Öğretmenimize Allah Rahmet Etsin

Kodla Büyü

kaan2334

Aktif Üye
http://www.zaman.com/haber.do?haberno=1 ... ak-oldurdu

Öğrencisinin bıçakladığı öğretmen 4 aylık hamile çıktı
İzmir'de derse geç kalan öğrenci, kendisinden geç kağıdı isteyen öğretmenini bıçaklayarak öldürdü.

Olay, sabah saatlerinde Nazire Merzeci İlköğretim Okulu'nda meydana geldi. Öğrenci H.K.'nin, öğretmeni Durukan'ı derste bıçakladığı iddia edildi. Karnından dört bıçak darbesiyle ağır yaralanan Durukan, öğretmen arkadaşları tarafından yakındaki Özel Baki Uzun Hastanesi'ne kaldırıldı. Kaçan zanlı H.K. ise polis tarafından yakalanarak Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. Durukan, hastanede yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

İddiaya göre 8. sınıf öğrencisi H.K., dün derse geç girdiği için Kimya öğretmeni Sevilay Durukan ile tartıştı. Öğretmenin okul yönetiminden mazeret kâğıdı getirmesini istediği H.K., belgeyi öğretmeninin yüzüne fırlatıp, "Dikkat et hoca, seni bıçaklarım." diye tehdit etti. Bunun üzerine Durukan, okul müdürü ve güvenlik görevlilerine şikayette bulundu. Bugün de aynı şekilde geç kalan H.K., yine müdür odasına gönderildi. İlk dersin ardından teneffüste yakındaki evine giden H.K., bir ekmek bıçağı aldı. "Kendimi bıçaklayacağım," diyen oğlunu elinde bıçakla gören annesi, durumu polise bildirdi. Bu sırada H.K., ikinci ders saatinde diğer öğrencilerin gözleri önünde Sevilay Durukan'a saldırdı. Karnından dört defa bıçaklanarak ağır yaralanan Durukan, öğretmen arkadaşları tarafından yakındaki Özel Baki Uzun Hastanesi'ne kaldırıldı. Kaçan H.K. ise polis tarafından yakalanarak Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

Yorum yapabilecek gücü kendimde bulamıyorum.
2 yavru öksüz kaldı

tamamen korumasız savunmasız okumak zorunlu olmamalı okumayacak insanları zorla okulda tutacağız derken okuyacak olanların geleceğiyle ve kendi sağlığımızla oynuyıoruz Allah rahmet eylesin dünden beri kendimde değilim çok etkilendim moralim çok bozuldu

öğretmenimizin mekanı cennet olsun.biz taviz verdiğimiz sürece maalesef bu tür olaylar yaşanmaya devam edecek ...

Allah ratmet eylesin geride kalanlarada sabır verin. öğretmenlikte artık kelle koltukta meslekler gurubunda

bu şekilde bir yaşam felsefesi, rastgele bir yaşam , hayatın ucuzluğu, kuralsızlık,düzensizlik ancak Türkiyede olur..bizi bu durumlara getiren tüm devlet büyükleri gelmiş geçmiş hepsi cehennemde azab içinde yansın inşallah.. Okullardaki bacak kadar veletler nereden nasıl buluyor bu güveni..sokakta kadınlar bıçaklanır,okulda öğretmen v.s kanunlar muz cumhuriyetindeki gibi.. yarın bugün hapisten çıkıp o o.ç..ğu aramızda dolaşacak işte.

ilkokul zorunluyken bu tiplerden 2. kademede kurtuuyoduk, 8 yıllık zorunlu eğitimle bu bitti. 4+4+4 nanesiyle bu tipler 18 yaşına kadar okula gelmeye MECBUR:(
dAHA ÇOOOOOK işler gelir bizim başımıza. :verymad:

Allah rahmet eylesin öğretmenim :(

Haber çoğu yerden kaldırılmış.. bazılar hiç vermedi bile bu haberi .. aslında heryerde olabilecek türde bir olay, yaralama ile sonuçlanıyordu hep.. maalesef hocamızı kaybettik ve kafamızı tekrar kuma kömdüler

Şu açık liselere yönlendirme maksimum seviyede olmazsa siz görün liseleri 2-3 sene sonra.

Çocukmuş, ne çocuğu be bildiğin katil it herif. Şimdi yatacak 3-5 yıl, belkide daha az, çıkacak. Çıkınca iyice havaya girer it herif.. Başkasının yaşama hakkını elinden alanların yaşaması saçma zaten.

Daha neler göreceğiz yaa.. :(
Bakan ne diyecek acaba merak ediyorum neticede çok fazlayız yaa sorun olmaz.. :x

alo 147 öğretmen şikayet hattı diye bir olay olursa bu memlekette daha çok öğretmenlerimiz bıçaklanır...

kendi toplumunu yetiştiren, geleceğe yön veren öğretmenine güvenmeyen bir devlet dünyada başka yerde yoktur...

Allah Rahmet Eylesin..
Ailesine dostlarına ve geride kalan öğrencilerine Allah sabır versin..

benim anlamadığım neden haber sitelerinde yok bu haber? saçma sapan şeyler haber oluyor da bu neden olmuyor? bence bütün öğretmenler sokağa dökülmeli, bişeyler yapılmalı! meslektaşımız öldürülmüş görev başındayken hem de...2 çocuk annesi ve 4 aylık hamile bir de...2 cana birden kıyıyor pislik herif! içimizden birinin meslektaşı da olabilirdi, biz de olabilirdik bu şiddete maruz kalan!!! bişeyler yapalımmmm

Allah Rahmet Eylesin. Yakınlarına sabır versin.

Bu eğitim sisteminden anlamayanların, öğretmenler yatıyor, 3 ay tatil yapıyor, çocuklara daha şevkatli yaklaşın , 4+4+4 ve öğretmenin itibarını yerlerde sürüyen zihniyetinin ürünüdür.

Allah rahmet etsin. MEB't ilgili birilerinin çıkıp açıklama yapması gerek. Okullarda yapılacak ilk iş GÜVENLİK olması gerek Fatih'ten önce güvenlik

Allah rahmet eylesin.

Tek çare zorunlu eğitimin kaldırılması. Ki öğretmen eğitim öğretime versin kendini, böyle şerefsizlerle uğraşmak zorunda kalmasın.

haber sayfalarında haberi bile yok çok üzücü bir durum
doktorlar halbuki ne de güzel birlik olmuştu
öğretmenlik artık eskisi gibi saygı duyulan bir meslek değil malesef bitti artık

arslan_1905' Alıntı:
haber sayfalarında haberi bile yok çok üzücü bir durum
doktorlar halbuki ne de güzel birlik olmuştu
öğretmenlik artık eskisi gibi saygı duyulan bir meslek değil malesef bitti artık
çok haklısınız hocam kısa zmanda birlik olup eskisi saygınlığını elde etmemiz lazım

Geri