Öğretmenlere EBA kursu için kaynak

Kodla Büyü

efsa

Aktif Üye
Arkadaşlar okula gelen yazıda;

"Görevli olduğunuz okulun öğretmenlerine okul idaresi ile koordineli olarak 2 adet toplantı (seminer çalışması) planlayınız.
a) İlk toplantıda öğretmenlere EBA platformu hakkında bilgilendirme yapıp. EBA Ders bölümünü en ince ayrıntısına kadar anlatınız. EBA Ders’in tüm özelliklerini tanıtınız.
b) İkinci toplantıda öğretmenlerimize; - 1. Faz okulda görev alan arkadaşlarımız bu okullarda Fatih Projesinin tüm donanımları kurulduğundan ve bu okullardaki öğretmenlerimize eğitimler verilmiş olduğundan bakanlığın yeni faaliyete geçirmiş olduğu Etkileşimli Sınıf Yönetimi (ESY) yazılımını en iyi şekilde anlatmalı ve kullandırmalıdırlar."

diyor. Uzaktan ESY seminerindeki videoların görüntüleri elinde olan var mı acaba? Bazı arkadaşlar ekran görüntüsünü almış sanırım paylaşırlarsa çok sevinirim

Bizim okula gelen bir yazıda da Fatih Projesi Etkileşimli Sınıf Yönetimi Kursuna (Uzaktan Eğitim) okulunuzdaki bütün öğretmenlerin başvuru yapmaları sağlanacaktır yazıyor. bende okulumuz sitesinde nasıl başvuru yapacaklarına dair bir pdf dokümanı hazırlayıp paylaştım.

efsa' Alıntı:
Arkadaşlar okula gelen yazıda;
b) İkinci toplantıda öğretmenlerimize; - 1. Faz okulda görev alan arkadaşlarımız bu okullarda Fatih Projesinin tüm donanımları kurulduğundan ve bu okullardaki öğretmenlerimize eğitimler verilmiş olduğundan bakanlığın yeni faaliyete geçirmiş olduğu Etkileşimli Sınıf Yönetimi (ESY) yazılımını en iyi şekilde anlatmalı ve kullandırmalıdırlar."

Eğitimler uzaktan eğitim oldu. Biz sadece bu eğitimlere başvuru yapılması konusunda yardımcı olma yönünde sorumluyuz. Eğitimi bizim vermemiz şu an için sözkonusu değil

bizde ki yazıyı aynen kopyalıyorum öyle bir anlam çıkaramadım ben
1- Fatih Projesi – BT rehberi olarak görevlendirildiğiniz okulda bir çalışma planı hazırlayıp kurum müdürünüze imzalatınız.
2- Görevli olduğunuz okulun öğretmenlerine okul idaresi ile koordineli olarak 2 adet toplantı (seminer çalışması) planlayınız.
a) İlk toplantıda öğretmenlere EBA platformu hakkında bilgilendirme yapıp. EBA Ders bölümünü en ince ayrıntısına kadar anlatınız. EBA Ders’in tüm özelliklerini tanıtınız.
b) İkinci toplantıda öğretmenlerimize; - 1. Faz okulda görev alan arkadaşlarımız bu okullarda Fatih Projesinin tüm donanımları kurulduğundan ve bu okullardaki öğretmenlerimize eğitimler verilmiş olduğundan bakanlığın yeni faaliyete geçirmiş olduğu Etkileşimli Sınıf Yönetimi (ESY) yazılımını en iyi şekilde anlatmalı ve kullandırmalıdırlar. - 2. Faz okulda görev yapan arkadaşlarımız ise bu okullarda sadece Etkileşimli Tahtalar kurulduğu ve faaliyete alındığı için ayrıca bu okullardaki öğretmenlerimizin çoğunun eğitimi daha tamamlanamadığından bu ikinci toplantıda sadece öğretmenlerimize Etkileşimli Tahta’nın kullanımını anlatmalı ve uygulatmalıdırlar.
3- Yapılan çalışma planı doğrultusunda, toplantılarda tamamlandıktan sonra görevlendirme esaslarımızda da yer alan “Öğretmenlere Rehberlik” konusuna başlanabilir. Bu çalışmaları yapmadan direkt öğretmenlere birebir rehberliğe başlamanın uygun olmayacağını göz önünde bulundurunuz. Yapmış olduğunuz çalışma planına göre kurumlarınıza ilçeden ve ilden farklı zamanlarda ziyaretler yapılacağını göz önünde bulundurunuz.

Hocam size gelen yazının ilgisi nedir kim tarafından yazılmıştır bilemiyorum ama verdiğim kursların iptal olmasını sağlayan yazı ve afişleri aşağıdaki başlık altında paylaşılmış. Ve orada eğitimlerin uzaktan eğitim olacağı uzaktan eğitim ile bu eğitimi alamayan olursa o zaman yüz yüze eğitim yapılacağı konusunda gerekli açıklamalar yapılmış.

Kursların iptal yazılarını içeren başlık

Yazının ilk sayfası
Yazının ikinci sayfası

bizim böyle bir sorumluluğumuz yok
btr sadece rehberlik eder, eğitmen değildir

Geri