ÖĞRETMEN olarak ATV 'nin yeni dizisini protesto ediyorum.

Kodla Büyü

okse2818

Aktif Üye
sevgili arkadaşlar fragmanını izlerken bile mesleki onur ve itibarımın zedelendiğini hissettim. son yıllarda zaten iyice yıpranan meslek onurumuz bu dizi ile iyice aşağılandığını düşünüyorum.Elimden bir şeyler gelmediğini düşündüğüm sırada sendikama buna benzer bir mail attım. sizden ricam eğer bu konuda bana hak veriyorsanız bu konuyu güncel tutup kendi sendikanıza başvurmanız ve başka fikirler üretmenizdir. teşekkür ederim.
NOT: BU FİKRE KATILMAYAN ARKADAŞLARIMIZ OLUMSUZ YORUM YAPMAMANIZI RİCA EDİYORUM. ÇÜNKÜ DESTEK VEREN ARKADAŞLAR BİRDE SİZE CEVAP YETİŞTİRMEK ZORUNDA KALIYOR...HER ZAMAN Kİ GİBİ BİRBİRİMİZE DÜŞMEMEK İÇİN BUNU RİCA EDİYORUM)

Neler yapabiliriz:
1)sendikaları bu konuda göreve çağırabiliriz.
2)147 ve rtük aranabilir.
3)konuyu gündemde tutarak bilinç oluşturabiliriz.

Bende reklamları her gördüğümde sinirleniyorum. Öğretmenlik mesleği bu kadar ayaklar altına alınmaz ki.

liseler zaten zıvanadan çıkmış vaziyette bunlarda iyice şarlatanlık aşılamaya calısıyor. eski taksici dizisinden okul dizisi yapmaya kalkarlarsa boyle bisi cikar ortaya. saolsun yetkililer ne ceza verir ne bise.

sn hocalarım maddiyatın ön plana çıktığı gelenek göreneklerin arka plana atılmaktan ziyade unutulduğu bir ortamda böyle dizilerin olması şaşırtmıyor. Hatta bu diziler izleniyor ama beddua edeyim tez zamanda yayından kalkar inş :)

Yayın saati, tarihi vs bilgiler verilirse RTÜK aranabilir... Diziyi izlemedim ama reklamlarına birkaç kez denk geldim bende de iyi şeyler çağrıştırmadı...

aynen bende sizin gibi düşünüyorum.sendikalara mail atalım, atv ye atarsak belki faydası olur.

bence gereksiz bir endişe içindeniz hocam bir dizi veya film bir mesleğin itibarını azaltmaz
yani öğretmenlik mesleğinin bu günkü durumuna gelme sebebleri hababam sınıfı,
hayat bilgisi, pis 7 li gibi film ve diziler değildir. tabiki öğrenciler buradaki sululuk ları örnek alıp uygulamaya calışacaklardır. tıpkı kurtlar vadisi vb şiddet içerikli yapımlardaki karakterleri örnek aldıkları gibi

-sendikalar bence mesleğin itibarı için daha farklı şeyler yapmalı diziyi yayından kardırmayla uğraşmamalı
-konuyu sürekli gündemde tutmanında daha fazla izlenmesinden başka bir yararı olacağını sanmıyorum

Hükumetin öğretmeni yıpratın ozellistirmeye zemin hazırlamasına hizmet eden yandaş medya yapımı

Bravo hocam çok yerinde bir tespit. Önceden öğrenciye babalık eden Mahmut hocalar varken şimdi iki kelimeyi bir araya getiremeyen edebiyat öğretmenleri yok efendim sporun s sinden anlamayan beden eğitimi öğretmenleri varmış gibi gösteriliyor.
gerçi akasya durağındakilerden öğretmen olursa ancak bu kadar olur tabi

bizim okul dizinin adı. cumartesi gösterilecekmiş galiaba. bizim hanım da görünce sallıyor. yazayım bi şikayet rtüke. :+1:

rtük e defalarca şikayette bulunmuş biri olarak, bence dizi henüz yayınlanmadan şikayet etmek işe yaramaz. hele bi yayınlansın sonra yaparız şikayeti :)

Geçmişte okulda başına kötü işler gelen insanların eserleri. Zamanında bir şey yapamadılar acısını bugünün gariban öğretmenlerinden çıkartıyorlar. Şu an ülkede kamuda-özelde yetki sahibi olan neslin bazı öğretmenleri geçmişte her ne yaptı iseler cezasının biz çekiyoruz.

Pis yedilinin tekrarı sabah akşam her gün oynatılıyor. Bunun bir film ve üstelik de özel okulda geçtiğinin algılamayan öğrenciler aynı hareketleri devlet okulunda da deniyor.

Birilerinin aklına karpuz kabuğu çoktan düşmüştür. Okulda bir şeyler yiyip içerken daha da dikkatli olmak lazım. Her an müshil ya da uyku ilacı katabilirler.
Geçen yıllarda habere çıkmıştı, 1 Nisanda öğretmenlerin çaydanlığına arsenik atıp hepsini hastanelik eden öğrenciler vardı.

Yaınlanmaya başlandığında bu dizinin hemen kaldırılması lazım gerçekten kötü örnekler içeriyor bunlar okullarda uygulanırsa şaşmayın

wake__up' Alıntı:
Bravo hocam çok yerinde bir tespit. Önceden öğrenciye babalık eden Mahmut hocalar varken şimdi iki kelimeyi bir araya getiremeyen edebiyat öğretmenleri yok efendim sporun s sinden anlamayan beden eğitimi öğretmenleri varmış gibi gösteriliyor.
gerçi akasya durağındakilerden öğretmen olursa ancak bu kadar olur tabi
:alkis: :alkis:

birimiz bunlardan birisine uzaktanda olsa benzesek yandık.. :wink:

Akasya durağı şoförlükten öğretmenliğe geçiş yapmışlar ortayada böyle şaçma bi dizi çıkmış. Okadar eminimki saçma olduğuna izlemeden söylüyorum. :x :x

Keşke bizim millet bu dizileri ciddiye almasa, 30 yaşındaki adamların öğrenci ve öğretmenlerin böyle olmadığını bilerek izlese, sadece gülüp geçse ama maalesef.

Eğitimini tamamlayamadan, aileden belli bir temel almadan medyaya teslim edilen bir millet var.

Dizinin tanıtım kuşağında müzik sözlerini dinledim, resmen bizi hedef almışlar... Tepkimizi göstermeliyiz...

Sonuna kadar haklisin hocam,
Dizi yapacaz diye iyice işin suyunu çıkarttılar

Ben konu açmayı düşünüyordum benden önce davranmışsınız hocam. Tam anlamıyla rezalet. Arka sokaklarda polis bu kadar aşağılanmıyor yada doktorlar dizisinde hiçbir doktor şaklaban ve hastaların soytarısı olmuyor ama öğretmen konulu dizilerin hiçbirinde onurlu bir öğretmen figürü sergilenmiyor nedense ve hepsinde öğrencinin oyuncağı olarak lanse ediliyor. hoş gerçi gerçekte de öğrencinin velinin oyuncağı olduk zaten ama en azından dizilerde bunu yapıp gözümüze sokmasalar düştüğümüz hali tüm bbnet ailesi olarak rtüke şikayetin olumlu yansımaları olabilir kanısındayım.

Hababam Sınıfına da karşı çıkalım o zaman
Arkadaşlar öncelikle kendimize bakmalıyız aramızda yokmu böyleleri çıkar için sendikaya girenler kapıyı kapatıp içerde ne yaptığı belli olmayanlar vs.

SONUNA KADAR BU DİZİYİ DESTEKLİYORUM.

Değerli meslektaşlarım, yazdığım yazıyı okumanızı istiyorum. Lütfen 1-2 dakikanızı ayırınız.

''Bizim Okul'' adlı dizi başlayacakmış. Fragmanını gördüm rezalet bir şey. Reyting uğruna bunlara hiç gerek yok. Doktor, polis, avukat vs. dizilerde yüceltiliyor. (Böyle olmalı zaten) Lakin sıra öğretmen ve okul dizisi olunca nerede yaratık var, nerede şaklaban öğretmen var ortaya çıkıyor. Öğretmenler fiziksel görüntüleri ile yargılanıyor. Hatta ‘’taş bebek, iki lafı bir araya getiremeyen beceriksiz öğretmen’’ sıfatı yakıştırılıyor. Bunun gibi onlarca sıfat…
Bütün gün bunları izleyen çocuklar ise sınıfta arkadaşlarına kendisini güldürünce sınıfın en popüleri olacağını sanıyor. Çoğu zaman öğretmene ters cevap vererek bu popülerliği elde edeceğini düşünüyor ve öğretmene saygısını yitiriyor. Öğretmen- öğrenci arasında sevgi, saygı yitirildiği an kaliteli nesil yetişmeyecektir. Bu yüzden kendi adıma elimden geleni yaptım ve diziyi RTÜK’e şikayet ettim. ( http://www.rtuk.org.tr/sayfalar/gorusoneri.aspx)

Dizinin müziğinde ‘’ Ah be ZALİM hocalar, bırakmayız yanınıza ‘’ gibi sözler geçiyor. Bunu diyen öğrenci , hatta bunu her dakika yayınlanan fragmanla diline dolayan öğrenciye öğretmen saygınlığından nasıl bahsedebiliriz? Öğretmene ‘’zalim’’ sıfatını nasıl yakıştırırlar ! ‘’Bırakmayız yanınıza’’ derken bile öğretmene bir başkaldırı var. İsyan var. Öğretmenlerimiz zarar gördükten sonra mı akıllanacak bu toplum? Öğretmenlik mesleğinin itibarı bu şekilde zedelenmemeli. Son bir cümle ile yazacaklarımı sonlandırıyorum ;

''Dünyanın her tarafında öğretmenler insan topluluğunun en özverili ve saygıdeğer unsurlarıdır'' demişti, ATAM. ( Dilek Öğretmen)

Ben ilgili formu doldurdum. Sizlerin de destekleri ile tepkimizi gösterelim.
RTÜK Şikayet hattı:
http://www.rtuk.org.tr/sayfalar/gorusoneri.aspx

Ögrencileri gereksiz, sacma , hatta terbiyeden yoksun davranıslara özendiren su okul dizileri kaldırılsın . Bu cocuklar bizim cocuklarımız.. bende face de paylastım bikac sey ,, Bıktım arkaads bu dizilerin yuzunden kötü özenti ergenlerle ugrasmaktan ..

geçen yıl öğretmen arkadaşın biri şunu söyledi: Hocam öğretmenler az maaş alıyor
bende hocam parayı boş ver mesleğimizin itibarı yok oluyor dedim.
o da bana itibar para demektir dedi. doktor paralı meslek olduğu için itibarlı dedi
bunu diyen bir öğretmene her şey müstehaktır arkadaşlar. maalesef mesleğimizde ben size %75 bu zihniyette insan var desem

Geri