ÖĞRETMEN İRADESİDİR.TEBRİK EDERİM.

Kodla Büyü
Eğitim-bir sene hangi sebeple geçipte sayısını arttıran arkadaş varsa hepsinden Allah razı olsun .. Niye?

Efendim öncelikle insan doğası gereği "GÜÇ"'ün yanında olmayı ister. Güvende hissettirir.

Elektronikten Güç formülünü incelersek P=IxV olduğunu biliriz.

Formülde I--> bildiğiniz üzere akım; günümüzde bunu istikrar, iradeye uyum sağlama, yukardakinin her dediğini "DÜŞÜNMEDEN- TARTIŞMADAN-ARAŞTIRMADAN" kabul edip yapma

Formülde ki V--> potansiyel fark yani gerilim; Bu da çoğunluğu temsil eder. Ne kadar ÇOK- kişi sayısı önemli iyi yada kötü olması önemli değil- KİŞİ sayısı o kadar çok güç.

Bu gücü nerede kullandığınız, nasıl kullandığınız, ne için kullandığınız tamamen size bağlı. Madem ki ülkenin en güçlü sendikası sizsiniz buyrun efendim, eğitim sistemini kafanıza göre

şekillendirin!!!

Kontrolünü sağlayamadığınız, hiç bir işe müdahale edemediğiniz, yukarıdakilerin bir çoğunu es kaza kriterler ile seçtiği idareci arkadaşlarımız ile okulları yönetin.

İllaki "işi ehline vermişsinizdir" illa ki "karşıma kul hakkıyla gelmeyin" emrine uymuşsunuzdur... Bundan zaten kimsenin şüphesi yok ! Ne de olsa ülkenin %50'si dindar geri kalanı GAVUR.

Demem o ki siz bu gücü arttırmaya çalışırken çok şükür ki devrede DİRENÇ gösterenler de var. İyi ki bu gücün sebeplerinden birisi değilim. Allah korusun bu kadar vebalin altına girmek istemem.

dengem' Alıntı:
sendikam hiç olmadı ve olmadığı için de çok çoook çoooooook mutluyum.. çünkü başımı ağrıtan o kadar iş var ki...
Benim de sendikam yok hocam, üye olmayı düşünmüyorum da. Ama kılık kıyafet mevzusunda nöbet mevzusunda sendika kararına uydum. Sağ olsun okul idarem çok iyi, bana neden böyle yapıyorsun demiyor. Mesela, nöbet tutmayanlar için sendikalı olanlara nöbet defterine "nöbet eylemine katılan öğretmenler" diye liste koymuş, benim sendikalı olmadığımı bildiği için beni eklememişler sağ olsunlar.

mkutlukyildirim' Alıntı:
Hocam bizler mevzuyu çok yanlış anlamışız. Bizler sendikaları, öğretmenlerin haklarını savunan sivil toplum kuruluşları olarak biliyorduk. Ancak; öğretmenler, haklarının savunulmasını istemiyor. Öğretmenler, hakkı olmayan kazançları elde etmenin peşinde. "Nereden, ne gasp ederiz acaba?" diyerek yola çıkanlar tabi ki EBS'yi tercih edecekler.

Fazladan gelir elde etmenin peşinde bir çoğu. O geliri hak etmiş, hak etmemiş; hiç önemli değil. Ama şunu unutuyorlar; rızık kullardan beklenmez, rızık Allah'tan beklenir!
:alkis: :alkis:

Sendikacılık bizim kültürümüzde yoktur.Kominizim kaynaklıdır. Hak verilmez alınır.Devrim. gibi kaos üreten ideolojilerin sonucudur.
Çalışanların temsilcisi olabilir.

burada tarafsız bakmayı bilen, sezarın hakkı sezara diyen çok az kişi var

ebs üyesiyim ama bugüne kadar hiç bir şahsi faydasını görmedim, görmek de istemem.

hatta istifa ettim sonra kılık kıyafet mevzusu çıkınca tekrar üye oldum

ebs nin öğretmenlere kazandırdığı şeyler var ama diğer memurların kazandığı haklar yanında bizimki oldukça az. bu seneki anlaşmada bi nebze düzeleceğini ümit ediyorum. düzelme olmadığı takirde istifa edeceğimi okul yetkilime söyledim.

sendikaların hepsi bir partiye tabidir. buna itiraz eden yoktur. özdeşleşmiştir ve istisnalar kaideyi bozmaz. araştırıldımı bilmiyorum ama seçimlerdeki oy oranı ile genel sendika üyeliklerindeki oran fikir anlamında yakındır.

burada particilik yapılıyor diyenler kendilerine de baksınlar. ebs üyesi olup olanları eleştirmeyenler de kendilerine baksınlar. zamanı gelince tepki koymayı bilsinler.

evet herdeneni kabul eden bir kesim var. ama bilmem kaç bin üyesi olan bir sendikanın bütün üyelerine hakaret eden kişiler kendilerini dışarıdan izliyor mu acaba.

eleştirecekseniz yapılanları eleştirin. veya yapılmayanları. kişilerin kullandıkları oy veya tercihleri için eleştirilmesi demokrasilerde saçma olmuyor mu sizce

şimdi hdp %20 alıp meclise girse kim ne diyecek

sonuçta halkın % 20 si oy vermiştir. yok mu sayacağız. aynı şey diğerleri için de geçerli.

sendikaların sadece ait oldukları meslek gruplarına fayda gözetme görevi olmalı. aksi takdirde hak kayıpları kaçınılmaz. hatta ayrı sendikaların ortak kararlar alması bile mümkün olmalı ama bunu ülkemde görmek imkansız.

avrupa ülkerine adalet konusunda (geçmiş ve günümüz dahil) imreniyorum. ve eğitim aldığım sürece bulunmaz hint kumaşı izlenimi verdirilmeye çalışılan ülkem için utanıyorum ve üzülüyorum.

Öğretmenin itibarından menunmusunuz?
-HAYIR
Öğretmenin aldığı maaştan memnunmusunuz?
-HAYIR
Öğretmenin aldığı ek ders ücretinden menunmsunuz?
-HAYIR
Öğretmene ödenen sınav ücretindne munumusunuz?
-HAYIR
Öğretmene yapılan şiddet karşısında alınan tavırdan memnunmusunuz?
-HAYIR
Eğitmde yapılan sık sık değişiklikten memnunmusunuz?
-HAYIR
Yönetici atamalarından memnunmusunuz?
-HAYIR
Öğretmenin aldığı emekli ikramiyesinden memnunmusunuz?
-HAYIR
Öğretmenin hastalandığında yada kış tatili olduğunda ek dersin kesilmesinden menunmusunuz?
-HAYIR
iyide hala niye eğitim bir sendikasına üye oldunuz?
sendika iş verenin hakkını korur, çalışan işverenin hakkını korumaz.
Eğitim Bir Sen'in üye sayısı 310 bine ulaşmış. 310 Bin üyeden bir tanesi çıkıp gerçekten neden üye olduğunu hadi adam akıllı anlatamaz.
AKP hükümetinin eğitimle ilgili, öğretmenle ilgili seçim beyannemesinde tek bir kelime yok.

Şu eğitim bir sen li olmayanları da öğretmenlikten atın gitsin ne gerek var arkadaş, kaldırın 657 yi sindirin milleti, herkes ebs li olsun, olmayanda kovulsun.

Evet Arkadaşlar memursenden önce öğretmenlerimizin maaşı 5000 dolar idi.Şartlar mükemmel idi.şimdi düştü.
Demokratik haklar dışındaki maddi haklar tamamen devletin gücüyle alakalıdır.Devlet güçlü ise maaşlar yüksek olur.Bu kadar basit...
Bütün sendikalar ideolojik tabandadır.Bu normal türkiyede üç eğilim vardır.Milliyetçi,Kemalist,İslamcı.Bu görüşler arasında dağlar kadar fark vardır.
eğer ideolojik değil diyorsa biri maksat sırf savunmak ise diğer sendikaya geç görelim.Mesela Türk eğitim senden eğitim işe veya sen' e geçde görelim...

bir 3 dsmax egitmeni bilgisayar kursunda ne ücret alir?eğitimin gittiği zemini görünce. çalışmalarımı artirmaliyim

halisserhat' Alıntı:
dengem' Alıntı:
sendikam hiç olmadı ve olmadığı için de çok çoook çoooooook mutluyum.. çünkü başımı ağrıtan o kadar iş var ki...
Benim de sendikam yok hocam, üye olmayı düşünmüyorum da. Ama kılık kıyafet mevzusunda nöbet mevzusunda sendika kararına uydum. Sağ olsun okul idarem çok iyi, bana neden böyle yapıyorsun demiyor. Mesela, nöbet tutmayanlar için sendikalı olanlara nöbet defterine "nöbet eylemine katılan öğretmenler" diye liste koymuş, benim sendikalı olmadığımı bildiği için beni eklememişler sağ olsunlar.
Sendikasız cebi parasız ama Mutlu insan.Nöbet torpili için bahtiyar olmuş.
İşçi % 11 zam + zatan mevcut 6 ikramiyenin üstüne yılda bir 500 tl denge tazminatı aldı.

astalavista23' Alıntı:
" Herşeyi maddiyatta arayanların akılları gözlerindedir; göz ise mâneviyatı göremez. "
Maneviyat ile elinize iphone, altınıza mersedes veriyorlarmı?.. :p .
Sendika bana maneviyat değil para vermeli.Bak ben sana bedava nasihat veriyorum ama sendika değilim.

Kara Kule 61' Alıntı:
Evet Arkadaşlar memursenden önce öğretmenlerimizin maaşı 5000 dolar idi.Şartlar mükemmel idi.şimdi düştü.
Demokratik haklar dışındaki maddi haklar tamamen devletin gücüyle alakalıdır.Devlet güçlü ise maaşlar yüksek olur.Bu kadar basit...
Bütün sendikalar ideolojik tabandadır.Bu normal türkiyede üç eğilim vardır.Milliyetçi,Kemalist,İslamcı.Bu görüşler arasında dağlar kadar fark vardır.
eğer ideolojik değil diyorsa biri maksat sırf savunmak ise diğer sendikaya geç görelim.Mesela Türk eğitim senden eğitim işe veya sen' e geçde görelim...
İşçi maaşları açıklandıBaşbakan konuşuyor TV na bak .Gözümn kaynak görsün.
Bu yıl % 12 üstüne 500 tl denge ikramiyesi

Sonraki yıl enflasyon kada .

Devletin gücüymüş.Kaynakmış.........Sevsinler...
İşte gözün sendika görsün..Aç gözünü...Git kendini fakirlikle avut.

Re: Ynt: ÖĞRETMEN İRADESİDİR.TEBRİK EDERİM.

Kara Kule 61' Alıntı:
O dediğin sendikal geçiş sadece bende değil farklı okullardan 2 3 arkadaşımda var.istersen mebbis ekran görüntüsünü buraya vereyim.
Ne olduki? Ne zarar ne fayda oldu bana.
Soracak olursam bana siyaset vaat eden değil Maaş zammına en iyi mücadele veren sendika nerede ise
Ben oradayım.
Sanırım bu sene işçiye verilen zamma bakarsak % 20 alır ebs.
Şimdiden Ali hocamızı tebrik ederiz.% 20 bekleriz.

bu millet benden fazla maaşmı alıyorda burada..yada benmi yanlışım..beyin bedava :puhaha: :puhaha:

Kara Kule 61' Alıntı:

Menfaatçi ve sülük insanlara ne anlatılabilir ki?

Ülke genelindeki tüm müdür yardımcılarına kadar ebs li olunmak zorunda daha ne olsun, bu iş bu kadar ayağa düşebilir.

Sendikacılık hakkı tutup kaldırmaktır deyip haksızlık yapanlara yazık olsun. Diğer insanlar akp li olmak zorunda, yoksa iş yok müdür yardımcılığı yok.

bu tabloda he şey açık ve net:
öğretmen olarak birçğumuz çıkarlarımıza bakıyoruz, çıkar menfaat, güç neredeyse öğretmen orada. İstisnala zaten kendisini göstermiş.
Yarın seçim oranları değişsin buradaki renklerde ona göre değişecektir, rengi olmalı bir isanın ama ortama göre değişmeyen!
bu söz yanar dönerlere...

valla benim bi önerim var biliyoruz ki bu sendikacılıkta siyasetin vesayeti altında... gelin hep birlikte istifa edelim hangi sendikadan olursak olalım, sonra da Bursa'daki işçi kardeşler gibi tek yürek olup topluca 1 hafta eylem yapıp okullara gitmeyelim bakın bakalım öğretmene gereken değer veriliyomu verilmiyo mu?

kızmayın artık eğitim bir sen li arkadaşlara
hatta ! kalkıp bu sene üye olanlara zerre saygı duyamıyorum. ama saygısızlık ta yapmam. misal okulumuzda 3 yılını çalışan askerliğini yapmış stajyerliği kalkmış idarecilik beklentisi ve ihtiyacı olmayan aklı başında bir arkadaşım ebs ye üye oldu. :scared: kimse anlayamadı... ben sordum : cevap yok :-1:

arkadaşlar, hiç kimse kızmasın bu tabloya. Bir milletin ne kadar yozlaştığının resmidir. Toplum olarak müthiş derecede yozlaştık. 7 haziran köprüden önce son çıkış. Düzelmemiz için;
1. Memleketin başına ciddi bir felaket gelmesi,
2. Mevcut iktidarın gitmesi,
3. Özümüze dönmemiz gerekir.

Evet Demekki sadece ebs ideolojik diğerlerinin hiçbir ideolojik yönü yok .sadece hak savunuyorlar.Ozman neden tek sendika yok farkları ne.. :D
Bütün sendikalar ideolojiktir.

biltek01' Alıntı:
dehencan' Alıntı:
arkadaşlar, hiç kimse kızmasın bu tabloya. Bir milletin ne kadar yozlaştığının resmidir. Toplum olarak müthiş derecede yozlaştık. 7 haziran köprüden önce son çıkış. Düzelmemiz için;
1. Memleketin başına ciddi bir felaket gelmesi,
2. Mevcut iktidarın gitmesi,
3. Özümüze dönmemiz gerekir.

şom ağızlı bu iktidar gitse yerine kim gelecek, dalton kardeşler. şuna bak memleketin başına felaket diyor,koalisyon olursa görürsün felaketi, git meşelerinle oyna sen.
ülkenin şu hali, her türlü koalisyondan bin kat daha beter. Senin gibileri zaten koalisyonla korkutuyorlar. Ben atandığımda koalisyon vardı. Her şey daha düzenliydi. En azından ülkede hukuk katledilmemişti.

Müdür ve müdür yardımcılığı atama şeklinin çok etkili olduğu belli. Ama bu kadar menfaatçi bir meslek gurubu için şaşılacak bir durum değil maalesef. Bu arada Türkiye' deki sendikacılığa zerre kadar inanmıyorum. 15 tane sendika mı olur?

İşçinin aldığı hakları görüp halen hakkımızı korumayan sendikaya üye olan hiç kimseye hakkımı helal etmiyorum... Sorun yemin ederim hangi siyasete yakın olduğu değil, hakkımı arayıp aramadığı... İşçi %12 + ek kazanımlarla kapatırken bana %6 reva görülüyorsa orada bi durmak lazım...

hükümet değişince sakın eğitim bir sen li üyeler biz aldatıldık kandırıldık diye sakın istifa etmesinler. ben arkadaşımı kıramadım müdürüm baskı yaptı gibi basit kelimeler kullanmasın. en azından birazıcık onurlu olmayı öğrensinler

Seredar' Alıntı:
dehencan' Alıntı:
ülkenin şu hali, her türlü koalisyondan bin kat daha beter. Senin gibileri zaten koalisyonla korkutuyorlar. Ben atandığımda koalisyon vardı. Her şey daha düzenliydi. En azından ülkede hukuk katledilmemişti.
Sayın hocam.Sizin şu katledilmeyen hukukunuz?
Acaba Bankalar hortumlanırken ne yapıyordu?
Milletin Tankıyla Millete ayar verilirken neredeydi?
Parası olmadığı için hastanelere alınmayan hastalar için ne yapıyordu?
Sırf başörtüsü takıyor diye kız çocukları okula alınmazken ne yapıyordu?
Milletin seçimi olan hükümete birileri parmak gösterirken ne yapıyordu?
Memurların hastahanesi ayrı halkın hastahaneleri ayrı iken ne yapıyordu?
Meslek lisesi öğrencilerinin mühendislik hayalleri çalınırken nerede geziyordu?
Söyleyin.
Söyleyin de biz de bilelim. :!:

cevap başka bir arkadaşa ama cevap yazmak zorundayım

o zaman bankalar hortumlanıyordu şimdi devlet hortumlanıyor
tankla nasıl ayar verilmiş, size dokunan ne oldu,
şimdi hasteneye parasız gidiyorsun ama ilacını parasız alamıyorsun( eczane de muayene başına para+bir de ilaç parası veriliyor.)
hastaneler bir olsa da alınan hizmetin kalitesi yerle bir (2 saat sıra beklediğimi bilirim randevu ile)
o zaman meslek lisesi mezunları en azından öğretmenliğe girebiliyordu (dershane desteği ile)
şimdi meslek lisesi mezunları ya temel liseye geçecek son senede (en az 10000 tl verecek) ya da üniversiteye hiç gidemeyecek

Geri