Öğretmeni Belediye Başkanı Atasın!

Kodla Büyü

netame

Süper Üye
Süper Üye
Başbakan'ın yakın arkadaşı ve Yerel Yönetim Çalışma Komisyonu Başkanı Denizli Milletvekili Nihat Zeybekçi bu taslak partimi bağlamaz, beni ve başında bulunduğum komisyonu bağlar gibi sözler söylüyor şimdilik

ÖĞRETMEN VE DOKTORLARI İŞE ALSIN

Milli eğitim politikalarının ve öğretmenlerinin yine bakanlıkta belirlenmesi ancak tüm detaylarıyla belirlenen ve ödenekleri merkezi bütçeden gönderilen öğretmenlerin, bakanlığın kriterleriyle belirlenerek listeye konulan öğretmenleri yine bakanlığın belirleyeceği yöntem ve şartlar ile yerel yönetimlerce işe alınmasının sağlanması. Bu yöntem, ülkedeki öğretmen açığı ve tayin problemini çözecektir.

'BONSERVİS' FORMÜLÜ :)

Bir il ve ilçede işe alınan bir öğretmen, başka bir ile gitmeyi düşündüğünde, gitme talebiyle bonservisi kendisine takdim edilerek, işine son verilecek. Gittiği yerde işe alınmasıyla ilgili hiçbir sorumluluk olmayacaktır. İl içi tayini de boşluk varsa ve talep edenlerden kriteri en iyi olanın önceliği şartıyla köyler ve ilçeler öğretmensizlikten kurtulacaktır. Aynı uygulama doktor ve sağlık çalışanlarına da yayılarak ülkemizin iki kanayan yarası kesin olarak çözülür.

RAPORDA EYALETLE İLGİLİ BİR KELİME YOK

Bu raporun 42 sayfadan oluşan bir çalışma olduğunu ancak kamuoyunda yanlış yer alan bazı kısımlarının olduğunu kaydeden Nihat Zeybekci, şunları söyledi: "Bu raporda asla ve asla eyaletle ilgili tek bir kelimeyi dahi kimse bulamaz. Maalesef, içeriği itibariyle haberin yer aldığı bazı sitelerde zorlama yorumlarla eyaleti andıran düşünceler söyleniyor. Bir diğer yanlış da, ilçelerin kaldırılacak olması. Bu da yanlış. Böyle bir şey asla yok. Aksine ilçelerin, ilçe belediye başkanlarının il meclislerinde doğrudan üye olması, illerde tek meclis olması. İl meclislerinin de dar bölgeli iki turlu sistemle, beldelerini, bölgelerini çok güçlü bir şekilde temsil eden bir yapı ile il meclislerinde yer alması öngörülüyor. Bu, ülkemizde inanın bir çok sorunun çözümüdür."

http://www.medyafaresi.com/haber/84489/ ... eklif.html
http://www.sondakika.com/haber/haber-ye ... u-3807186/

Nihat 51 yaşında, arkadaşları ona aynştayn diyor.

Zatı muhterem bir de demiş ki, raporda eyalet ile ilgili bir kelime yok, olmasına gerek yok zaten, tam tanımını yazmışsın oraya. Başbakanın yakın arkadaşı ise olur bu iş...

Geri