Öğretmenin Resim Sorunu?

Kodla Büyü

cinefil

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Merhaba Arkadaşlar... Okulumdaki bir tane bayan öğretmen geçen yıl okulun internet sitesindeki resmini kaldırtmış ama bu yıl da şöyle bir sorun var. Google'a kendi ismini yazdığında google sonuçlarında eski meb sayfası linki olarak yine resmi çıkıyor. Benden o resmi de kaldırmamı istedi. Bunu nasıl yapacağım? Google'a resmin kaldırılması yönünde mesaj atmak gerekiyor galiba? Bu mesajı nereden nasıl göndereceğim? Yardımcı olursanız çok sevinirim...

Re: Öğretmenin Resmi Sorunu?

okul sitesinddeki resmi silin bakın belki vardır resimler arasında geçen sene sadece fotosunu kaldırmıştır kaynak duruyordur
hocanın resmine de boş bayan resmi ekleyin düzelir sanırsam google güncelemesinde o resmi değiştirir,

Ekli dosyalar

• bayan.jpg
    bayan.jpg
    6.4 KB · Görüntüleme: 1,896

06Davut' Alıntı:
okul sitesinddeki resmi silin bakın belki vardır resimler arasında geçen sene sadece fotosunu kaldırmıştır kaynak duruyordur
hocanın resmine de boş bayan resmi ekleyin düzelir sanırsam google güncelemesinde o resmi değiştirir,
evet meb sayfasında silinmiştir lakin dosyalarımızın bulunduğu kısımda hala duruyor olabilir. Ordan da silmeniz gerekiyor ve hocamın gönderdiği bayan resmiyle de güncelleyip yayınlayın..

dengem' Alıntı:
06Davut' Alıntı:
evet meb sayfasında silinmiştir lakin dosyalarımızın bulunduğu kısımda hala duruyor olabilir. Ordan da silmeniz gerekiyor ve hocamın gönderdiği bayan resmiyle de güncelleyip yayınlayın..
Dosyaların bulunduğu kısımda derken ne demek istediniz hocam anlamadım...

cinefil' Alıntı:
dengem' Alıntı:
06Davut' Alıntı:
Galeriler bölümünde, Albüm galerisi ya da başka bir galeride eklenen resimler yer alır. Belki onların içinde kalmıştır. Galeri kontrol edip, ilgili resmi bulursanız oradan da silin.

yakuphan' Alıntı:
cinefil' Alıntı:
dengem' Alıntı:
06Davut' Alıntı:
Galeriler bölümünde, Albüm galerisi ya da başka bir galeride eklenen resimler yer alır. Belki onların içinde kalmıştır. Galeri kontrol edip, ilgili resmi bulursanız oradan da silin.
tamam hocam bi kontrol edeyim teşekkürler. Göreve yeni başladığım için biraz acemilik var bende :)

CHIP dergisinin bu ayki sayısında tam bu konu ile alakalı bir yazı var. Sayfaları paylaşıyorum. Öğretmene biraz takılmak isterseniz yazının bir bölümünde şöyle yazıyor: "Silme taleplerinin yaklaşık üçte biri reddedilmiş. Örneğin başvuran kişi, kamuya mal olmuş bir kişiyse Google böyle yapıyor". :)

Ekli dosyalar

• DSCN0400.jpg
    DSCN0400.jpg
    371.9 KB · Görüntüleme: 1,631
  • DSCN0401.jpg
    DSCN0401.jpg
    390.8 KB · Görüntüleme: 1,631
myesil' Alıntı:
CHIP dergisinin bu ayki sayısında tam bu konu ile alakalı bir yazı var. Sayfaları paylaşıyorum. Öğretmene biraz takılmak isterseniz yazının bir bölümünde şöyle yazıyor: "Silme taleplerinin yaklaşık üçte biri reddedilmiş. Örneğin başvuran kişi, kamuya mal olmuş bir kişiyse Google böyle yapıyor". :)

Teşekkürler hocam. Bunu bi ara kesinlikle okumak lazım ;) ve okutturmak lazım hocaya :D Bu arada resim galerisinde eski resmi yok hocanın. Mecbur ben de şikayet maili atacağım google amcaya :)

Geri