Öğretmenlere yurt dışında 6 hafta hizmetiçi eğitim imkanı

Kodla Büyü

omd

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
COMENIUS HİE BAŞVURU REHBERİ 1
COMENIUS
HİZMET İÇİ EĞİTİM FAALİYETİ
BAŞVURU REHBERİ

Bu rehber, Comenius Hizmet İçi Eğitim Faliyeti (HİE) başvuru ve değerlendirme süreci hakkında bilgi almak isteyen başvuru sahiplerine yol göstermek amacıyla hazırlanmış olup aşağıdaki bölümlerden oluşmaktadır:
I. Başvuru Adımları
II. Başvuru Sonrası Süreç
Başarılı bir başvuru süreci için başvurunuzu yapmadan önce aşağıdaki adımları sırasıyla okuyup uygulamanız önem taşımaktadır.

I. BAŞVURU ADIMLARI
Adım 1: Aşağıdaki bilgi dokümanlarını okuyunuz.
. Comenius HİE Faaliyeti Genel Bilgi Sunusu
. 2012 Hayatboyu Öğrenme Programı (LLP) Ulusal Teklif Çağrısı (Genel Hususlar bkz. sayfa 2, Comenius HİE ile ilgili ulusal öncelikler ve idari tedbirler için bkz. 11,12,13)
. 2012 Hayatboyu Öğrenme Programı (LLP) Avrupa Komisyonu Genel Teklif Çağrısı ile (özellikle bkz. Part II b)

Adım 2: Katılmak istediğiniz HİE Faaliyetini seçerek ön kayıt yaptırınız.

AB Komisyonu tarafından yönetilen ve Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde düzenlenen hizmet içi kurs, Avrupa konferansı ve semineri ile işbaşı izleme/yerleştirme faaliyetlerinin yer aldığı http://ec.europa.eu/education/trainingd ... /index.cfm internet adresindeki Hizmet İçi Eğitim veritabanından katılmak istediğiniz faaliyeti seçiniz. Yukarıdaki dökümanlarda belirtilen şartları taşımak kaydıyla söz konusu veritabanında yer almayan bir Hizmet İçi Eğitim faaliyeti seçebilirsiniz.

Hizmet İçi Eğitim Veritabanından seçtiğiniz faaliyetin/kursun ‘course information’ sayfasının ilgili bölümünde yer alan kurs/faaliyet organizatörü iletişim bilgilerinden yararlanarak kurs/faaliyet yetkililerine ön kayıt yaptırınız. Ön kayıt yaptırdığınıza dair organizatörlerden aldığınız onaylı (imzalı) ön kayıt mektubunu veya iş başlama izleme/yerleştirme faaliyeti için onaylı (imzalı) davet mektubunu başvurunuz ile birlikte göndermeniz gerekecektir. Bu belge orijinal olmayabilir ancak imzalı olmalıdır.

Not: Türkiye’de düzenlenen HİE faaliyetleri için hibe verilmemektedir.

Adım 3: TURNA sisteminden online başvuru yapınız.

. Online başvuru süreci ve başvuru formu doldurma kılavuzu için tıklayınız.

Adım 4: Başvurunuzu gönderiniz.
. Başvuru formunuzu ve diğer başvuru belgelerini aşağıda belirtilen şekilde Başkanlığımız adresine son başvuru tarihine uygun olarak gönderiniz.
. Başvuru Belgeleri için tıklayınız.

Belgelerin eksiksiz bir şekilde hazırlanarak gönderilmesi başvurunun geçerli olup olmayacağını etkileyeceğinden belgeleri dikkatlice hazırlayıp gönderiniz.

II. BAŞVURU SONRASI SÜREÇ

Başvuruların alınmasını takiben sırasıyla şu süreçler uygulanır:

@ Alındı Bildirimi’nin başvuru sahibine gönderilmesi:
Başvuru formunun Comenius Programı tarafından teslim alındığını gösteren ve sonraki süreçte bilgi ve belge talebinde bulunurken kullanılacak olan referans numarasını içeren “başvuru alındı” bildirimi başvuru sahibinin e-posta adresine gönderilir. Başvuruların tasnifi zaman aldığından bu bildirim son başvuru tarihini takiben bir ay içinde yapılır.

. Başvuruların Değerlendirilmesi:

Tüm başvurular, başvuru ilanı ile birlikte yayınlanacak olan Uygunluk Kontrolü ve Kalite Değerlendirme formlarında belirtilen şartlar kapsamında değerlendirilir. Değerlendirme sonucunda oluşan nihai puana göre başvurular puan sırasına konulur ve faaliyet bütçesi kapsamında kabul edilen başvurular belirlenir.

. Kabul edilen başvuruların WEB sitesinde duyurulması:

Yalnızca asil ve yedek olarak kabul edilen başvurular WEB sayfamızda ilan edilir.

. Sonuçların resmi yazı ile bildirilmesi:

Tüm başvuru sahiplerine sonuçlar resmi yazı ile bildirilir. Yazışmalarda belgenin türüne göre (sonuç bildirimi, sözleşme) kurum ve ikametgah adresleri kullanılacağından bu adreslerin doğru, eksiksiz ve güncel olması önem taşımaktadır.

- Kabul edilen başvuru sahipleri ile sözleşme imzalanır ve onaylanan hibe tutarının %80’lik ilk ödemesi yapılır.

. Faaliyete katılım sağladıkdan sonra yararlanıcı Başkanlığımıza faaliyet raporunu ve harcama belgelerini sunar.

. Yararlanıcının raporu incelenerek varsa iade/ödemesi yapılır ve hibe sözleşme süreci sona erdirilir.

Başvuru sürecinde, yukarıda belirtilen başvuru adımlarının izlenmesi doğru ve tam bir başvuru yapmak açısından önem taşımaktadır.

İLETİŞİM
Lütfen bu rehberde açıklanmış olan bilgiler için telefon ve e-posta ile ayrıca bilgi talep etmeyiniz. Ancak, burada cevap bulamadığınız sorularınız için aşağıda verilmiş olan adreslerden e-posta aracılığıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.

sevim.denk@ua.gov.tr
feyza.bekarslan@ua.gov.tr

Başvuru formunun on-line doldurulması sürecinde yaşayabileceğiniz teknik sorunlar için ise lütfen yardim@ua.gov.tr adresine yazınız.

Memurlar.net'te haber olmuş bu konu http://www.memurlar.net/haber/212050/

Geri