Okul Bilgisayarlarının Klavyelerini Değiştirme?

Kodla Büyü

klebsiella

Süper Üye
Süper Üye
Merhaba arkadaşlar,
sınıftaki klavyeleri değiştirmek istiyoruz..
Hepsi F klavye, öğrenciler etkinlikleri yaparken oldukça zorlanıyorlar zaten bir kaç tanesi de sorun yaratıyor.

Klavyeleri değiştirip hepsini Q klavye alsak bir sorun yaratır mı sizce?
Okullarda F klavye halen zorunlu mu**

klebsiella' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar,
sınıftaki klavyeleri değiştirmek istiyoruz..
Hepsi F klavye, öğrenciler etkinlikleri yaparken oldukça zorlanıyorlar zaten bir kaç tanesi de sorun yaratıyor.

Klavyeleri değiştirip hepsini Q klavye alsak bir sorun yaratır mı sizce?
Okullarda F klavye halen zorunlu mu**

hocam ben 2 sene önce değiştirdim, müfettişte geldi hiçbişi demedi açıkladım zaten, internetten sticker aldım tanesi 2 tl gibi bişidi, 25 pcyi q klavye yaptım çok da iyi oldu

ben daha dün 10 adet Q klavye sparişi verdim hocam bişey olmaz.. Daha öncede Q klavyeydi

ben de bütün tuşları sök tak 20 klavyeyi Q ya çevirdim 3 sene önce.iki kere müfettiş geldi bakmadılar bile:)

hocam f klavye zorunluluğu var. Ayrıca bizim görevimiz çocukların kolaya kaçması değil. F klayve ile Q klavye arasındaki farkı çocuklara öğretmemiz gerekir. çocuklar yeterli motivasyon sağlandığı f klavye 10 parmak yazmayı çok kısa sürede öğreniyor. f klavye 10 parmak öğretmek lazım. müthiş bir yazım hızına sahip olacaklar ve size defalarca teşekkür edecekler.

serdengecti' Alıntı:
hocam f klavye zorunluluğu var. Ayrıca bizim görevimiz çocukların kolaya kaçması değil. F klayve ile Q klavye arasındaki farkı çocuklara öğretmemiz gerekir. çocuklar yeterli motivasyon sağlandığı f klavye 10 parmak yazmayı çok kısa sürede öğreniyor. f klavye 10 parmak öğretmek lazım. müthiş bir yazım hızına sahip olacaklar ve size defalarca teşekkür edecekler.

F klavyenin üstünlüğünü 7. sınıfların ilk konusunda anlatıyorum zaten..Okulda neden F klavye kullandıgımızı işte o zaman anlıyorlar.
Ama öğrencileri hiç bir zaman F klavyeye alışmayacaklar evde farklı okulda farklı olunca pek etkisi olmuyor..
Alışkanlıklardan vazgeçmek zordur :)

bende birçok devlet kurumunda f kullanıldığını hem zaten q yu biliyorsunuz f ide öğrenin fenamı diyorum ama açıkça söyleyim bende f klavyede zorlanıyorum çocuklara hak vermiyor değilim :) benim bilgisaydaki klavye Q ögrencilerin f

Geri