Öğretmen YOUTUBER olabilir mi?

Kodla Büyü
hocam öncelikle hayırlı olsun kanalınız. video kısmı zaman içerisinde daha zengin hale gelir onda sıkıntı olmaz ama içeriklerinizi özgün tutmaya çalışın. barış özcandan feyz almanız güzel ama direkt aynı içeriği benzer cümlelerle anlatmanız sizi ileri taşımaz
Hocam aslında biraz kolaya kaçıp bilerek böyle yaptım. İlk videolar için nasıl olacak ne bitecek diye çok üstünde durmadım. Teşekkür ederim.

"Çok hızlı anlatıyorsunuz." + 1

1 - Bir Öğretmen Video çekebilir.

2 - Bir Öğretmen Youtube video ekleyebilir

3 - Bir Öğretmen ( 657 Devlet Memuru ) Adsense üzerinden Kazanç elde edemez. Bu Youtube videosu yada web site adsense geliri olsun. 300 - 500 göze gelmez ama xxxx ve üzeri rakamdan bahsedildiği zaman olay vergi denetmenliğine takılır.

Yüzbinlerce abonesi olan öğretmen arkaaşlarım vardı, İSTİFA ettiler. Youtube kanallarından devam ediyorlar.
Teşekkür ederim hocam. Aslında sesteki nefesleri kestiğim için hızlı olmuş biraz.

Para içinse sorun olur. Saçma ama öyle. Bu mecralardan para kazanmak için vergi mükellefi olmalısınız. Memur da esnaflık yapamaz resmi olarak. Ama varsa tanıdık üzerine açabileceğiniz. Reklam geliri de iyiyse onun üzerinden yaparsınız. Ama en az gideri aylık 300 500 tl olacaktır. Üzgünüm durum bu
Maalesef öyle. Kişisel şirket falan açsanız da kendiniz için bağkur falan yatırmanız gerekecek. Memur oldgumuz için o da imkansız

Videolar, içerik ve kalite gerçekten hoş. Tek önerebileceğim, kelimeler arasındaki boşlukları kaldırınca hiç es vermeden konuşuyor gibi olmuşsunuz. Dinleyene düşünme fırsatı tanıyacak mini aralıklar daha iyi olacaktır.

Youtubeda bir edebiyat öğretmeni vardı çok ünlü bir şirkette python yazılımcısı idi yarı zamanlı çalışıyordu.

BU video ülkemizde youtuber olma ve vergi kısmını şirket kurarken hangi aşamalardan geçildiğini güzel anlatmış , mutlaka inceleyin derim . Para kazandıkça iş büyüyor ve şirket kurmanız gerekiyor , diğer kazanılan para zaten sizi tatmin etmez ve yaptığınız işe değmez

Ücretli abone satıyorlar ilk etap için organik takipçi diye çok garip geldi bana ama
ben videolarımı çekip yükleyeceğim. tahmini ayda 2 3 video atacağım. bir kaç youtube reklamı vereceğim. organik olarak büyüyebileceğimi görsem devam ederim. baktım hiç bir şekilde olmayacak yapacak birşey kalmaz o zaman :) ..

Saygıdeğer arkadaşlar. Yasak olan yasada izin verilen kaynaklar dışında bir kaynaktan memurun şahsi hesabına para girişi olması. Gerçi bununla ilgili herhangi bir şikayet sonucu ceza alan ben duymadım ama oladabilir. Google adsense sisteminde kazandığınız paralar isterseniz limiti geçtiği zaman bir sonraki ay otomatik olarak belirttiğiniz hesaba yatar. İstemez iseniz otomatik para yatırmayı kapatabilirsiniz. Youtube üzerine video çekip atmakla ilgili bir yasak bilmiyorum. Eğitim vb. topluma faydalı içerikler çekiyor diye de kimse ceza almaz sanırım. Ayrıca youtube üzerinde para kazanmanın açılması için binden fazla abone ve 4000 saat üzeri izlenmeye sahip olmak gerekiyor. Nasıl olsa limiti doldurmanız uzun vakit alacak. Daha ortada fol yok yumurta yok. Benim yumurtaları sansarlar kesin yer diyerek tavukçuluğa başlamadan vazgeçmek de ne bileyim. :)

Ayrıca da aramızda udemy vb. platformlarda eğitimleri üst sıralarda olan, bakanlıktan ödüller almış değerli hocalarımız da var. Faydalı işe girmekten korkmayın.

Güzel olmuş hocam elinize sağlık, bişey sormak istiyorum, videolarda dikkat ettim kullandığınız fotoğraflar oldukça kaliteli, bunlara telif filan verilmesi gerekiyor mu ya da sonradan çıkar mı telif, araştırdınız mı?

Güzel olmuş hocam elinize sağlık, bişey sormak istiyorum, videolarda dikkat ettim kullandığınız fotoğraflar oldukça kaliteli, bunlara telif filan verilmesi gerekiyor mu ya da sonradan çıkar mı telif, araştırdınız mı?
Teşekkürler hocam. Görselleri cc0 lisansıya aratarak buldum. Telifsiz görsel temin edebileceğiniz bir çok site mevcut. En iyisi pixabay mesela

bir öğretmen youtube için videolar çekip para kazanabilir mi ?

ben kanal açtım; bir iki video çektim. zevkli bir hobi açıkçası..

videoyu izleyip burdan sesim, videom, kurgu vs hakkında yorum yapabilir misiniz.
önüm açık mı? hemen bırakmalı mıyım? geliştirmem mi lazım? (açık açık düşüncelerinizi bekliyorum. ) teşekkür ederim.
Bu videoyu izlemenizi kesinlikle öneririm. Bütün sorularınızın cevapları burada detaylıca anlatılmış.

Geri