Okul İçin Laptop Önerisi

Kodla Büyü

duygudeniz

Üye
Okulumuz için 3 adet laptop almak istiyoruz. Fiyat-performans uygun olsun istiyoruz. Önerileri olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

marka olarak Asus ve Dell'den şaşmayın bence hocam.. HP ve Casper ise uzak durmanız gereken markalar diye düşünüyorum tecrübelerime dayanarak.. Bütçe de önemli tabi ki..

Sağolun Hocam. Bu ürünü hepsiburada.com dışında bir yerde bulabildiniz mi? KDV indirimi yapabilmek için teknomarketten satın almamız gerekmiyor mu?

en uygun fiyat hepsiburadada. bi arkadaşın kdv indirimi hakkındaki düşüncesi "HOCAM hepsiburadadan KDV istisna belgelerini hazırlayarak bir laptop aldık okulumuza ama benı çok ugrastırdılar. Belgelerinizi bagısçı bir velinin adına hazırlayarak düzenleyip ilçe veya il mem'e onaylatıyorsunuz. Sonra hepsiburadaya faks cekıyorsunuz. Onlar belgelerinizin dogru olup olmadıgını size mail atıyolar. Sonra asıl belgeleri kargoyla gönderiosunuz. Sonra onlar size yatırmanız gerekn tutarı yazıolar ve siz parayı yatırıp urunu alıorsunuz. fakat ben 1 ay ugrastım çok yavas çalısıor hepsiburda ve sizin çok ugrasmanız gerekıo"

Öğretmen arkadaşlar ve çevremdekiler sağ olsunlar, sayelerinde çok fazla PC ve laptopla haşır neşir oluyorum :) Şu ana kadar arıza yapan bir Dell ve Acer laptopa denk gelmedim. Asuslar iyi oluyor ama biraz nazikler; okul için uygun olmayabilirler.

Menar da 1 yıl kullandığım Hp veya Fujitsi Siemens bilgisayarları satıyorum.Garantileri 1 yıl devam ediyor. 980 tl ye almıştım. 500 tl ye tanesini veririm.Hiç bir sorun yok çok az kullanıldı.

hocam bilgisayar alırken istersen işletim sistemini iptal ettirebiliyormuşun diye duyumlar aldım yani bi 100 200 tl daha oynar gibi duruyor

Ucuz N,U veya Y serisi işlemcisi olan, dolayısıyla şarjı uzun süre(6-8 saat) dayanan bir laptop almanızı tavsiye ederim.
Sonuçta bu laptop ile oyun oynamayacağınızı; bir süre sonra toz-kir içinde kalacağını ve düşme-kırılma, tuşu kaybolma, ekranı çatlama riski yüksek olacağını düşününce çok kaliteli-çok pahalı-çok hızlı laptop almak akıllıca olmayacaktır. Okulda aşağıdaki özellikteki bir laptop her işinizi görecektir:
http://www.hizlial.com/lenovo-g5030-80g0006htx-n3530-216ghz-4gb-320gb-156-freedos-notebook/10603546
İşletim sistemi ile gelmemesi de bir avantaj. Hem Windows7 kurarsınız, öğretmenlerin Windows 8'i kullanamama problemi de ortadan kalkmış olur.
Ben şu an Celeron 1005M işlemcili G500 kullanıyorum. M serisi işlemci ile bile şarjı 5,30-6 saat dayanıyor. N işlemci ile 8-9 saat rahat görmesi lazım.
İleride bir de SSD harddisk takarsanız şarjınız daha da uzun süre gider, hızlanır, düşmelerde bad sektör olayını da çözersiniz.
Bence 1200TL verip hızlı ve kaliteli bir laptop almaktansa 800TL'ye bunu alın+150TLye bir SSD disk alın. Daha hızlı bir sistem elde edersiniz.

Evet ekonomik olmalı ama fazla da ucuza kaçmamak gerek bence. 1 ay önce benden habersiz celeron j1800 işlemcili PC alındı okula. Öğretmenler odasına diğer iki daha eski PC yanına koyuldu. İnanın en anlamayanı bile kullanmıyor yeni alınanı, çünkü tepkileri bariz yavaş. Bence en az 4-5 yıl sorunsuz kullanılabilir olmalı. Ne bakarsanız bakın işlemcinin benchmark puanına göz atında bence, fikir vermesi bakımından. Puanı 2500-3000 altından uzak durun diyebilirim. Lenovo, asus F/P yönünden iyiler, Dell kesinlikle her zaman tavsiye edilebilir marka. Diğerleri fiyatları yüksek gibi. Kolay gelsin hocam.

İyi günler arkadaşlar. Okulumuz için daha çok tören ve kutlamalarda kullanmak üzere 1 adet laptop almak istiyoruz. Bütçe 15000 TL. Önerilerinizi bekliyorum.

Geri