Okul formatörlüğüne 40 000 kadro

Kodla Büyü

murataslanix

Aktif Üye
bu gün eğitekten aldığım bilgiye göre 40 000 kadro tahsisi yapıldığı bunun alt yapı ve yönergelerinin hazırlanmakta olunduğunu yetkili bir ağızdan duydu. biliyorum bir çok defa bu şekilde haber duymuş tur fakat bu biri baya gerçekçi gibi gözüktü. bunu bekleyen boteci arkadaşalara selamlar.

bu norm sorunu kadro olmadan çözülmez. Ama kadroyu Eğitek veremez. Talep eder. PGM'nin açıklamalarında kadro ile ilgili ışığı hiç göremedim ben.

mfk ya katılıyorum murataslanix hocam eğitek kadroyu veremez. 40.000 formatör kadrosuda tahsis edemezler. bu oyalama taktiği inanmayın bunlara 2007 yılından beri formatörlük yönergesi çıkyor.

NET BİLGİ VE BELGELERLE KONUŞALIM ARKADAŞLAR MIŞ MUŞLARLA BU İŞ OLMAZ. YETERİNCE BİLGİ KARMAŞASI VAR ZATEN

başladı gene malum yerden uydurma haberler... :verymad: :verymad: :verymad:

Bu uydurma haberleri yapan arkadaşların amacı nedir. Sağlam bir kaynak dediğiniz nedir. Açıkçası bu gizem nedir?

geçen hafta eğiteke maraştan ebitefo arkadaşlar gitmişler. onlarada aynısını söylemişler. sayıyı bilmiyorum ancak fatih projesi için en ücra köyler dahil (müstakil müdürlüklerin olduğu okullarda dahil) her okulun kadrolu bir formatör öğretmeni olacakmış. eğitekin atama yetkisi olmasada taslak yasalaşırsa herokulda kadrolu bir formatör öğretmeni olacak

kimler alınacak bu kadrolara önemli olan bu sanırım, tekrar bizleri sınava tabi tutmasınlar, formatörlük belgesi olanlarla karşılaştırmak için yada bu kadroları verebilmek için

hamuş' Alıntı:
kimler alınacak bu kadrolara önemli olan bu sanırım, tekrar bizleri sınava tabi tutmasınlar, formatörlük belgesi olanlarla karşılaştırmak için yada bu kadroları verebilmek için
sınav falan yok hocam bt öğretmenleri için formatörlük kadrosu verecekler. birde üniversiteyi bitirip sırada bekleyen binlerce bt öğretmen adayı var. nasıl ki okul öncesi rehberlikçilerin hepsini atadılar benzer bir durum bt öğretmenleri için de geçerli olabilir

Bununla ilgili resmi yazı gördüm il milli eğitimde, kaynak sağlam haber doğru.

İnsan artık her duyduğuna inanmak istemiyor wikileaksteki gibi belgeler istiyor :idea:

ama bt ciler formatör olsyun
zira sınıfçılar başka branşçılar bekliyolar formatör olmayı

murataslanix' Alıntı:
bu gün eğitekten aldığım bilgiye göre 40 000 kadro tahsisi yapıldığı bunun alt yapı ve yönergelerinin hazırlanmakta olunduğunu yetkili bir ağızdan duydu. biliyorum bir çok defa bu şekilde haber duymuş tur fakat bu biri baya gerçekçi gibi gözüktü. bunu bekleyen boteci arkadaşalara selamlar.

murataslanx acaba Senyor Teacher olan mı :D

Ben de bi duyum aldım bir maaş da ikramiye verecekmiş bunlara.
Bırakın bu işleri allahaşkına.

sağlam bir yerden duydugum habere göre bu konuyu açan sağlam bir yerden bilgi almamış olabilir :)))))))))))))))))

teyyyyyyy

eğer bu doğru ise her önüne geleni formatör yapmaları(branş dışında) bizim sonumuz olur.yer değiştirme diye bi hakkımız kalmaz artık

Bütün sağlam kaynakları harika resmi basın açıklaması yaparak çürüten PGM ye teşekkürler.

haberiniz olduğu üzere fatih projesi ile her sınıfa projeksiyon ve HER ÖĞRETMENE BİR BİLGİSAYAR zaten verilecek. milli eğitime bağlı tüm okullardada ortak bir ağ oluşturulup etkinlikler vs ortak bir havuzdan yürütülecek. böyle bir ortamdada her okulun kadrolu formatörünün olması zaten kaçınılmaz.

Bu açıklama inandırıcı gelmiyor..3-5 yıl sözleşmeli çalışan öğretmenleride kadroya alıcaktı bu hükümet..Sonra kendi tercihleri dediler..Daha geçen hafta Personel Genel Müdürünün Bilişim Teknolojileri öğretmenleri ile ilgili yaptığı açıklama ortada..Kendilerinin ne yaptıklarını bile bilmiyorlar..Arkadaşın yaptığı açıklama bana belli bir siyasi kitlenin oy kaybetmesini engellemek için yapılan klasik ağza parmakla bal çalma masallarından başka bişey gelmedi..Devletin dili madem yazı bize yazı göster kardeşim...Şehir efsanelerine karnımız tok artık... :!:

nosTRa' Alıntı:
murataslanix' Alıntı:

Yes itizzz.. :)
Hayrola Murat hocam pek görünmüyon ne feyste ne forumda. Denizlide havalar nası. Gari gittin denizliye aramaz sormaz oldun :)

Son çıkan norm kadro yönetmeliği her şeyi açıklıyor aslında. Birileri kızacak ama gene yazayım. Her okula olmasa da bt sınıfı olan bir çok okula bt formatör öğretmeni normu verilecek. Sadece bt öğretmenleri buraya atanacak. Bazıları bunu yazınca emekli olana kadar bu okulda kalacaz mı demiş ne alaka. Normu olan diğer öğretmenenler tayin isteyemiyor mu. O sebeple ders saati sayısı problem olmaktan çıkacak. Önemli olan görev tanımları ve haklar. Beni dinlerseniz bununla ilgili konularda bastırın bakanlığaı. Karar veren verdi zaten.

Cemal TANER' Alıntı:
nosTRa' Alıntı:
murataslanix' Alıntı:

Yes itizzz.. :)
Hayrola Murat hocam pek görünmüyon ne feyste ne forumda. Denizlide havalar nası. Gari gittin denizliye aramaz sormaz oldun :)

Yaw murat hocam da asparagas haber yazacak adam değil. Kaynağını da açıklar yakında :D Denizliye gideli bırakmıştı bu işleri...

Geri