Okul için Bilgisayar önerisi

Kodla Büyü

s_kajmeran

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Okulumuz için 2 adet bilgisayar alınacak. i5 işlemcili, 4-8 GB ramli bir sistem için uygun fiyatlı bildiğiniz hazır sistemlerden önerirseniz sevinirim...

vatandan %30+%18 kdv indirimle 1015 tlye bugün teslim aldım.

Ekli dosyalar

• okulpc.jpg
    okulpc.jpg
    115.6 KB · Görüntüleme: 1,822
Teşekkürler hocam... Bir de buna monitör, klavye-mouse ve kamera eklersek olur gibi...

Başka önerilere açığım...

+250 ye ekran,klavye fare kablosuz, kamera güzel konfigürasyon tamamlanır hocam.

bilgisayar ne için alınacak? öğretmenler odasına falan alınacaksa yazık etmeyin makineye. haaa yok bilg. öğretmeni ya da profesyonel biri kullanacaksa eyvallah.

1le 4 arasında pek fark yok 2 sinden birisi tercih edilebilir.
maddi olarak sorun yoksa 3 alınır. ama maddiyat önemli ise 1. yi al geç hocam. 1 ve 4 ün ekran kartı aynı tek fark işlemci oda performans olarak çok farklı görünmüyor.

http://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html

1. de cache bellek 6 mb görünüyor, 4üde ise belirtilmemiş bu yönde de bir inceleme getirebilirsiniz.

son çözüm önerisi bu fiyatlara benzer ölçüde freedos dizüstü bilgisayarlar alabilirsiniz. Hatta miktra 1800 leri görürse tam bu özellikleri yakalarsınız.

Hocam görüşünüz için teşekkürler... 1500 tl gibi bişey düşünülüyor...

konuyu biraz değiştirdim kusura bakmayın ama fiyatlar uçtukça seçimler değişiyor ve genişliyor.
1500 civarı da güzel bir miktar. biraz daha araştırmanızı öneririm.

birde acaba masaüstü mü sizin için kullanışlı olacak yoksa dizüstü mü?

Hocam 1 tane lenovo i3 dizüstü bişey var. Pek sevilmedi dizüstü, masaüstü istendi... Ama güzel bir dizüstü de alınabilir...

Hocam ben bu sistemi kdv dahil 1450 TL'ye aldım, tavsiye ederim...

Ekli dosyalar

• teklif.jpg
    teklif.jpg
    74 KB · Görüntüleme: 1,340
fatihinfedaisi' Alıntı:
the_korsan' Alıntı:
okul için alınca %18 kdv indirimi yaptırmak için neler gerekiyor acaba, açıklayabilir misiniz hocam ?

AYNI anda hem dkv muaf hem başka indirim yapmıyorlar diye biliyodum ben .
yapmanız gereken alacağınız yerin muhasebesinden bir okulun gönderdiği evrağın örneğini isteyin. aynısını doldurun. veya kdv muafiyet belgesi var indirin doldurun ilçe mem müdürü imzalayacak sonra karşı tarafa fakslayın. ama ilk iş karşı tarafın muhasebesini aramak.

yildiray75' Alıntı:
fatihinfedaisi' Alıntı:
the_korsan' Alıntı:
okul için alınca %18 kdv indirimi yaptırmak için neler gerekiyor acaba, açıklayabilir misiniz hocam ?

AYNI anda hem dkv muaf hem başka indirim yapmıyorlar diye biliyodum ben .
yapmanız gereken alacağınız yerin muhasebesinden bir okulun gönderdiği evrağın örneğini isteyin. aynısını doldurun. veya kdv muafiyet belgesi var indirin doldurun ilçe mem müdürü imzalayacak sonra karşı tarafa fakslayın. ama ilk iş karşı tarafın muhasebesini aramak.

ilçe milli eğitimden bir veliniz adına(tcsi ile birlikte) alacağınız ürünü mümkünse modeli ile 1 adet bilgisayar+1 adet yazıcı +1adet projeksiyon vs. şeklinde hazırlatın... müdürün kaşesi ve mührü de lazım sanırım...

Arkadaşlar bizimde okula öğretmenler odasına 2 tane bilgisayar alınacak.Özellikleri orta düzey,eğer fiyatı uygun olursa iyi olsun...Önerilerinizi bekliyorum...

Geri