Okul için Facebook -Twitter-Youtube hesabı açmak mümkün mü?

Kodla Büyü

SeA_

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Okul için Facebook -Twitter-Youtube hesabı açmak mümkün mü?

Böyle bir kısıtlama var mı, müdür bey biraz çekiniyor bu konuda bana örnek yapılmış sayfalar falan lazım, veya bişey olmayacağına okulun sosyal medyayı kullanabileceğine dair...

Okuldan açılmıyor biliyorum bu siteler ancak hem eski öğrenciler ile irtibat halinde olmak hemde velilere bilgilendirme yapmak amaçlı düşündüm...

Cevap verirseniz sevinirim...

Başına belamı arıyorsun hocam... Öğrenciler öğretmenler hakkında hakaret vs. yazabilir. Siteleri sürekli takip etmeniz gerekir..

Yönetici durumunda siz olacağınız için ilerirde sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Twitter nasıl olur?

küfür edebilecekleri zaten engellerim hocam okul mevcudu az...

Sadece yasal bir yasağı var mı onu merak ettim...

kanunen bir engel yok facebook hesabı olan okullar var ama ne işe yarıyor bilmiyorum...

meb filtresinden bu sitelere giriş yapılabiliyor mu? Giriş yapılamaması bir mesaj mıdır?

deneme bile...
eğer çok duyuru yapmak istiyorsan 150 tl ye 5000, 250 tlye 10000 sms paketleri var, hatta excelden toplu olarak atabiiyorsun, o kadar parayı veremem diyorsan bir gsm hattı al, aylık 5000 lik sms paketi al, 10 tl falandır.... cepten sms at....
deneme bile...
en ufak soruncuk cıksa ihale sana kalır....

hocam belanımı arıyorsun yaw git al gazete otur oku.
millet neler çekiyor bu sosyal ağlardan
hadi onu geçtim okul web sitesi açıyoruz neler geliyor neler itiraflar iftiralar hakaretler küfürler ve daha neler neler ve ihale hep birine kaldı kim hadi bil

Hocam kontrolü ve takibi zor, sorumluluğu büyük . En ufak bir olumsuzlukta sizin başınızı ağrıtırlar. Sosyal medya her türlü iftira ve linç için müsait bir ortam. Bugün için problem olmayabilir ama ileride siz, idareci ya da öğretmen arkadaşlarınız bir öğrenci-veli ile sıkıntı yaşadığınızda o grupta yapılabilecek yazışma ve paylaşımları düşünün.

Duyuruları okulun resmi web sitesinden yapmak acil haberleşmeler için de bir hocamızın dediği gibi SMS paketi kullanmak daha mantıklı.

çok abartmaya gerek yok yapılabilir ve gayet güzel olabilir...arkadaş listesi oluştururken okulda bir form oluşturursunuz bazı bilgiler eklersiniz...okulun arkadaşlık isteği ve duvar kısmını kapatırsınız...arkadaş listesine de alımı form doldurtup siz ekleyerek oluşturursunuz...hani herkes giremez hesabi daha cool durur... :puhaha: bu şekilde olunca fake hesap olmaz arkadaş listesi de güvenilir biçimde korunmuş olur...formun en altına da hesabim çalınsa dahil tüm sorumlulukları kabul ediyorum diye de imza attırdınız mı başınız ağrımaz...

Bu konuda güncel bilgisi olan var mı ?

Misal okulun face sayfası var ve çok çabuk erişim sağlayabiliyorum öğrencilere velilere, haberler, bilgilendirme ve duyurular açısından büyük kolaylık sağlıyor.

Aynı zamanda bir de instagram adresi açtım, ordan da okulla ilgili haber görsellerini paylaşıyorum ve bilgilendirme yapıyorum.

Bunun sakınca doğuracak bir durumu var mıdır? Resmi boyutunu bilen var mı ?

Sayın hocam, öğrencileri, okulu rencide edebilecek bir resim, video paylaşmazsanız ve okul adına değil de kişiselleştirerek paylaşımları yaparsanız sıkıntı çıkmayacaktır.
Biliyorsunuz, geçen yıldan bu yana MEB çeşitli yazılar göndererek öğrencilere ait görsellerin izinsiz yayınlanmaması vs. gibi uyarılarda bulunuyor, bunlara uyulduktan sonra sıkıntı olmayacaktır.

Biz okul adına facebook grubu kurduk, kapalı bir grup yabancıları almıyoruz, sıkıntı çıkaran biri olursa ki şu ana kadar olmadı gruptan atıyoruz, grupta öğretmenler ve öğrenciler var,hatta veliler var, paylaşımlar ve sorular oluyor ve faydalı da oluyor
ayrıca instagram hesabı açtık seçme fotoları ve önemli duyuruları atıyorum sadece öyle her şeyi paylaşmıyorum instagramda
okul tanıtımı ve vizyon açısından çok güzel bir uygulama, eksi yanı paylaşımlarda biraz hassas olmak gerekiyor
örneğin bir foto paylaşmıştım instagramda bir öğrenci fotonun kötü çıktığını söyleyerek beğenmediğini söyledi ben de sildim ama bu durumlara çok az rastlıyorum
ikinci kişilerin paylaşımlarında yönetici onayı olmadan olmaz,
bu biraz da okul profili ile ilgili, okul veli ve öğrenci profili ortalama ve ortalamanın üstündeyse sorun çıkmaz

Geri