Okul MebWeb İl Mebbis Yöneticisi

Kodla Büyü
hocam şundan soruyorum.Ben eski kurum kodlu sitenin yönetim panelinden okul adını değiştir bölümünden okul adını değiştirip yayınla dedim oldu.sonra baktım ki index sayfası hala eski kurum kodlu.sonra yeni kurum kodumuzla yeni alamızı aldım güncelledim.Fakat şimdi 2 tane okul sitemiz oldu ama biri eski kurum kodlu yeni şablonda site,diğeri de yeni kurum kodlu yeni şablonda site.Eski kurum kodlu yeni şablondaki siteyi kaldırmak için ne yapmam gerekiyor?

eğer yayınla dediyseniz, eski siteyi görememeniz lazım. çünkü içeriğinin silinmesi gerekiyor. tarayıcı değiştirerek dener misiniz bir de.
yayınla dedikten sonra eski alan adlı siteye giriş yapınca bunun çıkması lazım.

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    13.3 KB · Görüntüleme: 1,393
Hocam eski sitenin paneline giriş yaparak yayınla dedim ve yeni şablon çıktı.Sonra da okul ismini değiştirdim ve o da değişti.Fakat index sayfasına baktığımda eski kurum kodu olduğunu gördüm ve yeni kurum kodumuzla yeni site aldım.Şimdi yeni şablonda 2 tane sitem var.Biri yeni kurum kodlu diğeri eski.Eskisini nasıl kaldırabilirim yeni şablondan acaba teknik desteğe yazarak mı yoksa mebbis il yöneticisi halleder mi?

1-İl ve ilçe yönetim panelinden eski okul silinir. Yetkileri var yani.
2-Belli bir süre sonra zaten silinecek.
3-Yönetim panelinden silinmesini istediğiniz okul adresini girerek aç deyiniz ve (alan değiştirmeden) herhangibir değişiklik yapmadan yayınla deyiniz. Eski alan adının içeriğinin silinmesi gerekir.

Hocam yayında olan, yeni şablonda aynı okul isminde(çünkü okul adı değiştir bölümünden okul adını güncelledim) farklı alan adlarında 2 tane sitem var.Tabi biri eski kurum kodu ile yapmış olduğum.Diğeride yeni kurum kodu ile yapmış olduğum.Eski kurum kodu ile yapmış olduğumu yen şablondan nasıl kaldırabilirim?Dediğiniz gibi mebbis yöneticisi eski kurum kodlu olanı silebilir mi?

Hocam şimdi eski kurum kodu ile giriş yapacağım sonra da yayınla diyeceğim alan adı silinecek yanlış mı anladım

öyle olması lazım :D
yayınla demnizde sakınca yok. eğer yedeklerinizi alma konusunda sıkıntı yoksa, tereddüt etmenize gerek yok.

il mem yönetim panelindeki yetkiler, ilce mem den bir kademe fazla, örneğin ilçe mem den siteye tanımlı okul mail adresi güncellenemiyorken (bazı okullar şahsi mail adreslerini kaydetmiş), il mem güncelleyebiliyor.
ayrıca site isminin kökten silinmesi konusunda il mem yönetim panelinde işlem yapılabiliyorken(yetkilendirmede değişiklik olmadığı sürece), ilçe mem yönetim panelinde göremedim.

Ekli dosyalar

• yonetim.rar
    416.9 KB · Görüntüleme: 37
arkadaşlar bazı okullarımızın iki adet siteleri mevcut eski sitelerin yayında olanlar var ve şifreleri vs bilinmiyor. ben yeni mebbis yöneticisi oldum ilçede bu siteleri kaldırma yetkisi anlatımlarınıza göre illerde bu durumda bir değişme var mı yada mail olarak atıp bildireceğimiz merkez bir mail adresi. teşekkürler

Geri