Okul Kütüphanesindeki Kitaplar

Kodla Büyü

wertbono

Site Gezgini
Arkadaşlar merhaba. Bir konu hakkında size danışmak istiyorum. Ondan önce içinde bulunduğum durumdan bahsedeceğim. Okulum biraz tutucu tabir edilen bir ilçede ve imam hatip lisesi. Aynı zamanda imam hatip ortaokuluna da gidiyorum. Buraya kadar hiçbir sorunum yok. Ama iki okulun da kütüphanelerini gezdiğim zaman siyasi içerikli kitapların olduğunu fark ettim. Örneğin lisede bulunan bir setin adı "Yalan Söyleyen Tarih Utansın"'dı. Ortaokulda da Serdengeçti'nin bir kitabını buldum. Ama durum özellikle lisede çok vahim. Bi raf sadece siyasi içerikli kitaplar. Genelde Timaş Yayınları'na ait. Kütüphane görevlisine bunlar siyasi neden kütüphanede dediğimde okulun Tarih Öğretmeninin özellikle çocuklar için koyduğunu ve okumaları için de tembih ettiğini söyledi. İçimi acıtan ise şu: Çocuklara bu yaştan itibaren bazı doktrinleri diretiyorlar ve çocuklar bu doktrinlerin etrafında şekilleniyor. İster istemez ileride yanlış düşünceler peşinde koşacak. Bu konuda ne gibi yol izlemem lazım?
Bu arada bir şey daha anlatmak istiyorum. Ders esnasında türbandan bunalan 5. sınıf kız öğrencilerim benden türbanlarını çıkarmaları için izin istediler ben de kabul ettim. Çıkardılar. Daha sonra içlerinden birisi velisine benden için kız öğrencilerin baş örtülerini çıkarttırmış diye milli eğitime şikayet etmiş. Milli eğitim de benden sorgusuz sualsiz savunma istedi. Düşünün artık buranın durumunu.
Tekrardan bu konuda yapacağım yolu belirtecek arkadaşların fikirlerini istiyorum. Teşekkürler.

bence direk bimere şikayet edin hocam. normalde ilçe milli eğitim hiçbir şey yapmaz ama şikayet gelince mecbur yaparlar.

Geri