Okul formatörlüğü veya müdür yardımcılığı ne dersiniz

Kodla Büyü

porry

Aktif Üye
Okulumda 18 saat bt dersim var ve formatörüm.Okulumuza yeni müdür atandı.Müdür yardımcısı kadrosu da boş dersleri 6 ya düşürüp beni de görevlendirme müdür yardımcısı yapmak istiyor.Sizce nasıl davranmalı ve ne yapmalıyım.Bu arada dersimin sayısı 6 yadüşünce norm fazlası olur muyum?Çünkü bölge normu 12 mevcut ise 15.

Hocam şahsi fikrim 18 saat derse girip aynı zamanda formatör olmak akıl kârı bir şey değil. Diğer taraftan görevlendirmeler norm olayını etkilemez yani okulda toplamda 6 saat BT dersi olacak olursa sen Müdür yardımcısı da olsan norm fazlası olursun.

porry' Alıntı:
Okulumda 18 saat bt dersim var ve formatörüm.Okulumuza yeni müdür atandı.Müdür yardımcısı kadrosu da boş dersleri 6 ya düşürüp beni de görevlendirme müdür yardımcısı yapmak istiyor.Sizce nasıl davranmalı ve ne yapmalıyım.Bu arada dersimin sayısı 6 yadüşünce norm fazlası olur muyum?Çünkü bölge normu 12 mevcut ise 15.

Bölge normu 12 ise fazla ders saati olan okullardan başlanarak norm verilir. Büyük ihtimal sizin normunuzda 0 olacaktır. 18 saat ders var ise bayğ büyük bir okul olmalı..

bizim okulun ikinci kademesi 18 sınıf o yüzden 18 saat dersim var.Okul normu ise şuanda 1.Burada da sıkıntı yok.Dersimi 6 ya düşürürse müdür bey o zaman norm fazlası olurmuyum?sıkıntı burda.okulumuzda 18 ikinci kademe,25 birinci kademe var.Bu arada formatör öğretmenler müdür yarcımlığı için görevlendirme teklif edilemezler diye biliyorum doğru mu?

müd yardımcılığını seçin derim hocam nacizane fikrim.

iki sene önce senin durumundaydım okulda iki bilgisayar öğretmeni vardı. biri formatör olmak zorunda denildi. benim müdürümde idarecilik teklif etti kabul ettim. öncelikle idarecilik formatörlükten daha yorucu okulda kuş uçsa senden bilirler diğer yandan idareci olunca yetki sende olur bazı olaylara daha kolay müdahale edebiliyorsun. tercih senin ama şartlarını önceden konuş. hangi işleri yapacağın gidiş geliş saatlerin falan.

Sınav ayın 17 sinde açıklanacak, büyük ihtimalle de hemen peşine boş müdür yardımcılıklarına yeni atama olacak. Okulunuza kadrolu bir müdür yardımcısı gelirse tekrar öğretmenliğe dönmek zorunda kalacaksınız. Ortalık iyice karışacak. 18 saat ders olduğuna göre büyük bir okulda olmalısınız. Büyük okulda İdarecilik de formatörlük de epey zordur.

evet arkadaşlar okul büyük 2200 öğrencisi var.43 şube var.(25 sınıf var) 15 sınıfta projeksiyon var.

Geri