Öğretmenlerin Uzaktan Eğitim Süreçlerinde Öğretim Becerilerinin Geliştirilmesi Eğitici Eğitimleri

Kodla Büyü
Kesinlikle bilişim teknolojileri öğretmenlerinin katılması gereken bir eğitim, ben katıldım, bt dışında çok alakasız branşlar da vardı (rehber öğretmen, özel eğitim vs.) Hele hele zorunlu emekliliğine 6 ay kalmış bir öğretmeni eğitici eğimine alan mebdeki görevlileri tebrik ediyorum. Eğitimi alanlara illerinizde eğitim vereceksiniz denildi ama bakalım ne zaman verilecek? https://www.egitimhane.com/hizmetici-egitim-faaliyetleri-k178470-16710.html Bu sayfadan yeterli bilgiyi bulabilirsiniz.

Kesinlikle bilişim teknolojileri öğretmenlerinin katılması gereken bir eğitim, ben katıldım, bt dışında çok alakasız branşlar da vardı (rehber öğretmen, özel eğitim vs.) Hele hele zorunlu emekliliğine 6 ay kalmış bir öğretmeni eğitici eğimine alan mebdeki görevlileri tebrik ediyorum. Eğitimi alanlara illerinizde eğitim vereceksiniz denildi ama bakalım ne zaman verilecek? https://www.egitimhane.com/hizmetici-egitim-faaliyetleri-k178470-16710.html Bu sayfadan yeterli bilgiyi bulabilirsiniz.

Sayın Hocam, bu eğitim hangi ilde veriliyor?

Bende bu egitimi Rize'de almistim. Egitim farkli illerde oluyormus diye duydum.

Ben de eğitimi İstanbul'da aldım, güzel bir eğitim ama öğretmenlerimize yüzyüze eğitimde öğretim becerilerinin geliştirilmesi adına da eğitim verilmelidir.

Bende 3 hafta önce Aksaray’da aldım. UNICEF tarafından organize edilen bir kurs. Vfabrika ve Lumi içerikli kurs. Bilgisayar öğretmenleri dışında başka branşların katılması bence uygun değil ama katılıyorlar. Alınmasında fayda var.

Haftaya ve sonraki hafta olacak kursa katılacak olan varmı. Belli oldumu acaba kimlerin gideceği.

Yazmadım son anda vazgeçtim. 20 TL ek ders ücreti. Adam 1 saat özel derse 180 TL para istiyor. Uğraşmıyacağım bundan sonra ek ders falan. Ben mi yanlış düşünüyorum? :)

Yazmadım son anda vazgeçtim. 20 TL ek ders ücreti. Adam 1 saat özel derse 180 TL para istiyor. Uğraşmıyacağım bundan sonra ek ders falan. Ben mi yanlış düşünüyorum? :)
Sen yanlış düşünüyorsun elbette hocam. Birincisi emin olun ki 20 TL ye özel ders veren de var 200 TL ye veren de var. Üstelik aynı branş. Bizzat tanıyorum. Bir kac örnek ile genelleme doğru değil. Kaldı ki misal halkegitimde haftada 10 saat kurs planladigin zaman 10 saat ders mi veriyorsun? Ben vereni görmedim daha. Özel ders işi çok farklı bir işi dışardan göründüğü gibi değil. Sana adam para veriyor ama sonuç da istiyor , embesil bir cocukdan harikalar yaratmak bekleniyor. Gel sen anlat paranı al diye bir durum yok. Her denemede ya da sınavda veli hesap soruyor . Ekders meselesinde öyle mi ? Kim senden hesap soruyor. Bunlar ogrenememis diyor? Hepsi bir yana bilisimci birinin en temelde ne özel derse ne de ekderse ihtiyacı yok zaten eğer yeteri kadar bilgi birikimi varsa. Çağımız bilişim çağı. Bir oyun yaz milyonlarca indirilsin milyonları kazan veya bir kripto para veya bir işletim sistemi veya bir popüler uygulama veya .... Ama o işlerde gorundugu gibi değil . Yani elmalarla armutları aynı kasaya koymamak lazım

Ben zaman açısından söyledim dostum. Küçümsemek için değil. Harcadığın zamana göre verilen ücreti kıyasladım. Ülkedeki enflasyona bakınca verilen para bir şey ifade etmiyor.

Yeni başvurular başlamış, bt öğretmeni olup almayanlar varsa tavsiye ederim, başka ve alakasız branştakiler alacağına bizim branş alsın.

Form Adı :Öğretmenlerin Uzaktan Eğitim Süreçlerinde Öğretim Becerilerinin Geliştirilmesi Eğitici Eğitimleri
Yayın Tarihi :27/11/2021 - 02/12/2021

Aşağıda katılmak istediğiniz eğitici eğitimine yönelik farklı tarihlerde eğitimler yer almaktadır. Lütfen size uygun öncelikli eğitim tarihini seçiniz.
10-14 Aralık 2021
16-20 Aralık 2021

Yeni başvurular başlamış, bt öğretmeni olup almayanlar varsa tavsiye ederim, başka ve alakasız branştakiler alacağına bizim branş alsın.

Form Adı :Öğretmenlerin Uzaktan Eğitim Süreçlerinde Öğretim Becerilerinin Geliştirilmesi Eğitici Eğitimleri
Yayın Tarihi :27/11/2021 - 02/12/2021

Aşağıda katılmak istediğiniz eğitici eğitimine yönelik farklı tarihlerde eğitimler yer almaktadır. Lütfen size uygun öncelikli eğitim tarihini seçiniz.
10-14 Aralık 2021
16-20 Aralık 2021

mebbis'ten mi başvuruyoruz?

Başvuruda hangi ilde olacağı ile ilgili bir bilgi yok sanırım. Birde başvuru sonuçlanırsa onay durumu gibi bir durum var mı acaba?

uzaktan eğitğm olarak görünüyor
Bu bilgi nerede yazıyor hocam ben göremedim de.
Açıklamada şu şekildeydi:

Genel Müdürlüğümüz ve UNICEF işbirliğinde öğretmenlerin uzaktan eğitim süreçlerinde öğretim becerilerinin geliştirilmesine yönelik çalışmalar yürütülmektedir. Öğretmenlerin Uzaktan Eğitim Eğitim Süreçlerinde Öğretim Becerilerinin Geliştirilmesi çalışması kapsamda, yüz yüze eğitici eğitimleri yapılması planlanmaktadır.

ben de uzaktan eğitim olacak şeklinde açıklamayı görmedim. yüzyüze yazıyor kaldı ki vfabrika vs ise uzaktan çok anlamsız değil mi

sonuçları nereden görebiliriz veri modülünü Mebbis ten kaldırmışlar. Mebbis te de başvuruya dair birşey yok

Geri