Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Öğretmenlik mesleğinin değersizleştiğini dün anladım

Konu, 'Her Telden' kısmında daimon45 tarafından paylaşıldı.


Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

 1. daimon45

  daimon45 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  20 Eylül 2010
  Mesajlar:
  278
  Beğeni:
  2
  Öğretmenlik mesleğinin bu kadar ayaklar altında olduğuna kendim şahit olmasam inanmazdım. Sağ olsun başbakanımız, milli eğitim bakanımız ve maliye bakanımız el ele verip öğretmenleri toplumun gözünde değersizleştirdiler. Öğretmenlerin hiçbir şey yapmadan oturdukları yerden para kazanan insanlar olarak lanse ettikten sonra onlar bizim canımız ciğerimiz dediler. Tabi canımız ciğerimiz kısmını kısık sesle söylediler. Maliye bakanımız çıktığı her programda üstüne basa basa 1 puanlık artışın ülkeye maliyeti 1 milyar diye memurların bu ülkenin ekonomisinin bozulmasında ki tek etkendir imajını verdiler. Çevremdeki bazı insanlardan şu lafları duymak sıradan hale geldi: "Oh 3 ay tatiliniz var. Yattığınız yerden para kazanıyorsunuz. Kebap işiniz. Size %4 zam bile çok. Okulda ne iş yapıyorsunuz ki."
  Başbakanımızın; "Öğretmenler 15 saat çalışıyor. Aldıkları para fazla bile. Bu ülkede 40 saat çalışıp bu parayı alamayan insanlar var" gibi sözleri sayesinde memurlar arasında bile öğretmenlere karşı bir nefret oluşmaya başladı. Bunu forumlardan veya haberlere yapılan yorumlardan rahatlıkla görebilirsiniz. Hükümet, bilinçli olmadan toplumu gruplara ayırmaya başladı. Bu ülkede insanlar, yaptıkları işin niteliğine göre değil de, çalıştıkları saate göre para alacaksalar milletvekilleri haftada kaç saat çalışıyor ki o kadar para alıyorlar. Başbakanımız ülkeyi yönetiyor. Gerçekten işi zor. Allah kolaylık versin. Ama acaba şunu aklından hiç geçirdi mi? Kendisi ülkeyi yönetirken, etrafında bir dediğini iki etmeyen insanlar var. Ve mutlaka işlerini iyi yapmak zorundalar. Biz öğretmenler ise söz dinlemeyi ve davranışlarını kontrol etmeyi bilmeyen küçük çocuklarla uğraşıyoruz. Hangisi daha yorucu?

  Öğretmenlik mesleğinin değersizleştiğini dün anladım dedim. Çünkü dün bir öğretmen arkadaşımız öğrencisi tarafından öldürüldü. Ve bu olay sıradan bir haber gibi yazılı medyada yer buldu. Dün internet gazetelerini sık sık kontrol ettim. Bir öğrencinin okulda dayak yediğini tüm gün manşetlerinden düşürmeyen medya, öldürülen arkadaşımızın haberi üzerinde fazla durmamıştı. Antalya'da olan "Grup Seks" başlıklı haber tüm gün herkesin görebileceği şekilde servis edilirken, arkadaşımızın ölüm haber diğer haberlerin arasında boğulup kalmıştı. İşin tuhafı, http://www.internethaber.com ve http://www.haberturk.com siteler bu olayı haber yapma zahmetinde bile bulunmadılar.
  Ölen arkadaşımıza Allah rahmet eylesin diyorum. Geride bıraktıklarına sabır diliyorum. Siz öğretmen arkadaşlarımdan da internethaber ve haberturk ün biz öğretmenlere yaklaşımını diğer arkadaşlarımızla da paylaşmanızı istiyorum. Herkes kimin ne olduğunu bilsin.
   
 2. horozerk

  horozerk Aktif Üye

  Kayıt:
  26 Eylül 2010
  Mesajlar:
  236
  Beğeni:
  12
  :alkis:

  Benim de dünkü facebook iletim aklın yolu bir.

  "Tüm meslektaşlarımızın başı sağ olsun."
  Tamam "Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum." diyebilecek kadar değer beklemiyoruz ama; bu kadarına da artık durun diyecek, öğretmenlerinize saygı gösterin diyecek büyüklerimiz nerede? Öğretmene sizler değer verecek, saygı göstereceksiniz ki çocuklarımız da sizden gördüğünü yapsın... Öğretmenin sahip olduğu sevgi, saygı, itibarı yok ederseniz sonuçları da vahim olur...
   
 3. only61

  only61 Hiperaktif Üye Hiperaktif

  Kayıt:
  24 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  3.655
  Beğeni:
  247
  malesef durum bu zor günler bizi bekliyor
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal