Öğretmenlere ikramiye teklifi Meclis'te

Kodla Büyü

*Vendetta*

Seçkin Üye
Seçkin Üye
ogretmen%20zam%20yen%C4%B1(1).jpg

Toplu sözleşme tekliflerimiz arasında bulunan “Hizmet sınıfına bakılmaksızın eğitim kurumlarında görev yapan personele, her yıl 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde ek gösterge dâhil en yüksek devlet memuru aylığının %250’si tutarında ikramiye ödenir” teklifi, CHP Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu tarafından kanun teklifi olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na sunuldu.

“Eğitim ve öğretimin temel taşı olan öğretmenlerimizin ekonomik olarak rahatlamalarını sağlamak, mesleğin saygınlığına katkı koyacak yaşam standartlarını yükseltmek ve 24 Kasım Öğretmenler Günü’nün eğitim emekçileri için anlam kazanması” amacıyla Meclis Başkanlığı’na sunulan kanun teklifinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na “Kanunda yer alan eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfına dahil olup ve fiili olarak öğretmenlik mesleğini yapanlara, her yılın 24 Kasım tarihinde, o yılın kasım ayı maaşı oranında Öğretmenler Günü ikramiyesi ödenir” şeklinde ek madde eklenmesi talep edildi.

Kaynak: http://www.egitimbirsen.org.tr/ebs/mans ... -meclis-te

bizim kurumda hizmetlilerin maaşlar 1900 - 2100 lira arasında. benim maaş 2313 idi galiba. memurla kıyas yapmayı geçtim öğretmenler artık yardımcı hizmetler sınıfıyla yarıştırıyor maaşları. bunca yıl fazladan oku, ailen emek harcasın, okurken çalış, üstüne çeşit çeşit sınavlardan geç, hakkınla helalinle atan. maaşın sonuna kadar helal olsun, aldığın maaş memurdan aşağı, hizmetliden az fazla olsun. bu çeşit reklamlar her sene yapıldıkça öğretmenin itibarı daha da azalıyor. ikramiyeyi münasip şekilde değerlendirsinler.

doktorlar da insanla uğraşıyor hem de hayat kurtarıyor benim komşunun aylık maaşı 60.000tl.

Buzkırıcı' Alıntı:
doktorlar da insanla uğraşıyor hem de hayat kurtarıyor benim komşunun aylık maaşı 60.000tl.

hocam olur mu biz ne yapıyoruz ki! anca üç ay tatil.

sinir olmamak elde değil.

Her ay mercedes cla 250 4 matic.Ben de nerede tezsiz uzaktan yüksek lisans bulabilirim diye cebelleşiyorum.

Arkadaşlar aramızda bile öğretmen maaşlarının çok iyi olduğunu düşünen öğretmen, idareci vb. milli eğitim çalışanları varken. işimiz zor. Öncelikle unuttukları şey ekderssiz yalın bir maaş ile kirada oturan, eşi çalışmayan, 1 çocuğu olan birinin geçinip geçinemeyeceği. Veya buna sağlık problemi olan, veya ebebeynlerine bakmakla yükümlü personelleri de ekleyelim. veya eşinden ayrı olan nafaka ödeyen personelleride dahil edelim. İdareci veya değil full ekders çalışan ve kirada oturmayan hatta çift maaş olan tuzu kurular çoğu şeyi göz ardı ediyorlar.

Sıktı bu muhabbet iyice vermezler, vermesinlerde zaten birde millet bunuda sakız eder durur

bazı meslektaşlarımızın beyin saati 24 kasımda takılı kalmış. 20 yıldır öğretmenler gününde aynı hikaye. belediyenin en alt kademesindeki personel kadar bile maaş alamıyoruz. Ancak önemli değil bizim camiayı bir koltuk ile satın alınabilineceğini gördük.

Hakan25' Alıntı:
bazı meslektaşlarımızın beyin saati 24 kasımda takılı kalmış. 20 yıldır öğretmenler gününde aynı hikaye. belediyenin en alt kademesindeki personel kadar bile maaş alamıyoruz. Ancak önemli değil bizim camiayı bir koltuk ile satın alınabilineceğini gördük.
:+1: :alkis:

Hakan25' Alıntı:

:+1:

Geri