öğretmenlikten memurluğa geçilir mi?

Kodla Büyü

mamoste_02

Aktif Üye
arkadaşlar ben bunaldım :cry: katlanacak gücüm kalmadı bu rezalete daha fazla...
ne yapacağımı düşünüyorum.öss ye mi girsem napsam bilmiyorum..

bende polisliğe geçiş var mı acaba diye düşünüyorum.,.. söyle komiserliğe filan kurumlar arası geçiş olsa...

hemen pes etmeyin arkadaşlar biraz daha bekleyelim belki bişeyler olur...

mamoste_02' Alıntı:
arkadaşlar ben bunaldım :cry: katlanacak gücüm kalmadı bu rezalete daha fazla...

aynen ben de çok bunaldım bu gün müfettiş bana bilgisayar dersinin modasının geçtiğini söyledi formatör ol diye br de akıl verdi
ki kendisinin modası geçeli 20 yıl filan olmuştur kanımca.
kendimi ifade etmekten de bu branştan da artık çok bunaldım. bakan bence bilişim teknolojilerinin kökünü kurutsun hatta teknoloji tasarımdaki
teknoloji kelimesini fen ve teknoloji deki teknoloji kelimesini de kaldırsın. Teknoloji bizim neyimize. bizi de adam gibi mat ya da fenci filan yapsın
hepimiz kurtulalım. hergün acaba bu gün ne oldu bakan ne dedi forum da ne oldu diye araştırmaktan kafayı üşütücem.

• Beğen
Tepkiler: zff
fantan' Alıntı:
Branş değiştirebilir miyiz? Fen dersleri yan alanımızdı bizim.
bizim yan branşımız yok!!! o üniversitelerde öğrencilere matematik ve feni kabullendirmek için söylenilmiş yalandan ibaret...

valla hocam en mantıklısı şuan kpss ye girip tercih yapmak memurlukta. ordanda en güzel kurum dhmi ve trt bence. tabii tekrar kpss ye hazırlanılır mı? birde babam yılların memuru ben bu konuyu dediğimde her dönem farklı olur bu dönem rüzgar onlara esiyor ilerde döner size de öğretmenlik hep böle alt seviyede kalmaz (maddi olarak) dedi. ama bizim branş ne olur onu bilemem.

ne memurluğu ya, bizim okuldaki memuru görseniz formatör olayım diye can atarsınız...

Daha önce geçiş yapmayı ben de düşünmüş ve araştırmıştım. Geçiş yapmadım çünkü kararsızdım. Ancak bildiğim kadarını anlatayım. Geçiş yapmak istendiğine dair MEB'na dilekçe verilip muvaffakıyet belgesi isteniyor. Tabi hangi kuruma geçecekseniz boş kadroyu sizin bulmanız gerekiyor.(Sanırım yine dilekçe, dayı vs. yöntemleriyle bulmak gerekiyor. Emin değilim. En basiti gidip geçiş yapmak istediğiniz kurumdan herhangi bir müdürle oturup konuşursanız size yol gösterecektir.) MEB muvaffakıyet verirse geçiş yapmak istediğiniz kuruma dilekçenizi veriyorsunuz. İşlem tamam. Hayırlı uğurlu olsun.

Bir de tavsiye de bulunayım. Geçiş yapacağınız memurluğu iyice araştırmanızı öneririm. Yani çalışma şartları, yükselme durumu, iş yoğunluğu, ücreti vs.... Geçiş yaptıktan sonra pişman olursanız kötü olur. Aslında şöyle kütüphane memurluğu gibi bir kadro bulsam zerre düşünmem. Artık halk kütüphanelerine 3-5 bilgisayar koyup kullanıma açıyorlar. Bir yol gösteren olsa gider kütüphanede çalışırım. Parasını filan da çok düşünmem. Ama işte kadro bulmak için uğraşmak gerekiyor. Eğer geçiş hakkında bilgi edinip paylaşırsanız çok makbule geçer. Şimdiden kolay gelsin...

açıköğretimden türk dili ve edebiyatı mı okusam acaba diye bu gün ciddi ciddi düşünüyorum türkçe öğr ölmez bir branş sonuçta
okulun biraz büyükse kesin zümrelerin de olur bizim gibi tek başına olmazsın.gönül isterdi ki mat okuyayım ama küçük çocuklu bir anne
olarak ancak buna gözüm kesiyor. başka bir memurluk ise öğretmenlerin de 5 e kadar okulda kalması durumu gerçekleşecekse neden olmasın fakat
iyice araştırmak gerek çalışma ortamını vs şimdilik karanlık görünüyor bana.

mamoste_02' Alıntı:

:+1: hepimiz aynı durumdayız.dayanma eşiğimin dolmasına az kaldı sanırım.bizden birini ancak biz anlıyoruz.herkes bizden-bizim durumumuzdan-bizim düşündüklerimizden ve hissettiklerimizden bi haber.

Bazen rahat mı batar insana...Yoksa kaygılar mıdır yoran insanı bilemem...
4 Yıllık öğretmenim.Yeni formatör oldum.Amirim sağolsun beni sıkmıyor.Fakat gelecek için kaygı yaşıyoruz.Nereye kadar gidecek böyle ? Gelecekte ne yapacağız ne olacağız, biz mi seçeceğiz..
Başka bir branşta olupta bu kaygıları yaşayan öğretmenler var mı?
Branşımızın adını söylediğinde hep önemsizcesine aşşağılayıcı bir tavırla mı karşılanacağız.Hangi arkadaşımız evine gittiğinde gönül rahatlıyla uyuyabiliyor.Ben açıkça söyleyeyim.Tüm arkadaşlarım da biliyor.Amirlerim de öğretmen arkadaşlarım da.Baştan ilk defa görüyoruz kadrolu olup da dersaneye giden bir öğretmen olduğunu.Ama ben hiç bir şeyden utanmadım.Dersaneye gittim.Dersane öğretmenleri bile hocam kadrolusun git yat gez dinlen dedi.Ama dışarıdan bakıldığı gibi olmadığını herkez biliyor.Belki ders çalışamıyorum ama Fen Bilgisi Öğretmenliği de olsa farklı bir öğretmenlik okuyacağım.İlk.Matematik biraz yüksek.Aylıksız izine ayrılıp çalışmam gerekiyor.Onun için de 5 yıl çalışma zorunluluğu var.Sırf Geleceğim ne olacağı belli değil diye evlenmeyi bile çıkardım aklımdan.İnşalah 4 ay sonra üniv. kazanırsam o gün benim için farklı bir gün olacak.En azından ne olacağıma seviyesiz,siyasi amaç taşıyan insanlar tarafından değil kendi istediğim doğrultuda seçeceğim...

evrim0626' Alıntı:
valla hocam en mantıklısı şuan kpss ye girip tercih yapmak memurlukta. ordanda en güzel kurum dhmi ve trt bence. tabii tekrar kpss ye hazırlanılır mı? birde babam yılların memuru ben bu konuyu dediğimde her dönem farklı olur bu dönem rüzgar onlara esiyor ilerde döner size de öğretmenlik hep böle alt seviyede kalmaz (maddi olarak) dedi. ama bizim branş ne olur onu bilemem.
dhmi ye nasıl geçebiliriz

ya insan her gün mü bıkar, yılar nefret eder mesleğinden ya hergün mü????
hergün umutla başlıyorum, mutlulukla başlıyorum, çok değil bt ye girene kadar, bütün mutluluğum umudum yok olup gidiyor, mutsuz, asabi, umutsuz dönüyorum.
5 bilgisayar 5 kişiye bir bilgisayar, sınıfın ortasında masa tenisi, her tenefüs, sökülen kırılan klavyeler fareler, prizden sökülen fişler....
çocuklardan raket toplamaya ellerindeki topu kapmaya çalışarak, küfreder gibi yıkıp yaktıklarını, toparlayıp tamir ederek mesleğime ve branşıma lanet ederek, nereye kadar ya, böyle nereye kadar...!!

allah hepimizin yardımcısı olsun böyle düzensiz belirsiz önünü görmeyenler de başımızda olmaz olsunlar

seraydın' Alıntı:
hergün umutla başlıyorum, mutlulukla başlıyorum, çok değil bt ye girene kadar, bütün mutluluğum umudum yok olup gidiyor, mutsuz, asabi, umutsuz dönüyorum.
5 bilgisayar 5 kişiye bir bilgisayar, sınıfın ortasında masa tenisi, her tenefüs, sökülen kırılan klavyeler fareler, prizden sökülen fişler....
çocuklardan raket toplamaya ellerindeki topu kapmaya çalışarak, küfreder gibi yıkıp yaktıklarını, toparlayıp tamir ederek mesleğime ve branşıma lanet ederek, nereye kadar ya, böyle nereye kadar...!!
O nasıl sınıfmış öyle hocam. Hafiften cyberpunk havası sezinledim.

ayhanozmen' Alıntı:
dersimiz yalan, branşımız yalan, yan alanımız yalan, bu dünya da yalan.. nedir gerçek bi söyleyin bari :?

:+1: :+1: Dünyada Ölümden Başkası YALAN...

Az önce başka bir konuda gördüm, "Bu hayatta herkes mi yalancı" diy konu açmış arkadaş.

Bu dünyada HAYAT ARKADAŞI DA YALAN.

Maalesef... :(

burda meb vhki ve bil.işletmeni alacak kadrolu olark çalışanlardan
kendilerince bir puanlama çıkarılmış..dilekçe vermen ve hazırladıkları ölçekten puanlama sonunda yeterse puanın geçiyosun çok kararsızım arkadaşlar..
ben karar versem ailem sorun çıkaracak bakalım hele nolcak...

oyungezer' Alıntı:
seraydın' Alıntı:
O nasıl sınıfmış öyle hocam. Hafiften cyberpunk havası sezinledim.

5 kişiye bir bilgisayar düşerse olacağı budur hiç şaşırmadım. Adam gibi notu müfredatı olan ve sınavlarda soruları çıkan bir ders olsa aynı öğrenciler
böyle olmaz. Daha önce çalıştığım okulda bir mat öğr vardı anlıyor diye bilgisayar derslerine de girmiş zamanında otoriter bir öğretmen olmasına rağmen
bilgisayar dersinde yorulduğu kadar(disiplin açısından) mat dersinde yorulmadığını söylüyordu bana.

hiç torpilim olmadığı için bu bakanlıkta bi yere gelmem imkansız bu nedenle açıköğretimden çalışma ekonomisi bölümüne başladım, mezun olduktan sonra dil sınavını da geçip başka bi bakanlıkta a grubu memur olarak başlamayı düşünüyorum... öğretmenliği çok seviyorum, ders anlatmaktan inanılmaz haz alıyorum ancak gözlerimi kulaklarımı ve bilincimi kapatıp olup bitenlerden bi haber yaşayamıyorum...

sallamayın bence okuldakı işleri su an ıcın yapılacak en iyi şey o gibi duruyor.. cunku okulda iş bitmez

haruneser' Alıntı:
Bazen rahat mı batar insana...Yoksa kaygılar mıdır yoran insanı bilemem...
4 Yıllık öğretmenim.Yeni formatör oldum.Amirim sağolsun beni sıkmıyor.Fakat gelecek için kaygı yaşıyoruz.Nereye kadar gidecek böyle ? Gelecekte ne yapacağız ne olacağız, biz mi seçeceğiz..
Başka bir branşta olupta bu kaygıları yaşayan öğretmenler var mı?
Branşımızın adını söylediğinde hep önemsizcesine aşşağılayıcı bir tavırla mı karşılanacağız.Hangi arkadaşımız evine gittiğinde gönül rahatlıyla uyuyabiliyor.Ben açıkça söyleyeyim.Tüm arkadaşlarım da biliyor.Amirlerim de öğretmen arkadaşlarım da.Baştan ilk defa görüyoruz kadrolu olup da dersaneye giden bir öğretmen olduğunu.Ama ben hiç bir şeyden utanmadım.Dersaneye gittim.Dersane öğretmenleri bile hocam kadrolusun git yat gez dinlen dedi.Ama dışarıdan bakıldığı gibi olmadığını herkez biliyor.Belki ders çalışamıyorum ama Fen Bilgisi Öğretmenliği de olsa farklı bir öğretmenlik okuyacağım.İlk.Matematik biraz yüksek.Aylıksız izine ayrılıp çalışmam gerekiyor.Onun için de 5 yıl çalışma zorunluluğu var.Sırf Geleceğim ne olacağı belli değil diye evlenmeyi bile çıkardım aklımdan.İnşalah 4 ay sonra üniv. kazanırsam o gün benim için farklı bir gün olacak.En azından ne olacağıma seviyesiz,siyasi amaç taşıyan insanlar tarafından değil kendi istediğim doğrultuda seçeceğim...
hocam ygsde ne yaptın merak ettim sınava girmişsin yazdıklarından anladığım kaç puan aldın...

Geri