Okul Formatörü tam zamanlı olarak ilçede görevlendirilirmi.

Kodla Büyü

halder

Site Gezgini
Arkadaşlar bilgisi olanlar cevaplayabilirmi? Okul Formatörü tam zamanlı olarak ilçede görevlendirilirmi?İlçe milli eğitim ya kaymakamlık oluru ile ve ya direk valilikten olur olarak seni ilçe mem ne çekmek istiyoruz diyorlar.bu konu hakkında bilgisi olan varsa lütfen paylaşabilirmi.görevlendirme yapabilirse hangi mevzuata göre yapabileceğini yazarmısınız :+1: :?:

"ihtiyaca binaen" die bir yazı tuttuştururlar hocam,bişey yapamaazsınız yani görevlendirebilirler.Milli eğitim müdürünün insiyatifinde.

Hocam formatörlük zaten görevlendirmedir hem de valilikten... görevlendirme üstüne görevlendirme olmaz...Valilik görevlendirmesi dururken kaymakam hangi hakla görevlendirme yapabilir..

seni mem görevlendirmek için önce valilik formatör görevledirmeni iptal edecek

ofkar' Alıntı:
Hocam formatörlük zaten görevlendirmedir hem de valilikten... görevlendirme üstüne görevlendirme olmaz...Valilik görevlendirmesi dururken kaymakam hangi hakla görevlendirme yapabilir..

seni mem görevlendirmek için önce valilik formatör görevledirmeni iptal edecek
yapıyorlar hocam sık karşılaşılan bi durum.

sadece bizi değil tüm öğretmenleri görevlendirebilirler olay bir yazılı emre bakar...

Hocam ilçe MEM seni ebitefo olarak görevlendirip tamirci ya da memur gibi çalıştırmak istiyorsa bunu yapmayacağınızı, ebitefoların görevi ne olarak belirtilmişse onu yapacağınızı görevlendirilmeden önce söyleyin.

Yine de görevlendirilirseniz;

( 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 111.Bölümünün "Kaymakamların hukuki durumları, görev ve yetkileri" ni düzenleyen Il.kısmının 31 .maddesinin (G) fıkrasında " Kaymakam ilçedeki idare, daire ve müesseselerde çalışan uzman veya fen kollarına dahil memur ve müstahdemlerden ilçenin genel ve mahalli hizmetlerine ilişkin işlerin görülmesini asli vazifelerine halel getirmemek şartıyla valiliğe teklif suretiyle isteyebilir. Valilikten alınacak emir üzerine bu memurlar verilen işleri yapmakla ödevlidirler." hükmüne yer verilmiştir. )

gereği dava açabilirsiniz. Dava yaklaşık 3 ay sürüyor ve önce yürütmenin durdurulması akabinde iptali kararı çıkıyor.

sonuç olarak yine de görevlendirilirsiniz.Amirleriniz üzerinde de güzel izlenimler bırakmış olursuınuz

Hocam istemiyorsan şımarık çocuk gibi yaygarayı bas.Banane banane, gitmek istemiyorum işte de, o zaman zaten görevlendirmezler.Bana da böyle teklif sundular da, ben de yer miyim, olmaz dedim.Çünkü İlçe MEM'de iş yükün daha ağır olur hocam.Millet seni memur gibi görürler.Bilgisayarda bir iş oldu mu, hemen sana koşarlar, al şunu yap derler.(kabaca)

Geri