okul borsası programı acil lazım!!!

Kodla Büyü

umutbilisim

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar dijital pano programı olan okul borsası programı lazım. Müdürümüz bir okulda görmüş hemen istedi. Nette aradım öyle bir program bulamadım. Okul Borsası programı hakkında bilgisi olan ya da elinde bu program olan hocalarım varsa paylaşabilirler mi?

nedir hocam okul borsası söylede bizde öğrenmiş olalım

:D okul borsası???
Okul Panosu görmüştür. Onu yapmanın da en kolay yolu eğer koridorda bir LCD tv varsa ise USB ile okulu tanıtıcı videolar yüklemek.
Kolay gelsin

- Arkadaşlar 3-C den Ahmet Bıyıkçıoğlu' nun değeri yükselmiş hemen onu bizim sınıfa almamız lazım.
- Elinizde BT dersini seçen öğrenci varsa hemen elden çıkarın değeri düşüyor.
- Ne alalım?
- Anladın Sen onu...

hehe. Hocam sordun mu ne borsasıymış?

yorumlar güzel:) ama öyle bir şey var gördüm. alttan borsa değerleri gibi kayan yazılar geçiyor. çok sayıda bölüme ayrılmış ekran..isteyen varsa programın örnek görüntüleri nette var ama program ortalıkta yok:)

ona dijital pano diyoruz hocam. dijital pano diye forumda arat arkadaşların paylaşımları var. oradan faydalanabilirsin. donanım olarak nasıl kurduklarından programına kadar var.

Ha ha hocam ona kim okul borsası demiş acaba, bir de neden demiş çok merak ettim.

Broker lar ekrana bakıyor ya borsada. bizim öğrenciler de ekrana bakınca broker olmuşlar :puhaha:
bizim pano da olmuş sana borsa :++:
...

umutbilisim' Alıntı:
http://www.canakkaleolay.com/details.asp?id=73326
bu da linki arkadaşlar:)
Habere bakılırsa hocamız doğru söylemiş ama o okul oluşturduğu projeye marjinal bir isim vermiş. 'Okul Borsası'

Arkadaşlar bende bu program var ama bir türlü çalıştıramadım devamlı hata veriyor eğer isterseniz paylaşırım

okul borsası programını ekliyorum arkadaş ama ben devamlı deneme yapmama rağmen çalışmadı gitti çözersek süper bir yazılım inşallah çözersiniz

Ekli dosyalar

• borsa.rar
    524.3 KB · Görüntüleme: 862
İyi geyik yapmışlar bazıları ama programı dah önce denedim ve çalışıyor, ama bana çok fazla not mukayesesi yani at yarışını hızlandırmak gibi geldiği için şu tarz bir pano kullanmayı daha uygun buldum.
www.turanioo.k12.tr/pano

Sallayan çok olmuş ama işin gerçeği Çanakkale de bir BT öğretmeni ve Sınıf öğretmeni tarafından temeli atıldı ve oluşturuldu. Cumhurbaşkanına kadar giden bir çalışma oldu, ödül aldı. Hatta isteyenlere sembolik bir rakamla dağıtacaklardı fakat devamı gelmedi diye biliyorum. Gerçekten öğrenci davranışları ve notları üzerinde etkisi vardı. En temiz sınıf, en olumlu davranışlar vb. gibi olumlu pekiştireçleri de vardı, Sonuçta o insanların uzun süren emeği, özverisi ve yaratıcılığı söz konusu.

İsmine, özelliğine falan takılan, eleştiren arkadaşlara kocaman alkış. :alkis:

BaRBaRYaN' Alıntı:
Broker lar ekrana bakıyor ya borsada. bizim öğrenciler de ekrana bakınca broker olmuşlar :puhaha:
bizim pano da olmuş sana borsa :++:
...
:++: :puhaha: güzel barbaryan..

işimiz gücümüz bitti bi de borsa kalmıştı zaten..ne olduğumuz belli değil.. :puhaha:

solomonte' Alıntı:
Programın ismi de içerik hakkında çağrışım yapsa iyi olur. İçerik kısmına takılmadık zaten.
"Borsa" nasıl bir anlam çağrıştırır?

Herkes sizin kadar derin düşünmüyor hocam, ekran görüntüsü tvlerdeki klasik borsa görüntülerine benzediği için adını öyle koymuşlar olabilir, okumasıda kolay olduğu için olabilir, türkçe karakter taşımadığı için olabilir, dikkat çeksin diye böyle yapmışlar olabilir, rekabet içeren bir kelime istedikleri için olabilir, olabilir de olabilir yani.

sanırım programı Çanakkale il eğitici formatörü Ergün ATEŞBAHAR yazmıştı.....

file.php

Bu Programı paylaşabilecek olan var mı? Çalışan haliyle...

Borsa mı ? Neresi benziyor allaşkına...
-Eriği bilir misin?
-Evet, bilirim.
-Yedin mi hiç?
-Yok, babam yemiş.

bu arada herşeyi geçtim. program menü olarak çok karışık geldi. forumda daha güzel örnekleri mevcut

Burada kimse yapılan programı ya da verilen emeği eleştirmiyor kanımca. Sadece borsa ismine takıldı herkes ki bu da hem Bilişimci hem de eğitimci olarak üzerinde konuşmaya yetkinliğimiz olan bir konu.

Valla hocam isim o kadar marjinal ki; programa verilen emeği, programın işlevselliğini, görselliğini ve daha bilmem nesini gölgelemiş bulunuyor. :) "Hani başkası adına utanç duyarsın ya!(replik)" :oops:

hocam Chrome da LCD pano uygulaması var.Onu kullanabilirsiniz.Kullanımı kolay.Kendi okulunuza göre özelleştirebilirsiniz...

ilsis' Alıntı:
okul borsası programını ekliyorum arkadaş ama ben devamlı deneme yapmama rağmen çalışmadı gitti çözersek süper bir yazılım inşallah çözersiniz

çalışmıyor maalesef :(

Geri