Okul İtiraf Sayfaları

Kodla Büyü

nese1982

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Merhaba arkadaşlar. okulumuz adına açılmış itiraf sayfaları var. Bu sayfaları engellemek için neler yapılabiir. öğrencileri uyardık ama yeterli oldugunu düşünmüyorum.
şimdiden tş ederim

Tehdit edin hocam hocam. Okulun kurumsal e-posta hesabından sayfa yöneticisine resmi bir dille e-posta atın. "ilgili sayfada Milli Eğitim Bakanlığına bağlı x okulu ile ilgili asılsız, rencide edici ve izinsiz haberler, mesajlar, fotoğraflar, videolar vs olduğu görülmüştür. Kvkk (kişisel verilerin korunması kanunu) kapsamında bu uyarı mesajını takip eden 10 iş günü içerisinde savcılığa suç duyurusunda bulunacaktır. Doğacak her türlü hukuki sorumluluk sayfa yöneticisi başta olmak üzere ileti gönderen kişiler ile bu kişilerin velilerindedir.
Bilgilerinize sunarız."
Metni kendinize göre düzenleyiniz artık hocam. Hatta tehdit ile kalmayın resmi yollarla şikayette bulunun bence.

ben lisede çalışırken de vardı hatta okulda hocaların resimleri bile çekilip fotoshop yapılmıştı şikayet vs ettik bişey çıkmadı

Tehdit edin hocam hocam. Okulun kurumsal e-posta hesabından sayfa yöneticisine resmi bir dille e-posta atın. "ilgili sayfada Milli Eğitim Bakanlığına bağlı x okulu ile ilgili asılsız, rencide edici ve izinsiz haberler, mesajlar, fotoğraflar, videolar vs olduğu görülmüştür. Kvkk (kişisel verilerin korunması kanunu) kapsamında bu uyarı mesajını takip eden 10 iş günü içerisinde savcılığa suç duyurusunda bulunacaktır. Doğacak her türlü hukuki sorumluluk sayfa yöneticisi başta olmak üzere ileti gönderen kişiler ile bu kişilerin velilerindedir.
Bilgilerinize sunarız."
Metni kendinize göre düzenleyiniz artık hocam. Hatta tehdit ile kalmayın resmi yollarla şikayette bulunun bence.
tş ederim hocam. öncesinde de öğrencileri topluca uyarabileceğim bir metin ya da görsel var mı elinizde.

direk tespit ettiğiniz öğrencileri idare kanalıyla rehberlik servisine çağırttırıp uyarttırın devam etmesi durumunda yasal işlemlerin başlatılacağını söyleyin yeterli olacaktır

Bilgilerinize sunarız."
Sosyal medya siteleri banka sitelerinden bile daha güvenlikli. ip vs paylaştıkları da yok. Toplumsal bi olaysa bir sürü yazışma sonucu ip veriyorlar. yoksa öğrenci sayfa açmış vs çok zor. çözüm topluca sayfayı şikayet et kısmından şikayet ettirip paylaşım yapmasını engellemek

Geri