Okul Dijital Pano (Ücretsiz, İnternetsiz)

Kodla Büyü
Hocam elinize emeğinize sağlık.Bir sorum olacak.Biz rehberlik odasında bulunan bir akıllı tahtayı okul girişine tv gibi astık.Sizin programı direkt bunda mı çalıştıralım yoksa başka pc üzerinden buna görüntü mü aktaralım?

Program Bilgisayarda çalışır. Görüntüyü TV ye aktarmanız gerekir

hocam elinize sağlık teşekkür ediyoruz. Yoğun emek harcamışınız.
Bende aynı arkadaşımın söylediği gibi yayınla veya şablonu değiştir butonuna basınca herhangi birşey olmuyor. arka planda çalışan programlarda okulpano.exe çalışıyor görünüyor.
işletim sistemi: win 7 64bit
office 2010 32 bit
Win8 ya da win10 test edildi. Win7 test etme imkanım olmadı. Ancak bazı arkadaşlar çalıştırabilmiş. Hatta bir arkadaşımız. Flash güncelleme paketini yükleyince win7 de çalıştığını söyledi. Programda flash la ilgili bir modül var. Belki o sorun çıkarıyordur. Şimdilik çözüm Win8 ya da Win 10 kullanmak. Flash eklenti ekleyip sizde bir deneyin isterseniz. İş yoğunluğu nedeniyle bu sorunla kısa vadede ilgilenmem imkansız.
Uzun zamandır burayı da takip edemiyordum. Programla ilgili sorunlarınızı; Program içinde yazan, mail ya da cep telefonum aracığıyla iletebilirsiniz.
Program indirme ve açıklamalar :
http://canakkale.meb.gov.tr/www/dijital-okul-pano/icerik/2710
Karışıklığı önlemek için sadece bu adreste yayınlıyorum.
İyi Çalışmlar

Son düzenleme:
program güzel yanlız eski bilgisayarlar için uygun değil. videoları kapatıp sadece resimleri sadece döngüye de soksan bir süre sonra program hata verip donuyor. video ile açınca hata vermesi daha kısa sürüyor videoları zaten eski bilgisayarlarda oynatması sıkıntılı. bunun dışında güzel bir makina da sorunsuz çalışır diye düşünüyorum. programı güncellemek ve kendi okulunuza göre ayarlamak çok pratik. ayarları excelden çekiyor olması iyi düşünülmüş. pencere isimleri görünmese daha güzel olurdu ya da başlık görünsün diye bir tik olsa pencerenin bir yerlerinde isteyen kaldırsa mesela güzel olur. Emekleriniz için teşekkürler. biz kullanamıyoruz eski makinamız olduğundan dolayı. ama gayet iş görecek bir program. lcdpanel.net kullanıyoruz. internet den çalışıyor ama ayarlar sizin pc de kalıyor. gerçi bu program kadar kullanışlı değil ama bu da incelenebilir. saygılar selamlar.

Hocam her şey tamam da sağ üstteki dersler kısmında olması gereken sayısal bilgiler bende görünmüyor. Nasıl görünür yapabilirim?

Yeni sürümünü deneyen oldu mu? Biz hiç kullanmadık deneyelim mi diye düşündük ama bu tarz ekranlara gerek var mı halen bilemedim?

Geri