapmayin..
hicbir bilgisayari ya da cihazi düzeltmeyin, sorun budur deyin söyle cözülür diyin yeterli..

Sizin adınıza üzüldüm. O kadar emek ve ardından ingilizce öğretmeninin yapması gerekenleri size yüklemek.

Yazdıklarınız BT formatörlüğünü içine sindiren bilişimci arkadaşlara ders olur diye umuyorum. Benim idare ile aram iyi deyip tüm yapılanlara duyarsız kalanlar, elbet bu tip müdürlerlede şimdi gönüllü olarak yaptıkları formatörlüğü gün gelecek zorunlu yapacaklar

volkankey' Alıntı:
hicbir bilgisayari ya da cihazi düzeltmeyin, sorun budur deyin söyle cözülür diyin yeterli..

İşleri sallamaklada yada düzeltmemeklede sorun çözülmüyor. Formatörlük genelgesinde en son müdürün verdiği görevleri yapar diyo. Ne denilebilrki. Elimiz kolumuz bağlı bu formatörlük esaretinde

deftones' Alıntı:
volkankey' Alıntı:

İşleri sallamaklada yada düzeltmemeklede sorun çözülmüyor. Formatörlük genelgesinde en son müdürün verdiği görevleri yapar diyo. Ne denilebilrki. Elimiz kolumuz bağlı bu formatörlük esaretinde

e o zaman tuvalet temizle dese yapacaksin öyle mi
yap sen devam et..
sacmaliga bak.....

geçmiş olsun hocam, genelgelerle konuyu açıklarsanız .ıçının üstüne oturur zaten. Sendikanız varsa özellikle müdürün sendikasından değilse sendikanın avukatına danışın. Belki attığı kazığı ona iade ederler. Ne demişler "Hesap döner sap döner, gün gelir o sap..."

birşey çıkmaz öğretmenim rahat olun siz. böyle aptalları idareci diye başımıza koyuyolar ya sabır diyorum başka da bişi demiyorum...

Yaptıklarımı Bt Formatör öğretmenliği adına yapmıyorum...Sınıflardan gelen teknik isteklere kayıtsız kalamıyorum...Gidip yapıyorum ki derslerini bilgisayar destekli hale getirebilsinler...

volkankey' Alıntı:
deftones' Alıntı:
volkankey' Alıntı:

yap sen devam et..
sacmaliga bak.....

Transistör hocamızdan bu mantıkla görevi olmayan işi yapmadı diye savunma istenmiş, mülayim idarecilerle çalışıp ben sadece işime bakarım demek kolay. Ama dediği dedik idarecilerle iş yapıyorsanız ya restleşip huzurunuzu kaçıracaksınız ya da bazı angarya işlere göz yumacaksınız. Bir çok arkadaş bu durumu yaşıyor. Dayılanmak her idareciye sökmüyor. Bireysel direnişler bir anlam ifade etmiyor artık.

volkankey' Alıntı:
deftones' Alıntı:
volkankey' Alıntı:

yap sen devam et..
sacmaliga bak.....

Ne alaka arkadaşım. Bu kadar basit konuşup mahalle ağzını kullanamak genç zeki bir öğretmen kitlesine yakışırmı. Lafı neresinden yorumluyorsun. Ben her zaman formatörlüe karşı olanlardanım. Demek istediğim şu ki görev tanımı tamamen müdürün keyfiyatına kalmış. Biz derslerimizi kurtarmalıyız. Formatörlük nedirki

deftones' Alıntı:
volkankey' Alıntı:
deftones' Alıntı:
volkankey' Alıntı:

yap sen devam et..
sacmaliga bak.....

Ne alaka arkadaşım. Bu kadar basit konuşup mahalle ağzını kullanamak genç zeki bir öğretmen kitlesine yakışırmı. Lafı neresinden yorumluyorsun. Ben her zaman formatörlüe karşı olanlardanım. Demek istediğim şu ki görev tanımı tamamen müdürün keyfiyatına kalmış. Biz derslerimizi kurtarmalıyız. Formatörlük nedirki

o zaman aynı fikirdeyiz tamamdır. Teşbihte hata olmaz kusura bakma

teknik destekten anladığı bu mu adamın....ne yani. kendisinin de ders izleme ve değerlendirme gibi görevleri var...acaba bunları yapıyor mu çok merak ettim...değneğin sivri ucunu biraz kendine tutsun bakalım acıyacak mı? :idea:

Hocam öncelikler geçmiş olsun; Dyned'in ders içerisinde kullanılması yasaktır; dersi aksatmayacak şekilde öğrencilerin boş zamanlarında gelip kullanmaları esas alınmıştır. Ben dyned ilçe koordinatörlüğü yaparken ders içerisinde kullanan öğretmenler uyarılıyordu. brlki bu ifadeler size yardımcı olur.

Benim de birkaç gün önce benzer bir durum başıma geldi. Resmi olarak formatör olmamama rağmen benden memur bilgisayarına program kurmamı istedi. İşim bitince kurarım lafını bile kabul edemeyen bir müdür benimki. Yazın ve şubat tatilinde ve bilumum tatillerde bile web sitesi güncellemesine, istediği program şifrelerini telefonla vermelere kadar çalışmama rağmen.. Yazıklar olsun, kimseye yaranılmıyor.. Verdiği yazıda ise konuşmanın işine gelen kısımlarını yazmış, işine gelmeyen kısımlarını yazmamış uyanık!!

Beni 1 haftadır hiçbir iş yapmamakla suçladı(kaldı ki okulumuz 14 şubatta taşındı tadilattan dolayı ve 1 haftada bilgisayar odasını kullanılır hale getirdim temizlik+düzen+bilgisayarların çalışırlık durumu bakımından). Kendisine resmi olarak formatörlük görevlendirmem olmadığını söylememe rağmen üzerime geldi. Vee asıl bomba şu; "erkek öğretmen olsaydınız tutumum ve bu durum farklı olurdu" sözleri. Daha yazsam neler neler var da ben özetledim size kısaca.

Ekli dosyalar

• IMG_3435.JPG
    IMG_3435.JPG
    192.3 KB · Görüntüleme: 1,038
tdemirparmak' Alıntı:
Hocam DynEd ile ilgili bakanlık genelgesini bul ve savunma olarak ver. Müdürün bu yazı ile kendi kendine mahkemelik olur:) Dyned genelgesinde bunun ayrı bir ders olmadığı belirtilir ve sadece ingilizce öğretmenleri tarafından yürütülmesi gerektiği yazar. BT Formatör Öğretmen sadece dyned'in ÇALIŞIYOR OLMASINDAN SORUMLUDUR. Müdürün senden künde yemek üzere:) Ne adamlar var yaaa!

Hocam haklı, sende elinden geleni ardına koyma hocam, yaptığı usülsüzlüğün üzerine git, bakalım ibre ona dönünce ne diyecek...

Formatör öğretmene formatörlük görevi dışında görev verilemez.. Dyned dersine girmek formatörün görevi değildir. FORMATÖRLÜĞE KARŞIYIZ:::::

gozzde' Alıntı:
Benim de birkaç gün önce benzer bir durum başıma geldi. Resmi olarak formatör olmamama rağmen benden memur bilgisayarına program kurmamı istedi. İşim bitince kurarım lafını bile kabul edemeyen bir müdür benimki. Yazın ve şubat tatilinde ve bilumum tatillerde bile web sitesi güncellemesine, istediği program şifrelerini telefonla vermelere kadar çalışmama rağmen.. Yazıklar olsun, kimseye yaranılmıyor.. Verdiği yazıda ise konuşmanın işine gelen kısımlarını yazmış, işine gelmeyen kısımlarını yazmamış uyanık!!

Beni 1 haftadır hiçbir iş yapmamakla suçladı(kaldı ki okulumuz 14 şubatta taşındı tadilattan dolayı ve 1 haftada bilgisayar odasını kullanılır hale getirdim temizlik+düzen+bilgisayarların çalışırlık durumu bakımından). Kendisine resmi olarak formatörlük görevlendirmem olmadığını söylememe rağmen üzerime geldi. Vee asıl bomba şu; "erkek öğretmen olsaydınız tutumum ve bu durum farklı olurdu" sözleri. Daha yazsam neler neler var da ben özetledim size kısaca.

:)))))))) Öldüm gülmekten..Böyle savunma yazısı mı olur :) Bari onu doğru düzgün yazın verin demi..Küs olan sıra arkadaşına mektup yazan ilkokul öğrencisi gibi :)
"Program kurmazsan küserim, mektubumu keserim" :))))))))

Sayın hocam müdürüne,
1. http://mebides.meb.gov.tr/files/bakan_onayi.pdf adresindeki Bakan onayını, ardından
2. http://mebides.meb.gov.tr/files/dyned_i ... lavuzu.pdf
adresindeki klavuzu,
ardından 2 maddedeki klavuzun C bölümü 6.maddesini (okul formatörlerini ilgilendirir)
ardından 2 maddedeki klavuzun K bölümü 1-18 maddelerini,
ardından L bölümü 1-14 maddelerini,
en son da M bölümü 1-11 maddelerini okumasını söyle.

Anlamazsa bu ikisinin çıktısını alıp, verdiği sarı zarfla beraber rulo yap, kendisine iade et. O tüm bunları okuduktan sonra ne yapacağını iyi bilir. Sevgiler,

hocam NABZA göre ŞERBET derler Atalarımız .. sen de her şeyi yapabilme beceriksiz ol biraz ... onlar iş verecek diyeceksin ki walla hocam pek bilmiyorum elimden gelini yaparım de en basit word belgesini bile hazırlayabilme :) ben bu kadar biliyorum dersin geçersin .. bir de fazla gözükme :)

Böyle müdürlere kalsa ayakkabısını boyamamızı, lavabo çıkışı ibrik tutmamızı isteyecek. Bunları okudukça sinir kat sayım yükseliyor.

Bizim tek kurtuluşumuz derslerimizi geri almamız bu yüzden eylemimize iyi hazırlanmalıyız. uğradığınız haksızlığa çok üzüldüm bu tutumların altında hep formatörlük saçmalığı yatıyor bence

netame' Alıntı:
volkankey' Alıntı:
deftones' Alıntı:
volkankey' Alıntı:

yap sen devam et..
sacmaliga bak.....

Transistör hocamızdan bu mantıkla görevi olmayan işi yapmadı diye savunma istenmiş, mülayim idarecilerle çalışıp ben sadece işime bakarım demek kolay. Ama dediği dedik idarecilerle iş yapıyorsanız ya restleşip huzurunuzu kaçıracaksınız ya da bazı angarya işlere göz yumacaksınız. Bir çok arkadaş bu durumu yaşıyor. Dayılanmak her idareciye sökmüyor. Bireysel direnişler bir anlam ifade etmiyor artık.
......................

yagiz38' Alıntı:
Hocam öncelikler geçmiş olsun; Dyned'in ders içerisinde kullanılması yasaktır; dersi aksatmayacak şekilde öğrencilerin boş zamanlarında gelip kullanmaları esas alınmıştır. Ben dyned ilçe koordinatörlüğü yaparken ders içerisinde kullanan öğretmenler uyarılıyordu. brlki bu ifadeler size yardımcı olur.

Yanlışınız olmasın hocam, haftada 1 ders saati dyned olarak işleniyor ingilizce derslerinin
heryerde uygulama böyle.

arkadaşım müdrü sana ceza vermek istemiş seni yıldırmak için ne yazarsan yaz ne savunma verirsen ver sana uyarı cezası görükür. sonuç sende ilçe milli eğitime itiraz edersin oda müdürü tutuar sonuç aldığın uyarı yanına kar kalır. senin yapman gereken yılmadan dik duruşunu göstermek merak etme 2. bi ceza vermeyi yemez gözü seni yıldırmak için verilmiş bir ceza olur olsa olsa

Geri