Okul Dergimiz HÜVE - Indesign Paylaşım

Kodla Büyü
furkanhoca' Alıntı:
bizde olmayan fontlar var sanırım. onları nasıl tespit edebiliriz?
Indesign ile açınca sizde olmayan fontların isimlerini hata olarak belirtmesi lazım. İsimlerini internetten aratıp ilgili fontları indirebilirsiniz. Veya kendiniz benim kullandığım fontların yerine başka font seçip tüm fontları kendinize göre değiştirebilirsiniz. Birkaç mesaj üstte kapaktaki fontu sormuştu bir arkadaş o jpeg formatında olduğu için o fontu belirttim. Benzer şekilde sormak istediğiniz font varsa sorabilirsiniz. Yardımcı olmaya çalışırım.

Beğenisini sadece bakıp içinden değil, yazarak buradan belirten tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Gerçekten tüm olumlu yorumlar insanın yorgunluğunu unutturuyor, insanı motive ediyor. :alkis:

boteakif' Alıntı:
furkanhoca' Alıntı:
Indesign ile açınca sizde olmayan fontların isimlerini hata olarak belirtmesi lazım. İsimlerini internetten aratıp ilgili fontları indirebilirsiniz. Veya kendiniz benim kullandığım fontların yerine başka font seçip tüm fontları kendinize göre değiştirebilirsiniz. Birkaç mesaj üstte kapaktaki fontu sormuştu bir arkadaş o jpeg formatında olduğu için o fontu belirttim. Benzer şekilde sormak istediğiniz font varsa sorabilirsiniz. Yardımcı olmaya çalışırım.

Hocam bahsettiğin yeri gördüm. Dediğin gibi o fonları netten bulurum. Teşekkürler tekrardan

Ellerinize sağlık hocam, çok güzel olmuş :alkis:
Paylaşım için ayrıca teşekkürler, bizler için de güzel bir örnek çalışma :)

furkanhoca' Alıntı:
boteakif' Alıntı:
furkanhoca' Alıntı:

Hocam bahsettiğin yeri gördüm. Dediğin gibi o fonları netten bulurum. Teşekkürler tekrardan

Hocam, fontları internetten buldum fonts klasörüne attım ancan yine de missing fonts hatası veriyor.

Indesign ile şu anda üstünde çalıştığım İngilizce gramer kitabını yazmış biri olarak, profesyonel kalitede bir iş çıkarttığınızı söyleyebilirim :+1:

yataylimit' Alıntı:
Indesign ile şu anda üstünde çalıştığım İngilizce gramer kitabını yazmış biri olarak, profesyonel kalitede bir iş çıkarttığınızı söyleyebilirim :+1:
Teşekkürler hocam.

18×27 boyutlarinda yapsak matbaa sikinti cikarir mi.Genelde a4 boyutlari daha ucuz ve basimi kolay mi oluyor

gunerkartalova' Alıntı:
18×27 boyutlarinda yapsak matbaa sikinti cikarir mi.Genelde a4 boyutlari daha ucuz ve basimi kolay mi oluyor
Baskı için matbaa ile önceden görüşürüp bilgi almak lazım. Boyut için sorun olacağını düşünmüyorum. Ama maliyet konusunda bilgim yok. Sormak lazım.

ato50' Alıntı:
ellerinize sağlık hocam. varsa cs4 sürümünde dosyasını almak mümkün mü...
Daha önce de soruldu ama maalesef cs4 sürümü yok. Biraz bakındım şu bilgiye ulaştım;

CC/CS6'daki InDesign dosyalarının CS5.5/CS5/CS4 ile kullanmak üzere açılması

InDesign CC veya CS6'da, Dosya> Farklı Kaydet'i seçin.

Dosya türü (Windows) veya formatı (Mac OS) olarak InDesign Markup (IDML) seçeneğini belirtin.

Not:

IDML dosyaları InDesign CS4 ve üstü sürümlerle uyumludur.

Kaydet'e tıklayın.

Artık IDML dosyasını CS5.5, CS5 veya CS4 ile açabilir ve InDesign belgesi olarak kaydedebilirsiniz.

Ancak normalde 47 MB olan INDD dosyası ben IDML olarak kaydedince 1 MB oluyor. Bilmiyorum ki o dosya iş görür mü?

Çok profesyonelce hazırlanmış bir dergi olduğu kapağına bakınca dahi sinyal veriyor, elinize emeğinize sağlık.

Yalnız bende paylaştığınız indesign dosyasını CS6 sürümü ile açmak istediğimde şu hata çıkıyor:
upload_2017-9-21_23-10-47.png

Anladığım kadarıyla sizin hazırladığınız indd dosyasını "Save As Indesign CS4" seçeneği ile farklı kaydetmeniz gerekiyor CS6'da açılması için. Bu şekilde yapıp da paylaşmanız mümkün olur mu acaba? Ya da başka CS6 kullanıp da açabilen var mı dosyayı?

Çok profesyonelce hazırlanmış bir dergi olduğu kapağına bakınca dahi sinyal veriyor, elinize emeğinize sağlık.

Yalnız bende paylaştığınız indesign dosyasını CS6 sürümü ile açmak istediğimde şu hata çıkıyor:
Ekli dosyayı görüntüle 56323
Anladığım kadarıyla sizin hazırladığınız indd dosyasını "Save As Indesign CS4" seçeneği ile farklı kaydetmeniz gerekiyor CS6'da açılması için. Bu şekilde yapıp da paylaşmanız mümkün olur mu acaba? Ya da başka CS6 kullanıp da açabilen var mı dosyayı?
Teşekkür ederim hocam. Bir üstteki mesajımda bu bahsettiğiniz olayı açıkladım. Seçenekler kısmında Save As Indesign CS4 gibi bir seçenek yok maalesef.

elinize emeğinize sağlık. indesign formatını paylaştığınız için de ayrıca teşekkür ederim.

Geri