öğretmenlerden neferet ediyorum .............

Kodla Büyü

zeynelabidin21

Site Gezgini
Arkadaşlar 32 derslik bir okulda görev yapmaktayım hemen hemen her sınıfta internet projeksiyon bilgisayar var ve nerdeyse her sınıfta yazıcı var. okulda bir tane optik makina var ösym işleri var web sitesi 2 tane olacak bütün bu yoğunluğun arasında aptal aptal öğrtmenlerin cep telefonu mail sorunu cd açma sorunu ile uğraşıyorum brini geri çevirdiğinde dünyanın en kötü insanı oluyorsun bu mesleği ve bu branşı seçtiğim günün elim krılsaydı da tercih etmeseydim. öss ile 203.176 puanla gittim mal gibi BÖTE okudum al sana sonuç bu. kısaca bütün öğretmenlerden ve bilgisayar öğretmenliğinden nefret ediyorum ....................................

tavsiyem sadece görevini yap. ricaları da arada bir yap. bak o zaman nasıl değerli oluyorsun.

bu nasıl mantık,bu nasıl bakış açısı gerçekten daha mesleğe yeni başlayan biri için facia düşünceler..sanki hocam bir tek sen varsın bu muamelerle uğraşan..ama nefret ne demek arkadaşlarından.

Nüfusta ya da tapuda bir memur olaydım daha itibarlı olurdum..Tapuda adam bir bağırıyor, millet ip gibi diziliyor:) :puhaha: :puhaha:
En dandik branş.. :p :p

Anahtar kelimeler, "Hallederiz.Bakarız. Şu an işim var bitince bakarız(Cümle oldu :) ).unuttum" herkesi sallamak yerine ara ara böyle deyip yoğunluk profili çizmek iyi gelir, kimse acımaz çok yoruldu diye, iş oldu mu ona bakar... kendinize dikkat edin :idea:

zeynelabidin21' Alıntı:
Arkadaşlar 32 derslik bir okulda görev yapmaktayım hemen hemen her sınıfta internet projeksiyon bilgisayar var ve nerdeyse her sınıfta yazıcı var. okulda bir tane optik makina var ösym işleri var web sitesi 2 tane olacak bütün bu yoğunluğun arasında aptal aptal öğrtmenlerin cep telefonu mail sorunu cd açma sorunu ile uğraşıyorum brini geri çevirdiğinde dünyanın en kötü insanı oluyorsun bu mesleği ve bu branşı seçtiğim günün elim krılsaydı da tercih etmeseydim. öss ile 203.176 puanla gittim mal gibi BÖTE okudum al sana sonuç bu. kısaca bütün öğretmenlerden ve bilgisayar öğretmenliğinden nefret ediyorum ....................................
Bu tip zihniyetteki öğretmenlerden de ben nefret ediyorum. Devlet sana bildiklerini öğret diye para veriyor edebiyatı falan yapmayacam merak etme. Ama insaf be kardeşim. Bu kadar sudan sebepler için böyle başlık açılmaz.

patari' Alıntı:
Anahtar kelimeler, "Hallederiz.Bakarız. Şu an işim var bitince bakarız(Cümle oldu :) ).unuttum" herkesi sallamak yerine ara ara böyle deyip yoğunluk profili çizmek iyi gelir, kimse acımaz çok yoruldu diye, iş oldu mu ona bakar... kendinize dikkat edin :idea:

:+1: :+1:

öğrenirsin hocam herşeyi yapmamayı. yapıp değersiz olmaktansa yapmayım kıymetli olmayı. senden bir iş istendiğinde (bu şekilde özel bir iş) randevu ver. tabii yapabileceğin bir işse. yapmak istemiyorsan da söylersin hocam bir telefoncuya götürürsen onlar daha iyi anlar daha iyi olur senin için vb. cümlelerle kibarca yapmazsın. yapabileceğin birşeyse mesela daha 1. dersteyiz. hocam yoğunum sen 5. saat getir o zaman bakıp ilgilenmeye çalışayım dersin. 5 saatte söyle kırmamak için bakarsın yapabiliyorsan yardımcı olursun.

takma kafaya fazla. kendini yıpratma. meb'te iş yapan değil dili iş yapan değerlidir aklında olsun.

hocam var sen kötü ol alışınca seni kötü olarak ta severler :D
bilgisayar öğretmenini sevmeyen ölsün :D

arkadaşım biz güzin abla değiliz herkesi mutlu edelim ve polyanada değiliz herşeye rağmen mutlu kalalım...tüm insanları mutlu edemeyiz kimilerine işimiz olmadığı halde yardımcı oluyoruz karşınızdaki kişiler bunu art niyet olarak algılıyorsa sizin yaklaşımınızdada bir sorun vardır insanlar yapmış olduğunuz iyiliği bile sizin yapmanız gereken göreviniz olarak algılıyorsa iki taraflı olarakda bi sorun vardır...nefret etmek yerine yaklaşımınızı değiştirin ve siz mutlu olmaya bakın...

ozgurel' Alıntı:
zeynelabidin21' Alıntı:
Bu tip zihniyetteki öğretmenlerden de ben nefret ediyorum. Devlet sana bildiklerini öğret diye para veriyor edebiyatı falan yapmayacam merak etme. Ama insaf be kardeşim. Bu kadar sudan sebepler için böyle başlık açılmaz.
evet hocam bildiklerini öğret diye para veriyor. öğretmenleri cep telefonlarına navigasyon programı kur diye değil. hocam devlet işinden değil özel isteklerden bunalmış anladığım kadarıyla.

her_dem' Alıntı:
ozgurel' Alıntı:
zeynelabidin21' Alıntı:
evet hocam bildiklerini öğret diye para veriyor. öğretmenleri cep telefonlarına navigasyon programı kur diye değil. hocam devlet işinden değil özel isteklerden bunalmış anladığım kadarıyla.

özgürel hocam çalıştığınız okulda kaç öğretmen kaç idareci ve kaç öğrenci var?

badem85' Alıntı:
patari' Alıntı:

:+1: :+1: çok iyi işe yarıyor.

Arkadaşım lütfen istikrarlı bir kişilik yapısı koyun ortaya, o zaman sizden gereksiz istifade etmek yolunu seçmeyecektir insanlar. Ben şuna inanırım herkes kendi değerini koyar ortaya. Eğer insanları kıramamaktan korkuyorsanız bunları yaşarsınız. Ama bu yaşadıklarınız da öğretmenlerden nefret ediyorum deme hakkı vermez size çünkü bu durumda sizin de payınız var.

Biraz sert gelmiş olabilir lütfen kırılmayın, ama doğrunun bu olduğunu düşünüyorum...

Aynı sorunları yaşarken bu forumdan öğrendiklerimle ben sado-mazoşist bir ilişki kuruyorum öğretmen arkadaşlarla. İşleri düşüp bana geldiklerinde, "hocam şu an işlerim var yarın getir müsait olursam bakarım" diyorum. İşime gelirse yapıyorum, işime gelmezse sallıyorum. Değerin artıyor, kıymete biniyorsun...

Her dediklerini hemen yaptığınızda aynen şöyle diyorlar: "Benim pc bozulduydu, verdim bilgisayarcıya, yaptırdım!" ...

zeynelabidin21' Alıntı:

yemin ediyom günlerdir bende aynı pişmanlıktayım

ilkmata gitmeyen kafama .. tövbe tövbe

şimdi bi dünya özel dersim olur geçim sıkıntım olmazdı. yarınımı görürdüm. ben mümkün olsa başka bir memuriyete geçmek için can atanlardanım. ama resmen önümüzde "hadi" diyebileceğim hiçbir şey yok. bir ömür bu meslek ile nasıl yapacam ..

psikolojik desteğe ihtiyacım var resmen bu konuda. eşim de bt ci anlayın artık... of ki of. hiç sevmem şikayet etmeyi ama dayanılacak iş değil. iş değil hiçbir elle tutulur yanı yok. öğretmenliği de ARTIK - ki bu bakanla sevemiyorum....

okulda 121 öğretmen 6 idareci 4300 öğrenci var

haftanın iki günü liseye gidiyorum. formatör olarak. önceleri çok kızıyordum ama keşke lisede öğretmen olsam. Vallahi kendi minicik kızıma sabrım kalmıyor eve varasıya.......

siz öyle diyorsunuz ama bütün öğretmenler benim yerimde olmak istiyor....derse girmekten iyidir diyorlar...

bt sınıfının kapısına bir yazı yaz müdüre onaylat "DERS SAATLERİ İÇERİSİNDE ŞAHSİ TALEPLERDE BULUNMAYINIZ" yak gemileri be hocam. düşünme gayrısını. bazıları maval okumuş. yok "işin değil mi", "devlet sana o parayı niye veriyor" sallamasınlar lütfen. kaç tane matematik, fen, türkçe öğretmeni ders saatleri dışında senin çocuğuna hem de sürekli olarak ders verir. herkes işini yapsın fikrini kendi uygulasın.

kily' Alıntı:
okulda 121 öğretmen 6 idareci 4300 öğrenci var

haftanın iki günü liseye gidiyorum. formatör olarak. önceleri çok kızıyordum ama keşke lisede öğretmen olsam. Vallahi kendi minicik kızıma sabrım kalmıyor eve varasıya.......

:eek: hazin bir tablo. siz tek btrö iseniz ful+ful+ful ek ders olmalı

benim taktik biraz daha karlı :) öyle bir talep mi var
-VERİN HOCAM BEN ELEMANA YAPTIRAYIM SİZE YARIN GETİRİRİM
-eleman????
-EVET İŞYERİM VAR BİLGİSAYAR ÜZERİNE BİLMİYOR MUSUNUZ?
-haa huuu hiii hımmm tamam ben bakayım size veririrm hocam

sonuç verenler oluyor arada format temizliğe bende karşılığını aldıktan sonra neden yapmayayım ki akşam en fazla bir saatimi alır :)

saygı değer hocam bir sıkıntısını dile getirmiş.
ama sıkıntının asıl kaynağında kendi duruşunun yanlışlığı var. diğer hocalarda bir problem yok.
bu tip meselelr hepimizin başına geliyor. duruşumuz net olacak.
bu arada hocamız konuyu açıp gitti heralde.

hocam dik dur , hoşlanmadığın öğretmenlere atar yap,sevdiğin samimi olduklarının işine yardımcı ol,bak ondan sonra iş nasıl düzeliyor.

Geri