Öğretmenler tanıtıldı ben okul formatörü olarak geçtim...

Kodla Büyü

pisagorean

Süper Üye
Süper Üye
Yeni gelenlere öğretmenlerin tanıtımı yapıldı, müdür ve md. yard sonra okul formatörümüz diye benim adım geçti. Millet bön bön baktı bu neci acaba diye. Yapıştı bu ünvan çıkmaz artık üstümden. Bu hiç hoşuma gitmedi dakka bir gol bir. Formatör olmasaydın o zaman diyenler için zorunlu formatör yapıldım.

ilk gün şoku yaşadım ben de... bilanço :
haftada 3 saat ders + sınıf öğretmenliği ( ama bir öğretmenin yedeği olarak)+ klüp+ nöbet....
eee..formatör değilim ben ne yapacağım diğer günler...ek ders de lazım...
ar-ge olayı ne olduğe belli değil ses seda yok...
formatörlük desen kimsenin bişey dediği yok....
afedersiniz ama daha ilk günden mal gibi ortada kaldım...

hayırlısı hocam hepimizin dertleri var ve buna benzer dertler.Bu durum bizim birlik olamayışımızdan kaynaklanıyor sesimizi duyuramadık birilerine

sorma hocam ya sinir ve öfkeden içimi kemiriyorum...diğer öğretmenler işinde gücünde dersinde falan....sen konu mankenisin sanki...
bunun böyle gitmeyeceği belli...

Sizler yinene iyisinüz benim dersim hiç yk sıfır ders. okulda okula ger gün gelmek zorundamıyım yoksa 15 saat idari görev yapıp gitmelimiyim

Okulda boş boş dolaşıyorum. Ders yok, sınıf yok... Millet ders programını aldı full, benim elime 6 saatlik dandik bi program tutuşturdular. Masa başı memuru olsam bu kadar koymazdı.

walla hocalarım benimde toplam 4 saat dersim var her güne bir tane :verymad: . Bugün 2.saat dersim vardı dersten 5 dakika önce okula geldim dersten 5 dakika sonra okuldan çıktım. Artık hiç takmıyorum kafama boş günümde de nöbetim olduğunu belirmeliyim :p

Sakin olun görevlendirmeler bugün yarın gene çıkar. Bu hükümet varken anladık ki bizim dersimize önem verilmeyecek. Bakanlığa sorduğumuzda malum sürekli çalışıyorlar. Sonu gelmeyen bir çalışmanın içerisine girmişler. Ne diyelim biraz daha sabır. :sleep:

hasari' Alıntı:
Sakin olun görevlendirmeler bugün yarın gene çıkar. Bu hükümet varken anladık ki bizim dersimize önem verilmeyecek. Bakanlığa sorduğumuzda malum sürekli çalışıyorlar. Sonu gelmeyen bir çalışmanın içerisine girmişler. Ne diyelim biraz daha sabır. :sleep:
Valla hasari hocam benim daha 2. yılım bu meslekte, bu meslekte diyorum da hangi meslek sınıfı benimki onu da bilmiyorum. Öğretmen desen değil, tekniker desen değil. Çok canım sıkılıyo.

Şimdide sınıf öğretmenlerini teknoloji tasarım olarak atıyorlar. Yok abi bu ülkede eğitim düzelmez.

gokceb' Alıntı:
0 Saat dersi var hocalarım ama idare gidemezsiniz diyor...
Ne için kalacakmışsın hocam? Formatör olmak için bile en az 6 saat ders zorunluluğu var. Formatör de değilsin ki bu şartlarda olamazsın. Sen beni bu okula bağlayan bir neden gösterin bana de. Yani kara kaşınıza kara gözünüze mi bn burada bekleyeceğim de.

sen formatorsun diyo ama eskisehirde formatorluk yok bile, o kadar bi haber yani bu adama laf anlatamayacağımı anladım mudur beyi bekliyorum gelsin de sorsam diye

Bugün bu okul biter mi acaba? Eve gider miyim birilerine patlamadan acaba? Rabbim sabır ver sen bana.

gokceb' Alıntı:
sen formatorsun diyo ama eskisehirde formatorluk yok bile, o kadar bi haber yani bu adama laf anlatamayacağımı anladım mudur beyi bekliyorum gelsin de sorsam diye
Allah yardımcın olsun hocam. Formatör diyo da sana hani görevlendirme yazısı falan?

yaaa anlatamıyorum ya da anlamıyo bi de okulluar birlesti bu okula yeni geldik ve berbat bi muamele goruyoruz...

gokceb' Alıntı:
yaaa anlatamıyorum ya da anlamıyo bi de okulluar birlesti bu okula yeni geldik ve berbat bi muamele goruyoruz...
Hocam inan şu an okulda kendimi yiyorum. Okul bana hapishane gibi geliyo. Huzurlu değilim, mutlu değilim. Sinirlerim gergin. Elim ayağım titremeye başladı genç yaşta.

3 saat ders var
sınıf, kulüp, nöbet vs. hiçbir şey yok
idare formatörlüğün çıkmasını benden çok istiyo hayırlısı deyip geçiyoz bakalım

Sınıflarında boya yapmışlar rj-45 jacklarını da boyamışlar. İnternete girmio diyolar bi de tabii girmez kör müsün? Şimdi jack bas işin yoksa. Ne andavallı adamlar ya.

benim pskolojim altüst oldu arkadaşlar...resmen dipteyim...her an her şey olabilir...

Herkes dertli. Bizim okul da yıkılacağı için başka okula taşındık. BT labı sınıf yapıldı, içeride bilgisayarlar var ama 2 senedir öğretmeni olmadığı için felaket durumdalar tahmin edersiniz. Lab 8'lere verildiği için dersleri mecbur sınıfta işleyeceğim. Bu sene hiç bitecek gibi gözükmüyor. Sabah 7'de ilk ders başlıyor, 1 saat evvelden minibüse biniyorum. Daha da kötüsü öğrencilere BT kitabı gelmemiş, idare mi istemedi anlamadım. Ben de çok sıkkınım. Ders seçmeli olduğu ve önemi bu kadar az görüldüğü takdirde hiçbir çalışma bizi kurtaramaz, hani o da yok ya...

valla hocam ağlaya ağlaya geziyorum okulda, imaja bakar msınız yeni bir okuldayım ve paso ağlıyorum ama ne kadar zorlasam da durmuyo gözümün yaşı... nedir bu başımıza gelen anlamadım...

only61' Alıntı:
hasari' Alıntı:
pisagorean' Alıntı:
hasari' Alıntı:
Şimdide sınıf öğretmenlerini teknoloji tasarım olarak atıyorlar. Yok abi bu ülkede eğitim düzelmez.
O branşta ortalık malı oldu.
Bizim branştan sonra bu branşı bitirecekler.

ya da iki branşı tek branş haline getirecekler...
Hocam birleştiriyorlar ama iki branşın sonu hiç iyi değil.

programı sabah elime verdiler şaka gibi 0 ders var. sınıfım normal dersliğe dönüştürüldü. bilgisayarlar bir yere rastgele atıldı. hayırlısı....

Geri